Vanhempi virkamies kertoo Politico -sanomalehdelle, että Trump menetti malttinsa kuultuaan päätöksestä.
– Hän meni sekaisin, kun hän käsitti, minkälaiset vaihtoehdot hänellä on.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007729804.html
– Hän meni sekaisin, kun hän käsitti, minkälaiset vaihtoehdot hänellä on.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007729804.html
Vastaukset 39
Vanhimmat
Sekopää siis räjähti, ei mitään uutta.
Kommunistit ovat päättäneet tosissaan vainota isämaan ystäviä maailmassa. Titteri on kommunistien hallussa. Kommunismia pukkaa jos et vielä ole havainnut.
Sillä on vielä ydinasesalkku käsillä.
On se kyllä jännää, että kun YKSITYISYRITYS ilmoittaa käyttöehtonsa ja reagoi niiden vastaiseen toimintaan aivan kuten sillä vapaassa, kapitalistisessa maailmassa oikeus on, niin se onkin yhtäkkiä kommunismia, eli tuotantovälineiden yhteisomistusta. Täytyy sanoa, että olet aivan poikkeuksellisen pihalla siitä mitä asiat tarkoittavat, jos tosissasi tuollaista väität. Jos oletkin vain trolli, niin ihmettelen, että miksi valitset käyttää aikasi tuollaiseen paskanjauhantaan.
Nyt psykiatrille se aika, oireet on ilmeiset ....
Ja mitä sillä on käytännössä merkitystä? Luulitko, että ohjukset lähtee jostain presidentin peukalon alta napista. Lollero.
Kylläpä sä olet sinisilmäinen. Luuletko että tää on ensimmäinen kerta kun Amerikan mafiahallitus ostaa jonkun valtion presidentin? Tätä he ovat tehneet 60-luvulta asti. Käytännössä he sanovat presidentille että: "ota lahjus tai me järjestetään sut pois tieltä". Näin on käynyt Etelä-Amerikassa. Gaddaffi oli ja Al-Assad, Rouhani ja Putin ovat sellaisia miehiä jotka eivät ole taipuneet tälle USA:n "ulkopolitiikalle" ja siksi heidän maineensa pitää tärvellä
"Amerikan mafiahallitus". On taas persu katsellut elokuvia.
Hah, juuri Putin hallitsee Trumpia, ei päinvastoin.
Miksi isänmaallisia tahoja sekä juttuja sensuroidaan mutta vasemmistolaiset hapatukset ei milloinkaan joudu saman kohtelun alaisiksi noilla some-alustoilla? KOMMUNISMI ON TAPPANUT SATA MILJOONAA EIKÄ SITÄ KUKAAN KIELLÄ TAI RAJOITA, EI MIKÄÄN, EI KUKAAN. Tuli isolla mutta tulkoon.
Suomeenkin perustettiin jopa tuo ilettävän aatteen puolue. Tämä on sairasta.
"Sekopää siis räjähti, ei mitään uutta."
-
Saiko Pekka kohtauksen?
Minä voin erehtyä tuossa, mutta tietoisesti en halua valehdella. Monet ihmiset ovat sellaisia jotka usein tietoisesti valehtelevat.
Vielä mitä tulee tuohon somealustojen poliittisuuteen, niin onhan se selvää että ne ovat poliittisesti vasemmalle suuntautuneita, jotkut hyvinkin jyrkästi. Facen pomo, tämä Mark myönsi asian epäsuorasti kun häntä kuulusteltiin muutama vuosi sitten. Hän sanoi että Piilaakso on vahvasti vasemmalle kallellaan. Sieltähän nämä alustat tulevat.
On Venäjän onni, että siellä on Putin estämässä loisia tekemästä bideneitä.
"Hän sanoi että Piilaakso on vahvasti vasemmalle kallellaan. Sieltähän nämä alustat tulevat."
Twitter ei ole piilaaksossa.
Johtuisiko korkeasta keski-IQsta?
Sekaisin se on ollut jo syntymästään saakka.
Populisti ei ymmärrä rajoja.Jonkun pitää ne opettaa. Miksi Twitterin pitäisi olla trumpin ilmainen valehtelukanava?
Trumpille pätkähti pänni. hahahahahhaaaa.
