Puolue ja poliitikko joka on

Anonyymi

Huolissaan Perussuomalaisten kannatuksen noususta. Niin eikö kannattaisi ehdottomasti miettiä omaa ja/tai puolueensa tekemistä tai tekemättä jättämistä. On aika utopista saada omaa kannatusta sillä, että haukkuu/moittii puoluetta jonka kansa on valinnut. Yksinkertaista eikö totta.? Äänestäisitkö sitä joka haukkuisi sinut?
Terveisin "vapaatoisinajattelija"

7

63

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väitätkö siis että persujohtajalla on yksinoikeus haukkua muita puolueita?

      • Anonyymi

        On. Muiden ei kannata haukkua Persuja tai voi käydä huonosti. Me tiedetään missä ihmiset asuu


      • Anonyymi

        Ketäköhän "persujohtaja"on haukkunut ja milloin?


    • Anonyymi

      Hänen ei pitäisi olla huolissaan. Hänen kannattaisi nyt suorastaan pelätä ja mennä piiloon jonnekkin ja pysyä sielä

    • Anonyymi

      Kommunismi ei ole mitään nykyaikaista toisinajattelua. Kommunismi on vanha aate jonka huippu saavutettiin jo joskus 60-luvulla

      • Anonyymi

        Meillä Persuissa ei juuri tartte paljon tehdä vaalityötä tuleviin vaaleihin,muitten hölmöilyt kun sataa meidän laariin näköjään.


    • Anonyymi

      Viherpunapolitiikka ja nyt kokoomus myös keskittyy vain perussuomalaisten mollaamiseen. Esimerkiksi viime aikoina Halla-ahon vanhoja sanomisia presidentti Trumpista. Eikö ole aika lapsellista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe