Sanna taas avuttomana

Anonyymi

THL suosittaa, että kaikki tänne saapuville lento matkustajalle tehdään korona testi.
Mitä Sanna tekee? EI MITÄÄ.

12

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka Sanna? Äitisikö?

      • Anonyymi

        Sanna Marin pääministeri, Pride tanssija.


    • Anonyymi

      Vasemmistohallituksen pääministeri Sanna Marin, sdp, suosikki-sanat:
      Toivoisin, että...
      Marin toivoo ja ei tee mitään.

      • Anonyymi

        Sanna ei osaa kuin toivoa ja tuijottaa silmät pyöreinä.


    • Anonyymi

      Homma kuuluu Vantaan kokoomuslaisen apulaiskaupunginjohtajan Timo Aronkydön tehtäviin. Viime aikoina hänkin on sentään jotakin tehnyt.

    • Anonyymi

      Pääministerimme Sanna pyörittelee vainsilmiään ja on pihalla kuin lumiukko.
      Vaihtoon

    • Anonyymi

      Eihän se ole Suomen päämisterin tehtävä koronatestata ihmisiä, sehän on terveysviranomaisten ja lentokenttätoiminnasta vastaavien tehtävä organisoida testausta!

    • Anonyymi

      Avustajaarmeija taitaa olla vielä lomalla Sannakin herää kun ne tulee lomalta

    • Anonyymi

      Onhan ääliömäinen kommentti.
      Rautalankaa.
      Pomon tehtävänä ei ole kaivaa ojaa vaan antaa ohjeet, että joku muu kaivaa ojan.

      • Kun SS vihdoinkin on älynnyt sen miten tuota komucoronaa pitää hoitaa niin nyt pitää myös lähteä siihen työllisyyden kasvatusurakkaan. Sekin on parasta antaa asiantuntijoille ja ketkä olisivat parhaita siinä hommassa? Varmuudella ne jotka tänäänkin ovat ne muutaman vielä jäljellä olevan työpaikan aikaan saaneet eli yrittäjät.

        Annetaan siis yritysmaailman vihdoinkin korjata ne virheet joita ay mafia on vuosikymmeniä toimiessaan aikaan saanut. Kootaan menestyneistä yrittäjistä ryhmä, joka hoitaa asian pääministerin voidessa keskittyä johonkin itselleen sopivampaan, vaikka perhevapaiden leikkauksiin!


    • Anonyymi

      Ei se Marinin asia ole.

    • Anonyymi

      Pikkutyttömme voi lausua luokan edessä selkeästi, mutta mitä muuta sitten?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3534
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2478
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2404
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2264
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2148
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      101
      1204
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1097
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      996
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      959
    Aihe