Joko Simpsiö on auki?
Ontuu pahasti tuo tiedotus, pitäis olla yrittäjä, joka laittais toimeksi, kuten Lakiksella. Lakiksella on lasketeltu jo monta päivää. Mistä löytyy uusi Kivisaari hoitamaan hommaa.
Laslettelemaa Simpsiölle
18
127
Vastaukset
- Anonyymi
😂😅🤣🥲 jälleen kerran paikallinen tollikka yrittää oikeinkirjoitusta
- Anonyymi
Tärkeintä on sisältö, kirjoitusvirheet annetaan anteeksi, jos kirjoittaa asiaa. Täällä on on aivan riittävästi turhaa lässytystä.
Asian ytimeen, minuakin kiinnostaa milloin pääsee laskettelemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tärkeintä on sisältö, kirjoitusvirheet annetaan anteeksi, jos kirjoittaa asiaa. Täällä on on aivan riittävästi turhaa lässytystä.
Asian ytimeen, minuakin kiinnostaa milloin pääsee laskettelemaan.Minua kiinnostaa tuo sinun työn vieroksuminen
- Anonyymi
Missä on laslettelemaa?
- Anonyymi
Ottaako hermoon?
Auttaisikohan laskettelu?
Kunpa rinne aukeais.
- Anonyymi
Kunnan hommat on aina pitkässä liemessä. On aina ollut paitsi maan osto ylihinnalla ripeää.
- Anonyymi
Tasapäät eivät osaa lumettaa Pimpsiön mäkeä.
Kyllä kuulkaa kannattaa tulla kattomaan mitenkä homma toimii Jouppiskalla.
Sähkö on halpaa.vettä riittää ja lumitykkejä.
Lapuan korpimäkeen ei vissiin riitä asiakkaita ja laskettelijat ovatkin menneet maakunnan pisimpiin ja korkeampiin mäkiin Lakeaharjulle ja Jouppiskalle.
Taantuu Lapua joka suhteessa Kivisaari ja Simo jo jättivät kylän ja peräs tuloo lisää Törnäisille.
- Anonyymi
Tulipahan käytyä Lakiksella laskettelemassa. Hyvässä kunnossa mäet. Samalla mökkeiltiin muutama päivä siellä vanhoissa tutuissa maisemissa.
- Anonyymi
Onko hauskempaa kuultu? Kaupunki harjoittelee rinteenpitoa maailmanlopun vehkeillä. Viimeisenä päästään kokeilemaan maakunnassa. Kivisaaren aikana Lapua oli aina ykkönen.
- Anonyymi
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
Simpsiö on kyllä pisin, korkei, paras ja suosituin laskettelukeskus Pohjanmaalla
100000 kävijää vuodessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyllä Kivisaari oli mies paikallaan. Onneksi Lahdensuo siellä näytti olevan tykkien kimpussa. Kyllä se siitä vielä aukeaa.
2005. 2010 kävimme usein Seinäjoeltakin laskettelemas.Palvelu pelas ja väkeä riitti.
Taantunut on ja paljon pimpsiö
- Anonyymi
Nykyään keskitytään juomiseen ja toisten lasten ulkonäön arvosteluun.
- Anonyymi
Menkää sinne portaisiin velliperseet nyt vaan. Ei oo tullu nekään sinne ilmatteeksi. Vaihtoehtoja löytyy jos ei rinne kunnossa !!!!!!
- Anonyymi
Lakis75 metriä Simpsiö 132 metriä Joupiska 118 metriä rinteet 500m 700m 500m
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lakis75 metriä Simpsiö 132 metriä Joupiska 118 metriä rinteet 500m 700m 500m
Lakis siis 175 metriä ja pisin rinne 700m Simpsiö Joupiska 500m
- Anonyymi
Kunnon nössö laskettelee simpsiöltä alas. Ja mikä kumma se yks mökki on kun taas oli hirveä äijä kööri ja naisia ei missään, mikä juttu hä
- Anonyymi
Poikapainit menossa sitä sateenkaari Pridetapahtumaa odotellessa.
Herätkää!!!! Tasapääkörtit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks73801Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872756Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072571Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242245- 572062
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1071966Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si171871Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251809Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341214Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3511150