Kuka muistaa pia-nora kaupin (kok) : työttömiltä kännykät pois, vain katto pään päälle, ei elokuvissa käymiseen pidä työttömällä olla rahaa.
Nyt näyttää olevan muotia käydä katsomassa ruokajonolaisten vaatteita. Liian hienoja ovat, vaatteet on ehjiä, voi olla merkkivaatteitakin. Ei mitään ruokakasseja heille.
Saako köyhällä olla siistit vaatteet?
11
54
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmistohallituksen aikana ruokajonot ovat pidentyneet.
- Anonyymi
Marinin vasemmistohallituksen aikana työttömyys kasvaa jatkuvasti.
- Anonyymi
No onneksi työntekijät lisääntyy, jos ei muuten, niin haalitaan lisää ulkomailta ja pidetään ikäihmiset työllisten listoilla vaikka töitä ei olisikaan.
- Anonyymi
Vasemmistohallitus nostaa pienituloisten veroja eniten.
- Anonyymi
Ehkäpä siellä käykin jotkut muut kun köyhät. Agentteja ehkä.
- Anonyymi
Ainakin jotkut varakkaat sekä julkimot harrastavat köyhäilyä, kirppisvaatteita ja muuta kierrätystarviketta. Joskus aikanaan vähävarainen joutui kulkemaan rikkinäisissä farkuissa, nyt polvista revityt farkut saattavat olla jotenkin muodikkaat.
Varatonkin ihminen voi ilmeisesti olla meemin aloittaja.- Anonyymi
Nyt köyhänä minulla ei ole varaa ostaa rikkinäisiä farkkuja, on pakko käyttää kirppikseltä ostettuja ehjiä.
- Anonyymi
No yritystukiahan nuo on jos köyhille heitetään 5 tonnii vaatteisiin. Meillä paljon noita vaatteita myyviä liikkeitä vain maksukykyiset asiakkaat niistä puuttuu.
- Anonyymi
Nythän on suomen kansa nin köyhäämei heillä o le varaa ostaa kun joyåtkut vyvät vaatteet. Muutostaminen nollaa.
Ne on kelarahoila kaupoissahäärib ä t mamut vaankun. Suomen kayåuppiaatbelättää.
Siis suomipooka maksaa veroo ja se annetaan kelasa mamuille ja mamut b ie porvari kauppiaalle a kaupppias siirtää voitot va y mansaarille ja tekee hunoo y ulostanja b inkuu taas j okabåvuotista yritystukee t y öllistämiseen.
Niin se meen ee.
Eoi kokomus t yöläiene etuja aja . Vaan marin - Anonyymi
Tuo monistamisteoria on käyttökelpoinen ja näköjään ihan totuuteen perustuva.
Naiset tosiaankin tekevät sen, varsinkin nämä nuoremmat naiset joita en itse enää edusta.
Häpeän sukupuoltani juuri näiden pellejen takia. Ja anteeksi miehet, että emme osaa olla järkeviä.
Nuoret naiset, muuttukaa ja lopettakaa narsistinen omaneduntavoittelu.
Maailma on tarpeeksi ikävä paikka ilman itsekkyyttäkin.
Mihin on hävinnyt kirkasotsainen maailmanparannusvietti? Miksi vain minäminä on kaikkein tärkein?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään722972Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211901