Hypätkäää yli ja siirtykää seuraaviin rokotetaviin, jos joitakin henkilöitä tai ryhmiä ei pystytä rokottamaan. IL mukaan "suuri osa rokoteannoksista on seisonut paikallaan, koska työntekijät ovat olleet lomilla ja vapailla." Ei bussikaan odota, jos joku ei ehdi pysäkille ajoissa. Jos rokoettava ei tule lomalta rokotettavaksi, niin siirtykää listassa eteenpäin seuraaviin rokotettaviin. Kyllä on jotenkin lapsellista ja todella amatöörimäistä touhua. Tumput suorana odotellaan ja luuppi jumittaa hallituksella yksienkertaisessa asiassa. 100000 rokotetta on tullut maahan ja 8000 saatu rokotettua.
Tunarointia rokotuksissa. Ei pidä jäädä odotteleen, jos rokotettava on lomalla.
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei uskalleta poiketa rokotusjärjestyksestä, koska nyt on jo Helsingissä valitettu että palomiehet ja talkkarit ovat saaneet rokotuksia ennen hoitajia.
- Anonyymi
Tämän päivän tiedon mukaan rokotettuja on vähän yli 11 000, mutta luku vajaa koska osa tiedoista tulee viiveellä.
- Anonyymi
Sitten vaan kaikille, jotka saavat, lomake, jossa kertovat voinnistaan jatkossa, tai joku omainen kertomaan :-()
- Anonyymi
Marin vaatii kohta Jussi Pesoselta yhteiskuntavastuuta koska Suomi on rokotuksissa EU:n häntäpäässä. Syylliset on kaivettava mistä tahansa koska hallitus on vain kehua ja kiitosta varten, ihmishengillä leikikiminen muistuttaa isisin kalifaatin toimintaa.
- Anonyymi
Onpas nyt, mene ottamaan vaan, älä täällä tule itseäsi mainostamaan.
- Anonyymi
Joka päivä uusi selitys. Ei voi kun on sitä sun tätä ja syytellään toisia. Tää on ihan perseestä.
SAAMATON SANNA VAIHTOON JA PIAN. - Anonyymi
Onko tässä THL:n myyjä innostamalla rokotteisiin, kun kansa on herännyt ja rokotefriikkejä on liian vähän.
Pistäkää vaan nuo myrkkypullot tuonne ongelmajätelaitokselle, ei muualle, etteivät saastuta luontoa raskasmetalleilla ja liuottimilla. - Anonyymi
Siis tämän päivän rokotettujen määrä on 8000 ja 100000 rokotetta odottaa ottajaansa. Rokottajat soittelevat rokotettaville, että jokos nyt sopisi tulla ottamaan piikki vai vasta ensi kuussako. Pistävät nyt vaan niihin piikeihin vauhtia. Tätä vauhtia codid-19 muunnosversio 365 mennessä ennenkuin edes puolta väestöstä on saatu piikitettyä.
Jos joku asia ei etene, niin suunnitelmaan kyllä normaalisti tehdään muutos. Jos nykyinen rokotusjärjestys ei edistä asiaa niin sitten sitä on muutettava, eikä jäädä luuppiin kiertään. Kyllä on aloittelijamaista touhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981