eli keskiarvo päivää kohden 3 069 ja vauhti näyttää vain kiihtyvän kohti 4 000 päivävauhtia.
Kun riskiryhmään kuuluva Biden aloittaa presidenttinä on 400 000 kuolleen raja rikottu kirkkaasti. Kuolleisuuden kasvu Usassa pandemian puhjettua ollut yli 500 000.
USA:ssa kuollut koronaan 10 päivässä 30 687 ihmistä
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Koska USA on
1) ylilihavien ihmisten maa
2) D-vitamiinin puutoksesta kärsivien maa
3) terveyshömpästä huolimatta roskaruoan maa
4) uusliberalistinen helvetti
5) muutenkin rappioyhteiskunta - Anonyymi
Jonkinlaisen kuvan Usan tilanteesta saa kun jopa perjantaina tilastoitiin yli 4 000 koronakuolemaa ja ennakkotiedot lauantailtakin viittaavat lähes 3 500 kuolemaan. Yleensä viikonloppuna kuolonlukemat laskevat arkipäivistä 30-50%.
- Anonyymi
USA on todellakin postmoderni dekadenssi yhteiskunta. Ei mitään todellista kulttuuria. Ihmettelen että YLE ylistää tuollaista paskaläjää.
- Anonyymi
USA on lisäksi Saksaan ja Britanniaan verrattuna lopulta harvempaan asuttu maa. Kun joukkoliikenne (bussi -ja junakiikenne) olematon luulisi tuonkin vähentävän huomattavasti koronakuolemia.
- Anonyymi
Uusin tieto John Hopkins Instituutista antoi 7-päivän koronakuolemien keskiarvoksi 3 249 päivää kohden. Ensiviikolla lukema voi olla jo yli 3 500 per päivä ja arkipäivinä liikutaan jo 4 500-5 000 lukemissa.
- Anonyymi
Eikös tämä 'korona' ollutkaan Trumpin syytä?
- Anonyymi
Ei, se olisi maahan tullut muutoinkin!
Sen sijaan ohjeiden ja rajoitusten puute ja koronan vastaisten toimenpiteiden heikko laatu ja määrä on yksinomaan Trumpin vastuulla!
Biden on ainakin luvannut toisenlaisia otteita!
- Anonyymi
REALITY CHECK
Jos kerran USA:ssa kuolee keskimäärin 3.249 päivässä niin maa on tyhjä jo 277:n vuoden jälkeen! - Anonyymi
Korona on luonnon vastaisku ylilihavuutta ja D-vitamiinivajausta vastaan. Wall Martin ja McDonalsien pitäisi hävetä millaisia läskikasoja ovat kansalaisista tehneet.
- Anonyymi
McDonalds on Putinin juoni Amerikan tuhoamiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
McDonalds on Putinin juoni Amerikan tuhoamiseksi.
Ja ne ovat erinomaisen suosittuja myös Venäjällä! Esim. Pietarissa on useita Macceja, Burger Kingejä ja PicNiccejä!
- Anonyymi
Hieman huvittavia väitteitä? Suomalaisessa apteekissa 200 kpl purkki 20 mg D-vitamiinitablettia maksaa 18 Eur! Riittävän annoksen saa yhdellä tabletilla vuorokaudessa! Tuskin vitamiini on kovin outo tai eksoottinen liioin USA:ssa.
Hampurilaiset eivät todellakaan ole myrkyllisiä ja jokainen päättää ihan itse syömänsä ruuan määrän. Kas kun et vainoa pizzoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1362754Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2682340Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151102
- 971064
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13952Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57851Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.282810Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781