Naton ovi on edelleen avoinna kaikille Euroopan maille, jotka voivat sitoutua jäsenyyden sitoumuksiin ja velvoitteisiin ja edistää turvallisuutta euroatlanttisella alueella. Vuodesta 1949 naton jäsenyys on kasvanut 12:sta 30 maahan kahdeksan laajentumiskierroksen aikana. Tällä hetkellä kolme kumppanimaata on ilmoittanut pyrkivansa Nato-jäsenyyteen: Bosnia ja Hertsegovina, Georgia ja Ukraina. Pohjois-Makedonian tasavallasta tuli viimeisin liittoumaan liittynyt maa 27.3.2020
Sinne menee Suomikin vielä ja tiltut ovat luvanneet muuttaa sen jälkeen pois. Erinomaista.
Sinne menee Suomikin vielä ja tiltut ovat luvanneet muuttaa sen jälkeen pois. Erinomaista.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Seuraavat jäsenet on Suomi ja Ruotsi
Tulevan Europuolustuksen "Seuraavat jäsenet on Suomi ja Ruotsi". Natolle sanotaan hyvästi.
Venäjä, Iran,Kiina.Suomi ja Ruotsia ei voi hyväksyä Naton jäseniksi niiden militaristisen luonteen vuoksi.
Nato pelkää. Ruotsin viikinkitausta pelottaa Natoa.
Suomi ei kuuluu Naton Banana eurooppaan, johon taas Yhdysvaltojen ja Britannian lisäksi kuuluvat Bosnia ja Hertsegovina, Georgia ja Ukraina ja Pohjois-Makedonian tasavalta.
Suomi on Pohjolan "Sveitsi" ja kuulu Naton ulkopuolisiin sivistysvaltioihin.
Onko aloittaja mielestään jokin Naton edustaja Euroopassa?
Naton ovi on edelleen avoinna kaikille, myös Euroopan maille.
Naton ovi on huonolaatuisesta materiaaleista USA:n standardien mukaan timpuroitu. Sitä ei saa kiinni koska se on kiero kuin sionisti.
Keitäs jäseniä on siinä Varsonan sotilasliitossa?
Sopimus ystävyydestä, yhteistyöstä ja keskinäisestä avunannosta kuulostaa neukkulalta.
Varsovan liitto, viralliselta nimeltään Sopimus ystävyydestä, yhteistyöstä ja keskinäisestä avunannosta (myös Varsovan sopimus), oli sotilasliitto, jonka itäblokin maat solmivat 14. toukokuuta 1955 Varsovassa[1][2] Naton vastapainoksi ja nimellisesti uudelleen aseistautuneen Saksan liittotasavallan muodostaman uhan torjumiseksi. Perustaminen ajoitettiin kyseiseen ajankohtaan Saksan liittotasavallan liityttyä edellisenä päivänä Natoon. Vuonna 1989 kommunististen hallintojen sortuessa Itä-Euroopassa sotilasliiton merkitys väheni muodolliseksi, kunnes viimein 1. heinäkuuta 1991 organisaatio lakkautettiin virallisesti Prahassa.
Ai niin tämähän hanke kaatui kun tajusivat ettei NATO ole mikään uhka . Tiltut ei vielä ole saaneet postia asiasta.
"Ai niin tämähän hanke kaatui kun tajusivat ettei NATO ole mikään uhka . Tiltut ei vielä ole saaneet postia asiasta."
Näyttää, että sinä dementikkona olet ainut, kenelle tämä asia on vielä ajankohtainen.