Isisäitien lapset ja heidän suomalaiset isisäidit ovat tavattoman säälittäviä ihmisraukkoja ja heidät täytyy saada suomeen turvaan , nyt kun isis kalifaattia ei enään ole .
Ovatko suomalaisten isisisien lapset myös suomeentuotavien listalla ja saako heidät erottaa isistään , pitääkö siis tuoda heidät ja heidän isisisänsäkkin suomeen turvaan ?
Vai onko niin että ei heitä lasketa tähän autettavien joukkoon ?
Isisäidit , isisisät ja heidän lapset
Anonyymi
2
94
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai sentään isisisiä eikä heidän lapsiaan , näitä lapsia tietenkin auttaa näiden lasten äitien kotimaa .
- Anonyymi
Kunnianarvoisa herra Pekka Haavisto tiesi eilen tv.ssä että vielä on monia isisäitejä lapsineen kalifaatin raunioilla mutta kun kurdit eivät anna heitä suomeen .
Kysyn taas missä isisisät ja heidän lapsensa , vai onko tässäki joku tasa-arvokysymys että ainoastaa äitejä saa auttaa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457382
- 324078
- 573615
- 503130
- 172806
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons512324- 532307
- 372258
- 432258
- 162236