Vappusatanen vauhdissa

Anonyymi

Hallitus haki joulun alla maahan terroristeja. Mutta vappusatasella on suurempikin ongelma. Sdp on jäänyt gallupeissa Perussuomalaisten jalkoihin.

Johtopäätös on tietenkin, että kun Trump oli huolissaan hallitsemattomasta maahanmuutosta kuten Perussuomalaisetkin, niin kun Trumppia kannattaa jenkkien äärioikeisto, niin Perussuomalaiset ovat äärioikeistoa ja suureksi vaaraksi suomalaisille.

Niljakasta on vappusatasen politikointi. Tosin tämän hemmon avustussuudelma on yhtä kuolettava kuin Trumpilla jenkkien senaattorikilvassa.

5

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vappusatasen poliittiben ura oerustuu valehteluun. Trumppilaisia sielultaan.

    • Anonyymi

      Rinne lupaa vaan kakskymppiä täälä kertaa. Pitää otta suhdanteet huomioon

    • Anonyymi

      Kunnallisvaalien alla SDP voisi ottaa vaaliteemakseen vappukakssatasen.

      Eihän sekään mitään maksaisi.

    • Anonyymi

      Vain porvareilla on näytöt terroristien hakemisesta Suomeen. Sipilän kepun, Orpon kokoomuksen ja Soinin persujen PersKeKo-porvarihallitus tuotti maahamme 2015 lähes 35.000 pääosin musliminuorukaista, osan bussikuljetuksilla pohjoisesta Ruotsista hakien. Tämä oli kaikkien aikojen Suomen ennätys vuosikohtaisessa mamutuksessa.

      Näiden tulijoiden joukossa tuli myös Turun isis-terroristi sekä Oulun pedoraiskaajat jne.

      Koko Sipilän, Orpon ja Soinin porvarihallituksen kauden 215-2019 mamutus YLI 51.000 pääosin musliminuorukaisia oli myös kaikkien aikojen Suomen ennätys hallituskausikohtaisessa mamutuksessa. Ei Herran tähden enää porvarihallitusta!


      Sen sijaan Rinteen ja Marinin demarijohtoisen hallituksen aikana 6.6.2019 alkaen Suomen mamutus on ollut hiljaisinta koko 2000-luvulla, eli 20-vuoteen. Tämän joutui itkua tuhertaen jopa vihreiden sisäministeri Maria Ohisalo A-studiossa kertomaan. SDP on takuu matalalle mamutukselle!

    • Anonyymi

      Viikon-parin päästä tulevassa HS:n puoluekannatusgallupissa SDP on taas ykkösenä kuten 23.12.2020 gallupissa


      23.12.20
      HS-gallup: SDP Suomen suosituin puolue, vihreiden kannatus laski alimmilleen yli viiteen vuoteen
      https://yle.fi/uutiset/3-11712602
      Perussuomalaiset on mittauksen mukaan Suomen toiseksi suosituin puolue.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      183
      7204
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      122
      3248
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      111
      1924
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      49
      1825
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      60
      1817
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1799
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      77
      1753
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      4
      1665
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      16
      1551
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1363
    Aihe