halla-aholaiset

Anonyymi

äärioikeistolaiset ryöstivät Soinilta hänen perustamansa puolueen, herääkin kysymys, miksi eivät perustaneet omaa? Törkeää tuollainen toisilta varastaminen. Varkailla ei ole tässä maassa minkäänlaista tulevaisuutta, paikkansa on oppositio.

11

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persu ottaa aina muilta.

      • Anonyymi

        Totta, persu on aina toisten taskuilla, eikä edes häpeä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta, persu on aina toisten taskuilla, eikä edes häpeä.

        Röyhkeä voittaa. Persuista pitää tullo röyhkein ja sikamaisin sakki ikinä. Kaikki pakenee meitä


    • Anonyymi

      Siihen asti Soinia syytettiin äärioikeistolaiseksi, josta muuten tuli aina ulkoministeri.

      • Anonyymi

        Sehän on itseasiassa oksymoroni. Henkilö ei voi samaa aikaan olla parlamentaristi ja äärioikeistolainen, mutta eihän tyhmät sellaista tajua.


    • Anonyymi

      En kyllä isommin Soinistakaan välittänyt, miehen typerä uskovaisuus meni liian usein päätöksenteossa muun ohi, mutta ei hän nyt ollut mikään Halla-Aholainen nihilistinatsikaan. Suomi olisi parempi maa ilman kumpaakaan populistipelleä, mutta kaipa noita on siihen asti siedettävä kunnes räjäyttävät puolueensa ihan itse omaa tyhmyyttään, mikä myös tulee tapahtumaan.

      • Anonyymi

        Sun täytyy ottaa vastaan Jeesus tai tuhoudut varmasti


      • Anonyymi

        Siinäpä termi halla-aholainen nihilistinatsi 😀🤣😂


    • Anonyymi

      Soini itse päätti lähteä ja perustaa oman puolueen. Ei Jussi häntä erottanut eikä muitakaan sinisiä luopioita.

      • Anonyymi

        Olin puoluekokouksessa J.yväskylässä 2017,ei siellä Soini ollut edes ehdokkaana.Ja se oli minun mielestäni hyvä juttu.


    • Anonyymi

      Ei sitä kukaan varastanut.
      Soini kumppaneineen varasti äänestäjienä äänet ja petti heidät tekemällä uuden puolueen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4244
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      165
      3650
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3545
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      85
      3111
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2477
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe