Olipa taas taksikyyti

Anonyymi

Harvoin alennun taksipalveluita käyttämään mutta tänään oli pakko. Heti alkumatkasta kuski alkoi juoruilemaan toisten ihmisten asioista. Minua ei kiinnostanut pätkääkään joten pistin kuulokkeet korville ja aloin kuuntelemaan musiikkia. Se ei kuitenkaan kuskin tahtia haitannut vaan suu kävi koko ajan. Onneksi en enää kuullut mitään.

Perille päästyämme otin kuulokkeet pois korvilta. Kuskilla oli edelleen juttu kesken ja hän selitti jotain sekavaa John Holmesin ja Martti Ahtisaaren yhdennäköisyydestä. Purskahdin nauramaan mutta kuski ei ilmeisesti edes tajunnut sitä. Maksoin kyytini ja nousin nopeasti pois autosta jottei kuski alkaisi kopeloimaan minua, sillä sehän taksikuskeilla on miesasiakkaiden kohdalla tapana.

Ei ihme, että taksikuskeja yleisesti pidetään jotenkin vajaaälyisinä.

15

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki suharit ovat juorukelloja. Poikkeuksia ei ole.

      • Anonyymi

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.

        Jakomäki mielessäin :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jakomäessä kaikki ennallaan. Ensin typerääkin typerämpi aloitus ja heti perään typerä vastaus.

        Näin toimin aina, olet oikeassa,


    • Anonyymi

      Juoruaminen on jostain syystä takseilla kyllä veressä ja on ollut pitkään. Muistan kun ajelin taksia aikoinaan niin silloin puhuttiin, että jos et jaksa tarkastaa kirjanpidosta oman pirssin liikevaihtoa niin sen voi kysyä tolpalla olevalta kollegalta.

    • Anonyymi

      Itse vaikenin kuin simpukka, mutta sehän ei kaikille kelvannut. Olisi pitänyt esittää kertomuksia omasta tai julkkisten elämästä. Oma elämäni on tylsää ja muiden asiat unohdan viimeistään siinä vaiheessa, kun ovi sulkeutuu.

    • Anonyymi

      Sinun oli pakko päästä taas taksiin katsomaan tosimiestä, jotta voit onanoida koko viikonlopun. Seisoiko pikkupili koko matkan?

      • Anonyymi

        Tosimiehellä tarkoittanet minua. Taksissa ei nimittäin ollut kuin minä ja huvittavan näköinen kuski. Minä näen siis tosimiehen aina kun katson peiliin, ylikalliiseen taksiin ei sen takia tarvitse mennä.

        SInun kannattaisi harkita terapiaan menoa jo kerta kiihotut takseista niin paljon, että koet tarvetta itsetyydytykseen vain ajatellessasi niitä.


    • Anonyymi

      Voi voi ...sun kirjoitukset tunnistaa aiheesta ja kirjoitusasusta. Kannattaisko vähän uudistua, vai mitä?

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulut selvästi nykypäivän pullamössösakkiin joka suuttuu ja ahdistuu kaikesta mikä ei vastaa omaa näkemystä. Tässä sinulle onkin hyvä kirjoitus aiheesta: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/50be1fab-9065-4c60-bab7-6cc010795898 . Luettuasi tuon voitkin käpertyä omaan turvapaikkaasi katselemaan kuvia kukkasista.

        Kirjoitus on ihan hyvä, mutta sillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa, että sinä tehtailet mitä omituisempia aloituksia taksipalstalle.


    • Anonyymi

      Minä keskustelen kuskin kanssa aina miesten hamekankaista ja pyllistelyn tärkeydestä.

      • Anonyymi

        Tuo on taksikuskien lempiaihe heti munkkipossujen, tupakan, viinan sekä miesten keskisten saunailtojen jälkeen.


    • Anonyymi

      Taksia voi nykyään ajaa täysin onnettomat reppanat ja se näkyy täällä Suolen palstoilla heiden kiukutteluinaan.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä. Ahkerat ja ammattitaitoiset taksikuskit eivät tosin kuluta aikaansa netin keskustelupalstoja selaten. Tänne onkin pesiytynyt ne laiskat ja ei-niin-ammattitaitoiset tapaukset. Kovasti he kuitenkin uhoavat täällä päivästä toiseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      99
      2239
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      218
      1901
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      173
      1722
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1306
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1190
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1098
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      275
      802
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      681
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      625
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      50
      623
    Aihe