Atrialle bussilla?

Pääseekö keskustasta Atrialle töihin bussilla? Vai pitääkö olla auto tms?
21859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Persut kuskaa, jos lupaat äänestää kuntavaaleissa oikeaa ihmistä. Ota yhteyttä epäluottamusmieheen.

Äänestä
  • Ituhippiäiset vie fillari kyytissä..matkalla voi vetää heinää..

    Äänestä

Miksi sinä sinne haluat , varkaisiinko pitäisi päästä

Äänestä

Joo varmaan pääsee aamuvuoroon ..aamuyöllä kauhee bussiliikenne. Ja yövuoro onkin varmaan helppo mennä bussilla. No ei vaiskaa..ei todellakaan pääse.osta auto

Äänestä

Unkari kielsi adoption samaa sukupuolta olevilta pareilta. Oikein.

Äänestä

Ei bussilla kannata nykypäivänä mennä jos halutaan joskus päästä koronasta eroon.

Äänestä
  • Ja höpö höpö. Montako tartuntaa on tullut joukkoliikenteessä ?

    Äänestä

Ei pääse muutaku omilla neuvoolla,kyllä täälä on pakko olla auto tai mieluummin kaks joka huushollis

Äänestä
  • Eiku omalla autolla tulevat Peejoelta Lapualta.Ilmajoelta.Alavudelta.
    Saa kilometreistä verotukses niin hyvät makakuluvähennykset että 22 euron tuntipalkasta jää suurin osa käteen.

    Äänestä

Paras tapa Atrialle on fillarilla! Kulkenut vuosikaudet ympäri vuoden. Tyhjä kevyen liikenteen väylä, autolla menee hermot. Fillarin saa vielä ihan portin viereen. Pukuhuoneessa pääsee suihkuun.

Äänestä
  • 300 euron koska paaliin ja 1000 euroa saa romutuspalkkiota.Sitten ostamaan 1700 euron
    Helkaman sähköpolkupyörä.Akkukin kestää useamman tunnin ja voi ottaa napanderiain kun ajelee.Hik tuli jano.

    Äänestä

Eikös seinäjoen paikallisbusseilla matkustus ole kielletty, en ole koskaan nähnyt sisällä muita kun kuskin.

Äänestä
  • ei yhtään oikeeta vastausta...no mutta seinäjoella on vielä pitkä matka ns.kaupunkitasolle että ihmiset liikkuisivat joukkoliikenteellä,pyörillä,kävellen. toki kaupungin asia on kehittää työmatkaliikenne sama ongelma on vaasassa teollisuusalueiden ja asuinaluiden välillä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ei yhtään oikeeta vastausta...no mutta seinäjoella on vielä pitkä matka ns.kaupunkitasolle että ihmiset liikkuisivat joukkoliikenteellä,pyörillä,kävellen. toki kaupungin asia on kehittää työmatkaliikenne sama ongelma on vaasassa teollisuusalueiden ja asuinaluiden välillä

    Sukulaisia asuu paljon Vaasassa.
    Pari tyyppiä kulkee.kulki Suvilahdesta Rompalle ja molemmat omilla autoilla.
    Eipä oo pitkä matka

    Äänestä

Kysy Mantelan Liikenteeltä.

Äänestä

Osta sähköauto, se on ympäristöteko, yhdellä akullisella käy just Nurmoos ja takaisin.

Äänestä

Joskus 40 vuotta sitten taisi olla vähän aikaa linja Atrialle eli silloiselle Itikalle. Linjakyltissä luki Keskustori - Itikka. Taisi olla Sarpon linja-auto. Muistaako joku paremmin?

Äänestä

Linjapiilit on kommunistien hommia. Kunnon valakooset pohojalaaset kulukoo omalla hyrysysyllä.

Äänestä
  • joo ei maalla kukaan käytä julkisia,aletavaa orjien hommaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    joo ei maalla kukaan käytä julkisia,aletavaa orjien hommaa

    Ei käytä kukaan ei. Silti moni vaatii kaikenmaailman junia kulkemaan ideaparkista kurikkaan ja ylistaron kautta koukaten tuuriin ja lapualle. Vaikka kenelläkään ei ole aikomustakaan julkista liikennettä käyttää. Mutta se olis komiaa. Täällä tehdään asioita komian tähären. Tasaisin välein jossain ilkas on kuvitteellisia puheita joukkoliikenteestä, vähä sinne sun tänne. Hiljattain joku kunnanjohtaja paljasti typeryytensä ilkka lehdessä, ja soimasi aamujunan puutetta seinäjoelta vaasaan. Muutama vuosi sitten kyseinen aamujuna oli olemassa, mutta se lakkautettiin siksi ettei sillä matkustanut juuri ketään aamulla seinäjoelta vaasaan. Puheissa toki kuuluu että seinäjoelta on kova työliikenne aamuisin vaasaan, mutta ei ymmärretä että kaikki menee autolla, kulkipa junia kuinka paljon hyvänsä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pääseekö keskustasta Atrialle töihin bussilla? Vai pitääkö olla auto tms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu