Malmin lentokenttä tuhotaan!

Tilalle rakennetaan kymmeniä tuhansia asuntoja pääasiassa maahamme tulleille ja tuleville mustille- ja arabimiehille.
Vihreät ovat olleet etunenässä tätä muutosta ajamassa koska punavihreät ovat enemmistönä Helsingin valtuustossa.

Tämähän onkin hieno kultuuri- ympäristö- ja ilmastoteko joten kiitoksia.

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älytöntä pitää kaavoittamatonta maata jonkun turhan kentän takia, eihän se kenttä mitään tuota.

      • Anonyymi

        Helsingissä on jokaikinen neliömetri kaavoitettu aina Sipoota myöten. Ei Malmin lentokenttä ole kaavoittamatonta maata. Siinä on kaavan mukainen lentokenttä.


      • Anonyymi

        Mites ne golf kentät?

        Eikös sellaisellekin saisi hyvin taloja?

        Muualla maailmassa on herätty tulevaisuuteen missä suurkaupungin keskustan lähelle tarvitaan lentokenttiä drone- yms kuljetuksia varten.

        Stadi vetää tässä kirvestä kiveen ja kovaa, ja tulevina vuosikymmeninä kun siitä aikanaan kasvaa sellainen suurkaupunki (sitähän se ei vielä ole) niin tätä päätöstä kadutaan raskaasti.


    • Anonyymi

      Helsinkiin on saatava uusi poromestari,ennenkuin aletaan paaluttamaan mutavelliä?

      • Anonyymi

        Toivottavasti ei tule kaupunginjohtoon noita viher pipertäjiä ja sossuja, täysin perustyhmiä johtamaan tätä kaupunkia ja yleensä yhteiskuntaa.


    • Anonyymi

      Mistäs saataisiin kaikille noille uusille maahantulijoille akat?
      Suominaiset ovat oppineet jo aikalailla varovaisiksi.

    • Anonyymi

      Keksitkö taas uuden aiheen mistä meidän pitäisi suuttua kovasti?
      Jossain varmaan kerrottiin, että alue kaavoitettaan nimenomaan maahanmuuttajille? Eikun taisit ehkä sittenkin keksiä sen itse, jotta maahanmuutto saataisiin tähänkin täysin asiaankuulumattomaan juttuun sorvattua jotenkin.
      Maahanmuuton kun on trollikentillä huomattu herättävän tunteita, niin sen takia se pitää koittaa saada mainittua joka paikassa.

    • Anonyymi

      Tiedätkö Nasu/Martta/Nazi mitä? Ei kiinnosta!

    • Anonyymi

      Olihan masentava tieto ja päätös Malmin legendaariselle pienlentokentälle. Ei auttanut kansalaisadressit, ei mitkään.

    • Anonyymi

      siis tää on sellanen juttu missä harkimo vois vaikuttaa. jos ei kenttä sitte saa enää jatkaa nii tilalle formula rata

    • Anonyymi

      valitaan sjöbegin tommi. se on korkeintaan yhden kauden mutta sen on elämä opettanut

    • Anonyymi

      On taas teoria parhaasta pääästä.
      Mitenkään ei voi olla kyse siitä, että suhteellisen lähelle keskustaa ja hyvien kulkuyhteyksien päähän kaavoitettaisiin asuntoja tavalllisille suomalaisille.
      ei, siitä ei voi mitenkään olla kyse. Mitä sillä lentokentällä oikeasti tekee, joidenkin marginaalinen harrastus kyseessä.
      Kuinka moni ihminen sitä kenttää oikeasti tarvitsee? Tonteista on muutenkin pulaa ja asuntojen hinnat nousee. mutta mamuthan tässäkin on ongelma tietysti :) ei voi kuin nauraa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      82
      7433
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4680
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      73
      4618
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4140
    5. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      71
      4127
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3629
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      61
      3035
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      65
      2752
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1950
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1695
    Aihe