Pelosin ja bidenin poikien touhuista. Niin, eihän se ole kaunista katseltavaa, mut ei toi jatkuva Trumpin haukkuminen ole
sen parempaa.
Päinvastoin.
Olis hyvä ottaa selvää, ketä on nostamassa valtaan.
Punikeilla oudon kiire.
sen parempaa.
Päinvastoin.
Olis hyvä ottaa selvää, ketä on nostamassa valtaan.
Punikeilla oudon kiire.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taitavat pitää nuoresta lihasta. Panevat varmaan sukulaisiaankin...
Och pappa betalar...
Obama, John Kerry ja Joe Biden ostivat Ukrainan presdentti Poroshenkon täysin vuonna 2014. Joe Biden laittoi 40 miljoonaa "avustusrahaa" Poroshenkon henkilökohtaiselle tilille Kyprokseen
Kulepas, pyllykkä. Asia on niin, että Suomen punikit eivät nosta ketään Yhdysvalloissa valtaan.
Yhdysvaltalaiset päättävät itse, ketä heidän maassaan nostetaan valtataan. Tällä kertaa nostetiin Biden, ja huomaa että ei Bidenin eikä Pelosin poikia.
Persujen komein saavutus on apukoulun käyneiden itsetunnon nostatus. 🤪🤪🤪
sun suurin saavutus on nillittää Trumpista.
Joo ei sinunkaan tarvitse apukouluasi hävetä, me veronmaksajat pidämme kaikista teistä huolen. 🤣🤪🤣
Jos on rahanhimolla aivot kyllästetty, se on aika vaikea siltä vapauteen nousta. Näin se on aina ollut ja oleva on.
Ja suomalaiset punikit vaahtoo noiden peđojen puolesta tälläkin palstalla
kaiket päivät.
Kauheella kiireellä Trump ulos, ettei
kukaan huomaa mitä punikit itse touhuaa.
Ei ole mitään hyvää sanottavaa globalisti sossujen touhuista.
Menkääpä Wikipedian sivustolle joka käsittelee Burisma Holdings nimistä Kyprokselle rekisteröityä veroparatiisiyhtiötä Ukrainassa. Sieltä saatte vahvistuksen että Trump oli oikeassa. "In April 2014, Devon Archer, a former senior adviser to the John Kerry 2004 presidential campaign, and Hunter Biden, an attorney and the son of then-US vice president Joe Biden, joined the board." https://en.wikipedia.org/wiki/Burisma#Management
Tuossa vielä Reutersin artikkeli aiheesta https://www.reuters.com/article/us-hunter-biden-ukraine-idUSKBN1WX1P7
Globalistit eivät palvele kansaa vaan ajavat omia etujaan kuinka tyhmä ja yksinkertainen täytyy ihmisen olla että ajaa rikkaiden etuja?
Olet niin vitun oikeassa, meidän kaikkien pitäisi ajaa Trumpin kaltaisten köyhien etuja! 🤣🤪🤣
Globalismissa varallisuus kertyy yhä harvempien rikkaiden haltuun maapallolla. Tätä on myös tiedemiesten toimesta simuloitu ja jokainen simulaatio tuottaa saman tuloksen eli raha ja varallisuus keskittyy pienen vähemmistön haltuun.
Mutta me köyhälistö seisomme leipäjonossa ja se on se arvostetuin asema vasemmisto-vihreiden mielestä. Jos joku suomalainen käy töissä ja elättää ainakin itsensä ilman sossun ja kelan avustuksia, niin johan viher-vasemmisto kiihtyy; porvarit, rikkaat idiootit elää huvikseen rahoillaan eikä jaa niitä köyhille tai anna edes leipäjonokassia kaikille!
Sossua ja kelaa niillä töissäkäyvien verorahoilla ylläpidetään. Joten kyllä miljonääriduunarit elättää sossun ja kelan kanta-asiakkaita!
Köyhät laitetaan Suomessa tappelemaan trump- biden astelmasta
niin omat turpaansaamiset unohtuu.
Olisiko aika FIXit- EU erolle?