Olipa taas taksikyyti

Anonyymi

Harvoin alennun taksipalveluita käyttämään mutta tänään oli pakko. Heti alkumatkasta kuski alkoi juoruilemaan toisten ihmisten asioista. Minua ei kiinnostanut pätkääkään joten pistin kuulokkeet korville ja aloin kuuntelemaan musiikkia. Se ei kuitenkaan kuskin tahtia haitannut vaan suu kävi koko ajan. Onneksi en enää kuullut mitään.

Perille päästyämme otin kuulokkeet pois korvilta. Kuskilla oli edelleen juttu kesken ja hän selitti jotain sekavaa John Holmesin ja Martti Ahtisaaren yhdennäköisyydestä. Purskahdin nauramaan mutta kuski ei ilmeisesti edes tajunnut sitä. Maksoin kyytini ja nousin nopeasti pois autosta jottei kuski alkaisi kopeloimaan minua, sillä sehän taksikuskeilla on miesasiakkaiden kohdalla tapana.

Ei ihme, että taksikuskeja yleisesti pidetään jotenkin vajaaälyisinä.

15

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki suharit ovat juorukelloja. Poikkeuksia ei ole.

      • Anonyymi

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.

        Jakomäki mielessäin :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.

        Näin toimin aina, olet oikeassa,


    • Anonyymi

      Juoruaminen on jostain syystä takseilla kyllä veressä ja on ollut pitkään. Muistan kun ajelin taksia aikoinaan niin silloin puhuttiin, että jos et jaksa tarkastaa kirjanpidosta oman pirssin liikevaihtoa niin sen voi kysyä tolpalla olevalta kollegalta.

    • Anonyymi

      Itse vaikenin kuin simpukka, mutta sehän ei kaikille kelvannut. Olisi pitänyt esittää kertomuksia omasta tai julkkisten elämästä. Oma elämäni on tylsää ja muiden asiat unohdan viimeistään siinä vaiheessa, kun ovi sulkeutuu.

    • Anonyymi

      Sinun oli pakko päästä taas taksiin katsomaan tosimiestä, jotta voit onanoida koko viikonlopun. Seisoiko pikkupili koko matkan?

      • Anonyymi

        Tosimiehellä tarkoittanet minua. Taksissa ei nimittäin ollut kuin minä ja huvittavan näköinen kuski. Minä näen siis tosimiehen aina kun katson peiliin, ylikalliiseen taksiin ei sen takia tarvitse mennä.

        SInun kannattaisi harkita terapiaan menoa jo kerta kiihotut takseista niin paljon, että koet tarvetta itsetyydytykseen vain ajatellessasi niitä.


    • Anonyymi

      Voi voi ...sun kirjoitukset tunnistaa aiheesta ja kirjoitusasusta. Kannattaisko vähän uudistua, vai mitä?

    • Anonyymi

      Minä keskustelen kuskin kanssa aina miesten hamekankaista ja pyllistelyn tärkeydestä.

      • Anonyymi

        Tuo on taksikuskien lempiaihe heti munkkipossujen, tupakan, viinan sekä miesten keskisten saunailtojen jälkeen.


    • Anonyymi

      Taksia voi nykyään ajaa täysin onnettomat reppanat ja se näkyy täällä Suolen palstoilla heiden kiukutteluinaan.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä. Ahkerat ja ammattitaitoiset taksikuskit eivät tosin kuluta aikaansa netin keskustelupalstoja selaten. Tänne onkin pesiytynyt ne laiskat ja ei-niin-ammattitaitoiset tapaukset. Kovasti he kuitenkin uhoavat täällä päivästä toiseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      282
      5308
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      5248
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      4015
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2830
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2417
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2040
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2000
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1727
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1261
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      154
      1108
    Aihe