Poliisi päästää mielenosoittajat aivan vapaasti

Anonyymi

10

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, ihan rauhallista näyttää olevan.

      • Anonyymi

        Todella monia uutisklippejä on myös. Missä laukaustenvaihtoa ja kuolleita makaa maassa. 5 kuollutta, reilut 50 haavoittunutta poliisia.

        Menikö se mielestäsi väkivallattomasti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Todella monia uutisklippejä on myös. Missä laukaustenvaihtoa ja kuolleita makaa maassa. 5 kuollutta, reilut 50 haavoittunutta poliisia.

        Menikö se mielestäsi väkivallattomasti?

        Mitätöntä touhua.


    • Anonyymi

      Ihan rauhallisesti meni. Ainoastaan yli 50 kongressia suojelevaa poliisia haavoittui ja yksi kuoli laukaukseen.

      Äärioikeiston terroristit käyttäivät todella siivosti. Eivät edes räjäyttäneet mukaan tuomia pommeja ja polttopulloja kun huomasivat etteivät sittenkään pysty räjäyttämään väärämielisiä aseettomia Senaattoreita jotka olivat pahimmillaan vain viereisessä huoneessa.

      • Anonyymi

        Kongressin poliisi kerkisi juuri evakoida senaattorit ennen pommeja mukanaan kuljettavat äärioikeiston terroristien tunkeuduttua väkivaltaisesti istuntosaliin. Jos evakuointi olisi myöhästynyt hiemankin, olisi terroristien pommitus alkanut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kongressin poliisi kerkisi juuri evakoida senaattorit ennen pommeja mukanaan kuljettavat äärioikeiston terroristien tunkeuduttua väkivaltaisesti istuntosaliin. Jos evakuointi olisi myöhästynyt hiemankin, olisi terroristien pommitus alkanut.

        Ainoastaan reilut 50 Senaattoreita suojelevaa poliisia haavoittui äärioikeiston terroristeja vastaan taistellessa.


    • Anonyymi

      Poliisille kenkää, kun veljeili terroristien kanssa.

      • Anonyymi

        Likapyykki varmasti pestään ja useita kuvissa näkyneitä äärioikeiston terroristeja ja terroristejä auttaneet on hyllytetty viroistaan. Oikeuslaitokselle tuli runsaasti töitä.


    • Anonyymi

      Mitenhän kun katsoin CNN suoraa lähetystä tunkeutujat särkivät ikkunat ja ovet ennenkuin pääsivät sisälle. Ovethan olivat lukossa ja ikkunat kiinni
      Vaikka mitäpä sitä muutakaan voisi odottaa äärioikeistolaisen sverigedemokraattisen Mats Dagerlindin nettilehden Samhällsnytt joka lyhennetään samnytt nimeksi jutuista kuin täyttä valetta.
      Samhällsnytt är ett svenskt alternativt medium, en nättidning, som är en efterföljare till bloggen Avpixlat sedan 2017. Politisk chefredaktör och ansvarig utgivare är Mats Dagerlind, som också ledde Avpixlat.[1] Bland medarbetarna märks sverigedemokratiske politikern Kent Ekeroth.[1] En välkänd medarbetare har varit Martin Dahlin under pseudonymen Egor Putilov. Namnet förkortas ofta till Samnytt av Samhällsnytt själva och av andra medier, efter domännamnet samnytt.se.

      • Anonyymi

        Samnytt kertoo totuuksia Ruotsin tilanteesta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe