Kansalaaset; Me tuomittemma Usan trakerian hyökkäyksen konressihin!

Anonyymi

Kyllä nyt on korkia aika kertua teillen arvoosat kansalaasillemma, notta Me ja mää Kansallises Kokoomukses tuomittemma ääni-oikeestolaasen tapaasen hyökkäyksen Usan remokratian ytimehen Konressi-taloohin!
Se jos oomma ollehet tavallansa tukemas Mr. presirentti Trumpin hallintua ja politiikkaa ei tarkoota meillä (Ka-Ko:s) notta olisimma tukemas äärioikeestolaasia mielipiteetä!
ME TUOMITTEMMA nämä alakaa päälle! Emmmä suvaatte minkäänlaasta Yhyrysvaltaan oikeusjäriestelmää loukkaavaa toimintaa, sen haluan ja uskallan sanua täs tilantehes kaikkien kokoomuslaasten puolesta! Vaikka kunnianarvoosa puheenjohtajamma Hra Petteri Orpo on ollut estehellinen tämän asian täs kiiruhus lausumahan juluki!

Huom. Tuumma vaatimahan Suomen eruskuntataloohin lisää turvallisuustekijöötä ja toimia tämä Usan hyökkäyksen takia, notta me kallisarvooset kansakuntamma kukkaaset eli erustajat olismma ja tuntisimma olevamma muiren yläpuolella asiooren hoiron kans jota teemme uutterasti myös joulutaukomma aikana kuten kesääsin jne. myös silloon kun emmä oo pääkallon paikalla Arkarianmäellä!
Ps.
Vähintä mitä saattaasimme ajatella olis notta jokahittella erustajistamma olisi oma turvamies lainsäärännän turvaamises aamusta iltahan!


Kunniootuksella - Teirän;

Ansa Risukko
(Ka-Ko) Erustaja ja ent. 1. nainen, puhemies ja terveystieteeren tohtori mm.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        147
        10863
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        52
        5190
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        45
        2393
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        30
        2093
      5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1671
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        41
        1502
      7. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        29
        1204
      8. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        35
        1156
      9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

        Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
        Luterilaisuus
        92
        925
      10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

        Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
        Hindulaisuus
        317
        872
      Aihe