Kuka muistaa pia-nora kaupin (kok) : työttömiltä kännykät pois, vain katto pään päälle, ei elokuvissa käymiseen pidä työttömällä olla rahaa.
Nyt näyttää olevan muotia käydä katsomassa ruokajonolaisten vaatteita. Liian hienoja ovat, vaatteet on ehjiä, voi olla merkkivaatteitakin. Ei mitään ruokakasseja heille.
Nyt näyttää olevan muotia käydä katsomassa ruokajonolaisten vaatteita. Liian hienoja ovat, vaatteet on ehjiä, voi olla merkkivaatteitakin. Ei mitään ruokakasseja heille.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vasemmistohallituksen aikana ruokajonot ovat pidentyneet.
Marinin vasemmistohallituksen aikana työttömyys kasvaa jatkuvasti.
No onneksi työntekijät lisääntyy, jos ei muuten, niin haalitaan lisää ulkomailta ja pidetään ikäihmiset työllisten listoilla vaikka töitä ei olisikaan.
Vasemmistohallitus nostaa pienituloisten veroja eniten.
Ehkäpä siellä käykin jotkut muut kun köyhät. Agentteja ehkä.
Ainakin jotkut varakkaat sekä julkimot harrastavat köyhäilyä, kirppisvaatteita ja muuta kierrätystarviketta. Joskus aikanaan vähävarainen joutui kulkemaan rikkinäisissä farkuissa, nyt polvista revityt farkut saattavat olla jotenkin muodikkaat.
Varatonkin ihminen voi ilmeisesti olla meemin aloittaja.
Nyt köyhänä minulla ei ole varaa ostaa rikkinäisiä farkkuja, on pakko käyttää kirppikseltä ostettuja ehjiä.
No yritystukiahan nuo on jos köyhille heitetään 5 tonnii vaatteisiin. Meillä paljon noita vaatteita myyviä liikkeitä vain maksukykyiset asiakkaat niistä puuttuu.
Nythän on suomen kansa nin köyhäämei heillä o le varaa ostaa kun joyåtkut vyvät vaatteet. Muutostaminen nollaa.
Ne on kelarahoila kaupoissahäärib ä t mamut vaankun. Suomen kayåuppiaatbelättää.
Siis suomipooka maksaa veroo ja se annetaan kelasa mamuille ja mamut b ie porvari kauppiaalle a kaupppias siirtää voitot va y mansaarille ja tekee hunoo y ulostanja b inkuu taas j okabåvuotista yritystukee t y öllistämiseen.
Niin se meen ee.
Eoi kokomus t yöläiene etuja aja . Vaan marin
Tuo monistamisteoria on käyttökelpoinen ja näköjään ihan totuuteen perustuva.
Naiset tosiaankin tekevät sen, varsinkin nämä nuoremmat naiset joita en itse enää edusta.
Häpeän sukupuoltani juuri näiden pellejen takia. Ja anteeksi miehet, että emme osaa olla järkeviä.
Nuoret naiset, muuttukaa ja lopettakaa narsistinen omaneduntavoittelu.
Maailma on tarpeeksi ikävä paikka ilman itsekkyyttäkin.
Mihin on hävinnyt kirkasotsainen maailmanparannusvietti? Miksi vain minäminä on kaikkein tärkein?