Vihreät ovat oikeasti hörhöjä

Anonyymi

Olemme ihmetelleet missä maailmassa Vihreiden kannattajat oikein elävät ja miksi heillä pitää olla omat säännöt?

Lukemalla kolumnin voi ymmärtää miksi alkuperäiset Vihreät on nykyään sysätty omassa puolueessaan täysin syrjään. Vihreitä on oletettu hörhöiksi, mutta todellisuus on, että he ovat HÖRHÖJÄ.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/50be1fab-9065-4c60-bab7-6cc010795898

11

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät vaikuttavat sivullisesta uskonlahkolta.

    • Anonyymi

      Vihreät ovat uskonlahko.

    • Anonyymi

      Vihreät saastuttaa ilmastoa.

    • Anonyymi

      Vihreät lämmittää ilmastoa, ja sulattaa napajäät.

    • Anonyymi

      Mikseivät Vihreät aloita koskaan itsestään, vaan aina muista?

    • Anonyymi

      Ne tykkä lennellä. Muiden laskuun.

    • Anonyymi

      Puolueen uusi nimi on Vihreät hörhöt.

    • Anonyymi

      Vihreät on oikeasti TYHMIÄ !

    • Anonyymi

      Vihreät on oikeasti pölhöjä !

    • Anonyymi

      En tiedä mitä ovat mutta hyvin idealisteja tuntuvat olevan ja järki monesti hukassa. Stadissa on Vihreä maankäytöstä ja kaavoituksesta vastaava pormestari ja jo on tosi vihreää kun betonilähiöitä rakennetaan kiireellä ja luontoa tuhotaan ympäriltä. Ei edes EU: n luontodirektiivin suojeluohjelmat auta kun haetaan poikkeuslupia hakata metsää uhanalaisilta eläimiltä ja eliöiltä!

      Betoni on yksi pahimpia ja suurimpia ilmaston tuhoajia maailmassa! Sen hiilijalanjälki on valtava. Mutta niitähän ei lasketa, kun luodaan valheellista mielikuvaa siitä että tiivis kaupunkirakentaminen on ekologista. Tämä tosin on monissa tutkimuksissa todettu valheelliseksi. Sitä eivät muutamat ratikkalinjatkaan ja julkinen liikenne muuta miksikään että betonikerrostalojen rakentamiseen tarvittava materiaali, rakentaminen itsessään ja asuminen tuottavat valtavat päästöt.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      168
      6174
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1714
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1508
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      922
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      844
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      836
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      789
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      739
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      221
      736
    Aihe