Suuri puhallus

On hyvin vaikeaa yrittää "kieltää", etteikö ilmastonmuutosta olisi tapahtumassa ja fyysikkona uskon, mitä ilmaston tutkijat meille kertovat.
Ja se on nyt isolta osin ihmisen aiheuttamaa. Mutta nämä keinot, mitä nyt käytetään ilmaston muutoksen hidastamiseksi, ovat hyvin kyseenalaisia - kaikkine variaatioineen "uusiutuvasta" ja "puhtaasta" energiasta.

Katsokaa (toistaiseksi) ilmainen Michael Mooren tuottama dokumentti "Planet of the Humans" ja ymmärrätte mitä tarkoitan:

https://www.youtube.com/watch?v=wilWUl19DnQ

5

128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis: haastan teidät kaikki katsomaan tuon dokumentin alusta loppuun.
      Sen jälkeen keskustelua :)

    • Anonyymi

      "fyysikkona uskon, mitä ilmaston tutkijat meille kertovat.
      Ja se on nyt isolta osin ihmisen aiheuttamaa." Aamen.
      Uskovainen fyysikko - ei oikein vakuuta.
      Ilmasto tai sen muutos kun ei ole uskon asia. Ihmisten mielipiteen ohjailua koko ilmastopolitiikka.
      Ja sellaiseen suuntaan että rahastus sen nimissä tuntuisi hyväksyttävältä.

      • No hei, ei ole tarkoitus mennä uskontoon. Jos mennään, niin sanoisin, että "uskovainen anonyymi". Kai sinäkin uskot omaan kertomaasi?


    • Anonyymi

      katsos kun täytyy vääntää rautalangasta. eikä huomioon oteta että meidän kotomaan ilmastokiristäminen ei vaikuta tuon taivaallista

      • Anonyymi

        Suomi ei yksin pelasta maapalloa vaikka Helsingin seudulla niin luulee joku henkilölauma,piru ilmenee 85% yleensä miehenä 15% naiseksi pukeutuneena(blondi usein)ja henkilölauma joka käyttää useimmiten hametta on vaarallisin sielunvihollisen ilmentymä ja sellainen on nähty uutisissa useasti,oleilee pääkaupunkiseudulla??????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      66
      2204
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1482
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1285
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      70
      1271
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      115
      1149
    6. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1000
    7. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      69
      989
    8. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      943
    9. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      81
      886
    10. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      11
      862
    Aihe