Mistä tietää että adventistipastori
1. Odottaa Jeesuksen pikaista paluuta?
2. Että pastori on uudestisyntynyt eikä kirjanoppinut?
1. Odottaa Jeesuksen pikaista paluuta?
2. Että pastori on uudestisyntynyt eikä kirjanoppinut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jeesuksen piti jo ajat sitten tulla sen opin mukaan, mutta sitten jouduttiin myöntämään että tuli virhe ja Jeesus ei tullutkaan maahan asti, vaan jäi vielä taivaan temppeliin tekemään siellä siivoustöitä.
Uudestisyntymästä ei tule puhua ääneen. Se on joku käännösvirhe Raamatussa kuten helvettikin. On vain olemassa lakien pitäminen joista sapattiakaan ei tarvitse pitää, vaan siitä pitää kiihkoilla. Muilla käskyillä tai ohjeilla ei ole sitten yhtään mitään väliä. Nekin menevät käännnösvirheiden piikkiin.
Sapattikiihkoileva kultti.
Luulevat olevansa kovinkin pyhimyksiä.
Typeriä kannattajia rahastetaan.
Kaikesta näkee, että teissä ei ole Jumalan Henkeä, vaan uudestisyntymätön liha ulisee sydämen pimeyttä. Tehkää parannus.
Todista että olet uudestisyntynyt ja miten se tapahtui?
Mistähän sen näkee näistä sapattikoijareista ja lainrikkojista?
Uudestisyntymätön ei edes pappi voi pelastua vaikka hänellä on parhaimmat sapattihousut jalassa.
Hame sopisi paremmin päälle.
Minulla ei ole mitään tarvetta keskustella teidän pilkkaajien kanssa henkilökohtaisesta uskostani Jeesukseen.
Varhaisadvenristit eivät olleet v. 1844 uudestisyntyneitä vaan eksytettyjä harhaopin uhreja.
Uudestisyntyminen ei ole sama kuin Ellen Whiten henki.
Valheesi ei meitä hetkauta.
1. Vesikampaus ja lipevä katse kuin ulkoministerillä.
2. Silminhavaittava ylenpalttinen rasvaus&liukkaus.
Liukas kaksihaarainen kieli kuin sudet lampaiden vaatteissa.
Näiden lupauksiin "viisaat" omasta mielestään haksahtavat.
Onhan se hienoa kuulua amerikkalaiseen organisaatioon.
Made in USA tuotteet koukuttavat joitain. Siksi made in USA lahkotkin ovat joidenkin kusetettujen kohtalo ja kompastuskivi.
Typerä kommentti.
On jollain elämä aika vaikeeta. Tarve on vain puhua, mitä perkele sairaassa päässä saa aikaiseksi. Kannattaa mennä jo valkotakkisten hoitoon. Vipottaa aika pahasti.