Suomi on ottanu hirveet velat

Anonyymi

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljon on rahaa maailmassa kun on vara antaa lainaan, mitähän hommia lie tehnyt tuo taho joka rahaa antaa lainaan, varmasti pitää tehdä kovasti hommia kun on noin paljon antaa rahaa lainaan?

    • Anonyymi

      Devalvaatio on edessä miljardi muuttuu yhdeksi kohta, on helppo tehdä lisää rahaa kun se on vain numeroita tietokoneilla, muuttelee vähän summia.

    • Anonyymi

      Koronasta johtuu tuo velanotto ja ellei velkaa olisi otettu ja tuettu yrityksiä niin konkurssien määrä olisi moninkertainen. Tuon luulis tyhmemmänkin tärinäpersun ymmärätävän mutta ei näytä järki tarttuvan persuihin sitten millään.
      Entä jos velkaa ei olisi otettu ja yrityksiä ei olisi tuettu joka olisi johtanut moninkertaiseen konkurssien määrään nykyiseen verratunan niin saa nähdä millainen itkupotkuraivari olisi tärinäpersuille tullut siitä ettei velkaa otettu ja yrityksiä tuettu.
      Ei noille tärinäpersläville mikään kuitenkaan kelpaa.

    • Anonyymi

      Edelliset porvarihallitukset velkaannuttivat Suomea paaaljon enemmän kuin nykyinen joka koronan takia on tukenut yrityksiä. Vai haluaako aloittaja lopputilin vai lomautuksen?

    • Anonyymi

      Niin siinä käy kun antaa luottokorttinsa tytöille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      148
      6781
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5893
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4539
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      100
      4456
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      160
      4272
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1660
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1556
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1369
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1345
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1131
    Aihe