Kuka muistaa pia-nora kaupin (kok) : työttömiltä kännykät pois, vain katto pään päälle, ei elokuvissa käymiseen pidä työttömällä olla rahaa.
Nyt näyttää olevan muotia käydä katsomassa ruokajonolaisten vaatteita. Liian hienoja ovat, vaatteet on ehjiä, voi olla merkkivaatteitakin. Ei mitään ruokakasseja heille.
Saako köyhällä olla siistit vaatteet?
11
78
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmistohallituksen aikana ruokajonot ovat pidentyneet.
- Anonyymi
Marinin vasemmistohallituksen aikana työttömyys kasvaa jatkuvasti.
- Anonyymi
No onneksi työntekijät lisääntyy, jos ei muuten, niin haalitaan lisää ulkomailta ja pidetään ikäihmiset työllisten listoilla vaikka töitä ei olisikaan.
- Anonyymi
Vasemmistohallitus nostaa pienituloisten veroja eniten.
- Anonyymi
Ehkäpä siellä käykin jotkut muut kun köyhät. Agentteja ehkä.
- Anonyymi
Ainakin jotkut varakkaat sekä julkimot harrastavat köyhäilyä, kirppisvaatteita ja muuta kierrätystarviketta. Joskus aikanaan vähävarainen joutui kulkemaan rikkinäisissä farkuissa, nyt polvista revityt farkut saattavat olla jotenkin muodikkaat.
Varatonkin ihminen voi ilmeisesti olla meemin aloittaja.- Anonyymi
Nyt köyhänä minulla ei ole varaa ostaa rikkinäisiä farkkuja, on pakko käyttää kirppikseltä ostettuja ehjiä.
- Anonyymi
No yritystukiahan nuo on jos köyhille heitetään 5 tonnii vaatteisiin. Meillä paljon noita vaatteita myyviä liikkeitä vain maksukykyiset asiakkaat niistä puuttuu.
- Anonyymi
Nythän on suomen kansa nin köyhäämei heillä o le varaa ostaa kun joyåtkut vyvät vaatteet. Muutostaminen nollaa.
Ne on kelarahoila kaupoissahäärib ä t mamut vaankun. Suomen kayåuppiaatbelättää.
Siis suomipooka maksaa veroo ja se annetaan kelasa mamuille ja mamut b ie porvari kauppiaalle a kaupppias siirtää voitot va y mansaarille ja tekee hunoo y ulostanja b inkuu taas j okabåvuotista yritystukee t y öllistämiseen.
Niin se meen ee.
Eoi kokomus t yöläiene etuja aja . Vaan marin - Anonyymi
Tuo monistamisteoria on käyttökelpoinen ja näköjään ihan totuuteen perustuva.
Naiset tosiaankin tekevät sen, varsinkin nämä nuoremmat naiset joita en itse enää edusta.
Häpeän sukupuoltani juuri näiden pellejen takia. Ja anteeksi miehet, että emme osaa olla järkeviä.
Nuoret naiset, muuttukaa ja lopettakaa narsistinen omaneduntavoittelu.
Maailma on tarpeeksi ikävä paikka ilman itsekkyyttäkin.
Mihin on hävinnyt kirkasotsainen maailmanparannusvietti? Miksi vain minäminä on kaikkein tärkein?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617520Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232946- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651659Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311163
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 52745