Nyt tutkitaan luotettavuutta

Anonyymi

https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000007724460.html

"Neljä kuollutta ihmistä ja yli 50 pidätettynä. Siinä on ensimmäinen saldo tapahtumasta, jossa presidentti Donald Trumpin kannattajat tunkeutuivat sisään kongressirakennukseen. Menossa oli tilaisuus, jonka lopuksi Joe Bidenin vaalivoitto presidentinvaaleissa vahvistetaan."

Kuten huomaatte mustamaalauskampanjan, fakta on, että tunkeutujissa oli myös Bidenin tukemia antifan ja blm jäseniä, mutta sehän ei ole relevantti asia ollenkaan vaan sitä parempaa väkivaltaa.

"Ennen kuin väkijoukko lähti liikkeelle, Trump oli kiihottanut heitä puheessaan, jossa hän toisti tuttuja väitteitään. Vaalit on varastettu, helpolla ei pidä luovuttaa. Osa paikalle kokoontuneista ihmisistä uskoi vakaasti puolustavansa demokratiaa. Samoin he uskoivat, että Trump jatkaa presidenttinä."

Kiihottanut? Jos te idiootit joskus seuraisitte vaikka oikeita tiedoituksia valkoisesta talosta, niin ei tarvitsisi ottaa osaa paskanjauhantaan ja vääristettyyn uutisointiin.
Mutta orjahan tekee, mitä isäntä käskee, eikö vain?

"Kyseessä oli täydellinen demokratian irvikuva. Musta hetki. Painajainen.

Nyt olemme nähneet mitä tapahtuu, kun ihmisille syydetään valheita vuosikausia. Kun valheet esittää riittävän vaikutusvaltainen henkilö – Yhdysvaltain presidentti – osa ihmisistä uskoo. Trump on syytänyt salaliittoteorioita. Puhunut ihan mitä sattuu. Kun media tarkistaa hänen puheidensa faktoja ja toteaa ne vääriksi, vika on mediassa. Fakenews – vääriä uutisia. Älkää uskoko mediaa, uskokaa minua, Trump on julistanut.

Ja osa ihmisistä uskoo."

Täyttä paskaa taas, nyt näemme mitä tapahtuu kun Media syytää valheita vuosikausia ja kirjoittelee tällaisia valhekirjoituksia.
Kun media tarkistelee faktoja? milloin IS on viimeksi tarkistanut faktoja taikka korjannut uutisointiaan? Kyllä vika on todellakin mediassa, ei ole näkynyt tutkivaa journalismia enää vuosiin vaan pelkkää trumpvastaista kampanjaa.
Ja osa ihmisistä uskoo? Totta kai uskoo ennemmin totuutta kuin median paskanjauhantaa. On meillä sentään silmät ja järki tehdä omiakin havaintoja.

"Viimeistään nyt kaikille populisteille ja salaliittoteorioita viljeleville johtajille pitäisi olla selvää, mitä valheiden puhumisesta seuraa. Valheet ja todellisuus törmäävät jossain vaiheessa. Jälki on rumaa ja se saattaa demokratian alennustilaan. Joe Bidenilla on valtava työ, kun hän yrittää yhdistää kansakuntaa. Amerikkalaiset elävät keskenään hyvin erilaisia todellisuuksissa."

Viimeistään nyt näette kuinka media toimii ja syöttää teille mielipiteen kuinka tulee ajatella ja luottaa sokeasti median viljelemiin mielipiteisiin ja valheisiin. Jälki on tosiaan rumaa ja saattaa median alennustilaan. Joe Biden, joka oli tukemassa antifan ja blm mellakoitsijoiden rikoksia, ei todellakaan yritä yhdistää kansakuntaa vaan luo enemmän laittomuutta ja epäjärjestystä.
Todellisuuksia on monia, ja IS todellisuus sekä Bidenin todellisuus on totuudesta kaukana.

Ja onneksi esim IS:lla on isot arkistot tallessa omista uutisistaan, ja kun tulee se hetki, jolloin valhe ja todellisuus kohtaa, niin silloin IS iskee se alennustila.
Odotan innolla, millaisia selityksiä on tulossa kun tämä tapahtuu.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistamme hyvin BLM Antifa mellakat USA:ssa.

      Ainoa joka vaati LAW & ORDER oli Yhdysvaltain presidentti Trump.
      Ja Trump toimi tilanteen vaatimalla tavalla, kun media oli taas laittomuutta ja epäjärjestystä tukemassa ja huutelemassa, uutisoimassa typeriä valheita ja täten TODISTETUSTI KIIHOTTAMASSA.

      Ja media KEHTAAKIN vielä kirjoittaa tarkistavansa faktoja!

      Ja nytkö media vielä uskoo, että ei olisi ansainnut valemedia nimeä?
      Media on ansainnut ihan itse omilla valeuutisoinneillaan ja kampanijoillaan sen arvonimensä.
      Totuutta media ei kestä ja avoimesti tukee laittomuutta ja epäjärjestystä sekä tosissaan uskoo, että vaalipetos Biden yhdistäisi kansan?
      Joe Biden, joka AVOIMESTI OLI TUKEMASSA LAITTOMUUTTA JA EPÄJÄRJESTYSTÄ, miten tällainen ihminen voisi yhdistää kansan?

      Mutta jatkakaan vaan valheiden levittämistä ja propagandaanne, mitä syvempää kuoppaa kaivatte, sitä syvemmältä itsenne löydätte.

    • Anonyymi

      Paikallisen poliisipäällikön versio tapahtumista antaa kieltämättä hiukan kummallisen kuvan koko tilanteesta. https://www.is.fi/

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eikös nyt ole viisi kuollutta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      67
      1131
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      44
      842
    3. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      782
    4. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      771
    5. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      149
      736
    6. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      689
    7. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      685
    8. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      64
      683
    9. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      202
      586
    10. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      11
      584
    11. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      117
      578
    12. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      565
    13. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      52
      539
    14. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      515
    15. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      498
    16. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      490
    17. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      114
      465
    18. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      25
      446
    19. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      441
    20. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      144
      427
    Aihe