Joo ja tää raiskaaja on kunniajäsen
https://www.businessinsider.com/joe-biden-allegations-women-2020-campaign-2019-6?r=US&IR=T
https://medium.com/age-of-awareness/joe-biden-tara-reade-and-sexual-harassment-on-capitol-hill-9c4eb1f88a90
Uutisia lyhyesti
https://bbs.io-tech.fi/threads/facebook-ja-twitter-bannasivat-donald-trumpin.291994/
Lyhyestä virsi kaunis (sanoi vanha kansa).
Kova on kohtalo tuolla liikoja itsestään luulevalla narsistilla.
Valtamedia ilmaisee itseään tyypillisest seemiläisin sanapainoin - ei ole suomalaista retoriikaa.
... ja taas tuo seemiläisyyteen ja juutalaisiin keskittyvä kirjoittaja. Sen jokainen viesti sisältää jotakin juutalaisuuteen liittyvää kommenttia. Lienee uusnatsi kyseessä.
Tyypillinen esimerkki klikkijournalismista?
Joku "virkamies", jonka nimeä kukaan ei tiedä, sanoi jotakin? Pitäisikö sen kiinnostaa ketään?
Näin sosiaalinen media puuttuu maiden politiikkaan.
MISSÄ ON ”se on venäjä” trollit?
Voiko twitteriä ja facea syyttää samalla tavalla?
JutkuBolsut murhasivat 30miljoonaa venäläistä satavuotta sitten Neuvostoliitossa ja sen perään murhattiin natiivi ukrainalaisia - Israelia vaaditaan jo tilille.
" JutkuBolsut murhasivat 30miljoonaa venäläistä "
Tätä ei kerrottu edes lukion historiassa.
Onko tieto jopa suomalaisten ammattihistorioitsijoiden teoksissa?
Trump sai itkupotkuraivarin kun ei päässytkään twiittamaan. Toivottavasti Trump pidetään poissa Twitteristä ja kaikista muistakin somepalveluista koko loppuikänsä.
Jopas sitä Rumppi-poikaa ottaakin etu- ja takaraivon väliseen raivoon, mutta ans katsoa jahka syyttäjät alkavat kiikuttaa raastupahaasteita sekä itselleen pääkonnalle että koko suvulle, niin siinä se vasta verenpaine kohentuu mukavasti nousujohteiseksi.
Niin makaa kuin petaa, Rumppi-poika, ja sinä olet ollut varsinainen sössintämestari elämänurallasi ; P
Siirtyä käyttää paikallista seiskaa niin kuin eräs PS mies Teuvo. Ei ole somemies vaikka sahanterän osaa terottaa käyttää sujuvasti seiskaa ja hymyä lehtiä näkyvyyden ylläpitämiseksi.
No tämä hieno herrasmies korjaa amerikan :)
https://www.businessinsider.com/joe-biden-allegations-women-2020-campaign-2019-6?r=US&IR=T
https://medium.com/age-of-awareness/joe-biden-tara-reade-and-sexual-harassment-on-capitol-hill-9c4eb1f88a90
Hitler - videon paikka, jossa siis Hitler on Trump ja kuulee omasta bännäyksestään.
Kannatetaan. Mutta pitäisi olla vauva joka saa tupee päässä itkupotku raivareita.
Sekasinhan tuo ollu koko ikänsä. Ja vielä kahelimmat äänestivät.
Nämä huorille maksu jutut oli jo niin käsittämätöntä ois luullut äänestäjiä karisseen pois niitten vuoksi. Mutta mitä paskaa äänestetään niinkuin suomessa kaikenmaailman rosvoja juoppoja eu juttuja myöten
On Putininkin Sotshin toimistossa ollut takuulla itkupotkuraivareita viime aikoina, kun puten suunnitelmat Amerikan lopullisesta valloituksesta näyttävät menevän pieleen. Seuraavat lähipäivät näyttävät, mitä nämä kaverukset, Putin ja Trump vielä keksivät maailman tuhoamiseksi.
Trump on epävakaa, luonnevikainen ja vaarallinen hullu. USA:ta pitää suojella Trumpilta. Mutta miksi venäläiset eivät marssi Kremliin?
Siinä sitä seemiläistä retoriikkaa yhden esinahattoman edestä.