Tässä videossa joka ei ole ainoa todiste nähdään videokuvaa kuinka antifan mies yrittää särkeä ikkunaa ja punalippis mies estää särkijän tekemisen. Joku myös huutaa todisteeksi keitä siellä on hajottamassa paikkoja. Videolla myös selostus asiasta ja todistajana mies kertoo asian.
https://www.youtube.com/watch?v=m8sx3oDBpBg
Ihmetystä herättää kun "poliisi" avaaa portit ensimmäisille tulijoille? Miksi?
Tiesin heti alusta asti, etteivät Trumpin kannattajat ole tämän hajottamisen ja valtaamisen takana ja heidän suunnitelmissa. Tottakai heitäkin sitten meni sisälle ihmettelemään minkälainen paikka talo on, rauhallisesti.
Yhdessä videossa oli, että yksi hakkaa amerikan lipun varrella Capitolin ikkunaa, todellinen Trumpin kannattaja ei tätä tekisi.
Ei Trumpin kannattajat ole valtaamisen syypää.
29
<50
Vastaukset 29
- Anonyymi
Amatöörien nyhjäystä koko touhu.
- Anonyymi
Aloittajan jutut on salaliittohörhöjen juttuja. Ei kannata uskoa.
- Anonyymi
Kyllähän sen jo tiesi, ei Trumpin porukka harjoittanut paikkoja vaan antifantit eli ammatti ”rähinöitsijät” eli demokraatit olivat järkännyt koko jutun .....
- Anonyymi
"Kyllähän sen jo tiesi, ei Trumpin porukka harjoittanut paikkoja"
-Valokuvat, videot ja tiedot pidätetyistä kertovat asiasta totuuden.
Kannaltasi kiusallista luettavaaa`epäilemättä. Mutta mikä olikaan motiivisi ja kannustimesi kirjoitella vastoin paempaa tietoasi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kyllähän sen jo tiesi, ei Trumpin porukka harjoittanut paikkoja"
-Valokuvat, videot ja tiedot pidätetyistä kertovat asiasta totuuden.
Kannaltasi kiusallista luettavaaa`epäilemättä. Mutta mikä olikaan motiivisi ja kannustimesi kirjoitella vastoin paempaa tietoasi?Videot kun tuhoa tehdään ovat tosia, mutta tuskin antifantit joutuvat vastuuseen.. Trumppia syyttelevät kuten aina.
- Anonyymi
trumpin kannattajat siellä riehuivat ja pöllivät/sotkivat paikkoja, tappoivat poliisin.
- Anonyymi
Katoitko videot, joissa Trumpin kannattajat pyrki estämään antifantin tekosia???
Kannattas katsoa, eikä uskoa huijareita.
- Anonyymi
Ai. Miksikäs sitten FBI on pidättänyt jo useita tunnetusti ja julkisesti vuosia Trumpia kannattaneita, jotka olivat tuossa terrori-iskussa mukana? FBI ei varmaankaan ole asioista niin hyvin perillä kuin pari salaliittosekopäiden youtubevideota nähneet Suomipersut.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Ne oli osottamassa mieltä, ja antifantit rikko paikkoja , jolloinpidättivät vaan trumpin kannattajat. Antifanttejataputrttiin selkään, ettähyvin rikkoditte, toiset ottakoon syyn ja maksakoot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne oli osottamassa mieltä, ja antifantit rikko paikkoja , jolloinpidättivät vaan trumpin kannattajat. Antifanttejataputrttiin selkään, ettähyvin rikkoditte, toiset ottakoon syyn ja maksakoot.
Varsin vaikuttavaa argumentointia. Vielä kun ymmärtäisi jotain. Oliko tuo edes suomea?
- Anonyymi
Taasko aloittajaa kiusaavat antifat sohvan takana?
- Anonyymi
Epätoivoista persuilta.
- Anonyymi
Olis pitäny arvata!!!!!
Noita PASKOJA Suomessa tukee mm. Marin (BLM) ja jonkun sukupuolen omaavan lapsen synnyttänyt Andersson (antifa). Nämä kaksi ovat maan- ja kansanpettureita.- Anonyymi
Hmmmm....Antti oli oikeassa, sinua on syytä tarkkailla, persu.
