On hyvin vaikeaa yrittää "kieltää", etteikö ilmastonmuutosta olisi tapahtumassa ja fyysikkona uskon, mitä ilmaston tutkijat meille kertovat.
Ja se on nyt isolta osin ihmisen aiheuttamaa. Mutta nämä keinot, mitä nyt käytetään ilmaston muutoksen hidastamiseksi, ovat hyvin kyseenalaisia - kaikkine variaatioineen "uusiutuvasta" ja "puhtaasta" energiasta.
Katsokaa (toistaiseksi) ilmainen Michael Mooren tuottama dokumentti "Planet of the Humans" ja ymmärrätte mitä tarkoitan:
https://www.youtube.com/watch?v=wilWUl19DnQ
Suuri puhallus
5
278
Vastaukset
Siis: haastan teidät kaikki katsomaan tuon dokumentin alusta loppuun.
Sen jälkeen keskustelua :)- Anonyymi
"fyysikkona uskon, mitä ilmaston tutkijat meille kertovat.
Ja se on nyt isolta osin ihmisen aiheuttamaa." Aamen.
Uskovainen fyysikko - ei oikein vakuuta.
Ilmasto tai sen muutos kun ei ole uskon asia. Ihmisten mielipiteen ohjailua koko ilmastopolitiikka.
Ja sellaiseen suuntaan että rahastus sen nimissä tuntuisi hyväksyttävältä.No hei, ei ole tarkoitus mennä uskontoon. Jos mennään, niin sanoisin, että "uskovainen anonyymi". Kai sinäkin uskot omaan kertomaasi?
- Anonyymi
katsos kun täytyy vääntää rautalangasta. eikä huomioon oteta että meidän kotomaan ilmastokiristäminen ei vaikuta tuon taivaallista
- Anonyymi
Suomi ei yksin pelasta maapalloa vaikka Helsingin seudulla niin luulee joku henkilölauma,piru ilmenee 85% yleensä miehenä 15% naiseksi pukeutuneena(blondi usein)ja henkilölauma joka käyttää useimmiten hametta on vaarallisin sielunvihollisen ilmentymä ja sellainen on nähty uutisissa useasti,oleilee pääkaupunkiseudulla??????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751101
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547