Hallitukselta ei onnistu yhtään mikään

Levitellään vain käsiä ja pyöritellään päitä. Miksi?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ministerit toivovat ja toivovat, keskustelevat ja kuuntelevat asiantuntijoita.
Rokotteiden saamisesta ei niin väliä, odotellaan mitä EU:sta tiputellaan. Hallitukselle on tärkeintä pelastaa ihmishenkiä al Holista vain heistä yhteiskunta on vastuussa.

Äänestä

Kun neuvot ja ohjeet kysytään virkamiehiltä muutenkin, miksei tätä 200 muumipeikon Muumilaaksoa saada vaihdettua yhteen ammattimaiseen virkamieshallitukseen ja suoriin kansanäänestyksiin !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Levitellään vain käsiä ja pyöritellään päitä. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu