Joko Simpsiö on auki?
Ontuu pahasti tuo tiedotus, pitäis olla yrittäjä, joka laittais toimeksi, kuten Lakiksella. Lakiksella on lasketeltu jo monta päivää. Mistä löytyy uusi Kivisaari hoitamaan hommaa.
Laslettelemaa Simpsiölle
18
122
Vastaukset
- Anonyymi
😂😅🤣🥲 jälleen kerran paikallinen tollikka yrittää oikeinkirjoitusta
- Anonyymi
Tärkeintä on sisältö, kirjoitusvirheet annetaan anteeksi, jos kirjoittaa asiaa. Täällä on on aivan riittävästi turhaa lässytystä.
Asian ytimeen, minuakin kiinnostaa milloin pääsee laskettelemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tärkeintä on sisältö, kirjoitusvirheet annetaan anteeksi, jos kirjoittaa asiaa. Täällä on on aivan riittävästi turhaa lässytystä.
Asian ytimeen, minuakin kiinnostaa milloin pääsee laskettelemaan.Minua kiinnostaa tuo sinun työn vieroksuminen
- Anonyymi
Missä on laslettelemaa?
- Anonyymi
Ottaako hermoon?
Auttaisikohan laskettelu?
Kunpa rinne aukeais.
- Anonyymi
Kunnan hommat on aina pitkässä liemessä. On aina ollut paitsi maan osto ylihinnalla ripeää.
- Anonyymi
Tasapäät eivät osaa lumettaa Pimpsiön mäkeä.
Kyllä kuulkaa kannattaa tulla kattomaan mitenkä homma toimii Jouppiskalla.
Sähkö on halpaa.vettä riittää ja lumitykkejä.
Lapuan korpimäkeen ei vissiin riitä asiakkaita ja laskettelijat ovatkin menneet maakunnan pisimpiin ja korkeampiin mäkiin Lakeaharjulle ja Jouppiskalle.
Taantuu Lapua joka suhteessa Kivisaari ja Simo jo jättivät kylän ja peräs tuloo lisää Törnäisille.
- Anonyymi
Tulipahan käytyä Lakiksella laskettelemassa. Hyvässä kunnossa mäet. Samalla mökkeiltiin muutama päivä siellä vanhoissa tutuissa maisemissa.
- Anonyymi
Onko hauskempaa kuultu? Kaupunki harjoittelee rinteenpitoa maailmanlopun vehkeillä. Viimeisenä päästään kokeilemaan maakunnassa. Kivisaaren aikana Lapua oli aina ykkönen.
- Anonyymi
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
Simpsiö on kyllä pisin, korkei, paras ja suosituin laskettelukeskus Pohjanmaalla
100000 kävijää vuodessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
2005. 2010 kävimme usein Seinäjoeltakin laskettelemas.Palvelu pelas ja väkeä riitti.
Taantunut on ja paljon pimpsiö
- Anonyymi
Nykyään keskitytään juomiseen ja toisten lasten ulkonäön arvosteluun.
- Anonyymi
Menkää sinne portaisiin velliperseet nyt vaan. Ei oo tullu nekään sinne ilmatteeksi. Vaihtoehtoja löytyy jos ei rinne kunnossa !!!!!!
- Anonyymi
Lakis75 metriä Simpsiö 132 metriä Joupiska 118 metriä rinteet 500m 700m 500m
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lakis75 metriä Simpsiö 132 metriä Joupiska 118 metriä rinteet 500m 700m 500m
Lakis siis 175 metriä ja pisin rinne 700m Simpsiö Joupiska 500m
- Anonyymi
Kunnon nössö laskettelee simpsiöltä alas. Ja mikä kumma se yks mökki on kun taas oli hirveä äijä kööri ja naisia ei missään, mikä juttu hä
- Anonyymi
Poikapainit menossa sitä sateenkaari Pridetapahtumaa odotellessa.
Herätkää!!!! Tasapääkörtit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2744977Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1112559Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1171550- 1011110
Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.3351011Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle139946Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu
Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N274911Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin
Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si33807- 39775
IS Viikonloppu 4.-6.4.2026
Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja80772