- Anonyymi
Siellä on nähty sopiva hetki mennä rikkomaan paikkoja muiden piikkiin, jotta kansa kauhistuisi, ja Trumppia syytettäisiin. Ja nii myös kävi. Uutiskynnystäei tule ylittämään nuo jotka Trumpin tukijoiden siivellä tikko paikkoja, menee Trumpun tukijoiden piikkiin. Niin on suunniteltu, ja siitä pidetään myös kiinni. Jättävätoikeat tekijät huomioimatta. Sellainen Biden huijaus taas, jotta saadaan Trumppia mustamaalattua lisää. Sitähän ne on tehneet jo pidemmän aikaa.Ja osa ihmisistä uskoo , eikä ymmärrä että kyseessä suurin huijaus.
- Anonyymi
MAINILAN LAUKAUKSET. Kuka tietää mitä ne on.
- Anonyymi
Klaus Berg kertoo tästä kanavallaan The Epoch Timesin jutusta jossa kerrotaan tästä John Sullivan nimisestä kaverista joka on aina siellä mukana jossa pitää järkätä mellakoita antifan tai black live mattersin mukana.
https://www.youtube.com/watch?v=K0oTO01s5tk
Täytyy sanoa, että kyllä ovat osanneet ovelasti asian junailla. No, olihan Hitlerkin aika ovela, pahuus on ovelaa. Mutta mikä on pahan palkka?
- Anonyymi
Alkaa olla jo persuiluksikin todella epätoivoista omille koivilleen kuseksimista.
- Anonyymi
Eikös se nyt kuitenkin ole kaikille selvää että Trump luuli että pystyy samaan kun Putin Venäjällä, että vaalitulos on selvä ennen vaaleja.
Ja eikos sekin nyt ole Suomessa kaikille järkeville selvää että Trump oli ja on edelleen hyvin järkyttävä tapaus.
Tuskin kukaan oikeasti ja vakavasti Trumpia Suomessa kehuu ja puolusta. Näillä palstoilla on nyt vaan näitä hämmentäjiä. - Anonyymi
Vähä-älyiset siellä videoiden mukaan on ollut vauhdissa, eli Antifa ja BLM.
Eikös nämä olleet niitä samoja, joka niitä muidenkin kaupunkien virastoja poltti ja särki.- Anonyymi
Aika älykkäitä heidän täytyy olla, kun vain trumpin kannattajia on jäänyt kiinni, esim. se hyypiö joka kantoi sitä puhujapönttöjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika älykkäitä heidän täytyy olla, kun vain trumpin kannattajia on jäänyt kiinni, esim. se hyypiö joka kantoi sitä puhujapönttöjä.
puhujapönttöjä. p.o. puhujapönttöä
- Anonyymi
Kyllä on taas typerää - kongressiin hyökkäsi Trumpin sekopäisiä kannattajia sekopäisen Trumpin käskystä. Trumpia odottaa haaste oikeuteen Georgian vaaliviranomaisten panostuksesta, häntä odottaa haaste väkivaltaan yllyttämisestä ja yllyttämisestä kongressiin valtaamiseen ja myös demokratian estämiseen. Trump yritti kannattajiensa avulla estää Bidenin presidenttiyden vahvistamisen.
- Anonyymi
Ikkunan rikkojat kahdessa paikassa olivat aivan selvästi Antifaa. Paikkojen sotkijat olivat kyllä sitten sekalaista seurakuntaa Tumppilaisia heikkolahjaisemmasta päästä, mutta aika vaatimatonta paikkojen sotkemista heiltä. Joitakin papereita heitetty lattialle. Tuskin mitään rikottu. BLM olisi riehunut siellä kuin apinalauma ja lopuksi laittanut paikan tuleen. Joku hörhö kyllä meni Nancy Pelosin toimistoon istumaan jalat pöydällä, ja sehän on kuolemantuomion arvoinen loukkaus!
- Anonyymi
"Ikkunan rikkojat kahdessa paikassa olivat aivan selvästi Antifaa. "
Höpö höpö ja vielä kerran höpö.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1711583Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2561096Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.183762- 43711
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah210695Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63665- 40576
- 41557
Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi49553Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on68540- 63513
- 32511
Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul58506Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23479Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal169476Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26460- 69451
- 6443
- 24434
Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma22415