Persuet äänestävät tasoisiaan ehdokkaita

Anonyymi

Näinhän se menee, ihminen hakeutuu kaltaistensa pariin ja äänestää tasoisiaan ehdokkaita. Eipä siis ihme, että eduskuntaan (jopa EU-parlamenttiin) asti on päässyt alkoholisteja, saunassa. asujia, kirkonryöstäjä, dopingin käyttäjä, lasten pahoinpitelijä, sahuri, plagioija, sivari, "rajat kii"- hemmoja, Trumpisteja, Putinisteja, salaliittoteorian kannattajia, rokotevastaisia, koronankileltäjiä yms.

Yksi puolue edustaa kaikkea tätä ja paljon muutakin.
Kuka arvaa, mikä puolue on kyseessä? 🤣
Oikein arvanneelle Nobelin palkinto itsensä Lauran ojentamana

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totanoinaan..öö..aloittaja laitto tosi pahan.Vaikee vastata mistähän puolueesta mahtaa olla kyse..? Mää en politiikaa seuraa pelaan konsolillä räiskintä pelejä ja katelen telkusta amerikalaisia toimitaleffoi.

      Puolueista kannatan..tota..noin ..nyt mä muistin sen puolueen nimen.Perussuomaisia.Nytte mää meen hakeen jääkaapista kaljaa ja sitten peleiarille!

      Kaikille hyville tyypeille terkkui ja juokaa kaljaa sekä pelatkaa pleikaa tai jollain toisella konsolilla.Äänestäkää persui ne on hyvii tyyppei!

      • Anonyymi

        Onneks on aina Vihervasuri kontallaan jalkatuolina alapuolella


    • Anonyymi

      Pakko olla vasemmisto?Tai virheät?Tuo "asujia" kyl vähän hämää...samaten alkoholisti saunassa....

    • Anonyymi

      Onneksi Vihreillä on mm. Haavisto, kaveri joka suhmuroi Ohisalon (vihr.) terroristeja suomeen ja syyllistyy rankkoihin laittomuuksiin muutenkin.
      Tai vaikkapa lauluntekijä Sinnemäki joka kuulemma asuu Hekan vuokra-asunnossa vaikka hänellä on sijoitusasuntoja Helsingissä 2-3 kpl. Miten se on Hekan sääntöjen osalta edes mahdollista? No, Sinnemäki virnottelee Hekan hallituksessa.
      Entäpä muut Vihreät pellet? Suomen hyvinvointi ajetaan heidän järjettömällä ideologiallaan pohjamutiin.
      Minulle on aivan sama istuuko vihreät pellet paljas perse kylmällä kivellä ja hamppua vedellen, mutta muiden suomalaisten rahoilla heidän maailmanparantamista ei pidä tehdä.

    • Anonyymi

      ”Hups, päädyin samaan valokuvaan uusnatsien kanssa.”

      ”Oho, tuli verrattua ulkomaalaisia haitallisiin vieraslajeihin.”

      ”Jopas jotakin, sain tuomion vihapuheesta.”

      ”Pahus, luulin olevani hauska, mutta se tulkittiin rasismiksi.”

      Mikä puolue? Millaiset äänestäjät?

      • Anonyymi

        Tiesitkö että Suomi on vapaa maa?


      • Anonyymi

        Sanoo joku 60-luvun kukkaislapsi. Sinä ole häpeällinen vätys


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Demarit äänestää Rinteen pekonipastaa tekee hyvää verisuonille.

    • Anonyymi

      Halla ylittää minut siksi äänestän aina ylempiäni.

    • Anonyymi

      Kulttuurineuvos Baltzaria äänestin koska tukijajoukko koostui demarivaikuttajista, Tarja Halonen, Paavo Lipponen, Liisa Jaakonsaari ja Antti Rinne.
      Valitettavasti ei taida olla kuntavaaliehdokkaana, joten jätän äänestämättä.
      Meppinä toiminut isä-Mitro tarjoili naisille "patukkaansa", vihjaili ettei kaavun alla ole alkkareita, melkoinen veitikka. isä-Mitro ei tullut uudelleen valituksi ja sai potkut pappisvirastaan, mahtaako hän olla demareiden ehdokkaana kuntavaaleissa?

      • Anonyymi

        No mitäpä näiltä Islamilla aivopestyiltä suvakeilta muuta voi odottaa..... hehhehheh.....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      85
      1742
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1615
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1321
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      891
    7. 66
      884
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      883
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe