Jukka Rahkonen, tuo totuuden torvi, julistaa USA:n Republikaanien haluavan erota liittovaltiosta.
Tuon jutun TÄYTYY olla totta, eikös vain?
Jukka Rahkosen totuus...
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hän kristittynä pyrkii kaikkeen totuuteen, mutta hänkin on vain ihminen. Hän voi erehtyä, ei tietoisesti kuitenkaan kuten punikit tekevät.
- Anonyymi
On ero valheilla ja valheilla tavallaan. Toiset tekee tietoisesti valhetta (punaiset), toiset erehtyvät vilpittömästi. Tässä tapaksessa en sano asiasta mitään kun en tunne sitä.
- Anonyymi
Punaisuus ei ikinä ole ollut maassamme mikään totuuden puolestapuhuja. Suurin näyttö punaisen ihmisen valheellisuudesta nähtiin tuossa itänaapurissa. Se sama aate on nykyajan punaisilla yli puoluerajojen.
- Anonyymi
Noh, nythän nähdään mitä raadollisimmillaan on kommunismi. Pohjois-Korea on suljettu näyteikkuna siihen maailmaan. Kiina on lievempi versio siitä, tosin samat kujeet on silläkin. Jos arvostelet hallintoa siellä julkisesti, häkki heiluu alta aikayksikön. Eu on nykyajan versio kommunismista, ja samat piirteet- yllätysyllätys - löytyy siitäkin kuin joita neukuissa oli.
Jenkeissä puolet kansaa on punaisia, ja tuo historian toiseksi tuhoisin aate leviää kulovalkean tavoin. Tuhoisin on eräs uskonto joista punaiset tykkää. Hirveitä aikoja on tiedossa kristityille juutalaisille sekä valkoiselle ihmiselle. Lopun aika on nyt. Kaikki merkit puhuu sen puolesta. Ilmestyskirjan petoa pukkaa nyt varsinkin kun amerikan uusi ukko sitä on päättänyt omalta osaltaan tiedostamatta tosin, nostaa. Se on se yksi uskonto.- Anonyymi
Hirveitä aikoja luvassa juutalaisille? Hah hah. Juutalaisilla on niskalenkki Wall Streetissä ja Pentagon palvoo Israelia.
- Anonyymi
Kun tuo uusi ukko siellä lienee (korjatkaa jos olen väärässä) ateisti, hän tekee tuon pedon nostamisen tietämättään mitä tekee. Tosin on ”kristittyjä” kuten paavi joka tykkää tuosta vieraasta uskonnosta sekä kommunismista. Amerikan uusi johtaja on sanonut nostavan sen erään uskonnon arvoonsa ja poistavansa fobian sitä kohtaan. Tämä yksittäinen asia on kaikki sitä josta Raamattu puhuu.
- Anonyymi
Teksasin osavaltiolla on oikeus erota USA:sta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892