vaikka sitä kuinka paljon ihminen kiistäisi! 😁
JEESUKSEN SOVITUSTYÖ PYSYY
12
141
Vastaukset
- Anonyymi
Miten voisi muuten ollakaan!
- Anonyymi
Juurikin niin, mutta tähän se päättyy:
Kun tuhat vuotta tulee täyteen, päästetään Saatana vankilastaan,
ja se lähtee liikkeelle, kiertää maan neljä kolkkaa ja johtaa kansat harhaan. Se eksyttää niin Gogin kuin Magogin ja kokoaa kansat sotaan, ja joukkoja on kuin meren rannalla hiekkaa.
Ne nousevat maan tasangolle ja saartavat pyhien leirin ja rakastetun kaupungin. Mutta taivaasta iskee tuli, ja se tuhoaa ne kaikki.
Saatana, noiden kansojen eksyttäjä, heitetään samaan rikinkatkuiseen, tuliseen järveen kuin peto( Antikristus) ja väärä profeetta (Paavali), ja siellä niitä kidutetaan yötä päivää, aina ja ikuisesti."
AamenKiitosJeesus- Anonyymi
Saatana heitetään tulijärveen, Teuvo, mutta Paavali on Herran Jeesuksen luona. 😁
- Anonyymi
Se oli Teuvon ehtaa Paavali-vihaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli Teuvon ehtaa Paavali-vihaa.
Jep
- Anonyymi
Minä pidän Jeesuksen itsetuhoista käytöstä vain halveksuttavana toimintamallina.
Ja jos kristittyjen jumala olisi, hänen moraalinsa olisi Stalinin moraalia alemmalla tasolla. - Anonyymi
Tuleeko jeesus sovituskoppiin mukaan vai oottaako verhon ulkopuolella?
- Anonyymi
Pysyy pysyy, piilossa pysyy kuin pikkuiset peikot päivänvalolla...
- Anonyymi
Tule peikko valoon!
- Anonyymi
Jeesusteippi ei sovi kaikkeen korjaukseen.
- Anonyymi
Pitkäperjantaina Jeesus kärsi ja kuoli puolestamme, MUTTA se ei jäänyt siihen!
- Anonyymi
Jeesus otti meille kuuluvan rangaistuksen päälleen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424400
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1424144- 643786
- 1203738
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans393584Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763429- 952992
- 542855
- 252666
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142384