Nyt tutkitaan luotettavuutta

Anonyymi

https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000007724460.html

"Neljä kuollutta ihmistä ja yli 50 pidätettynä. Siinä on ensimmäinen saldo tapahtumasta, jossa presidentti Donald Trumpin kannattajat tunkeutuivat sisään kongressirakennukseen. Menossa oli tilaisuus, jonka lopuksi Joe Bidenin vaalivoitto presidentinvaaleissa vahvistetaan."

Kuten huomaatte mustamaalauskampanjan, fakta on, että tunkeutujissa oli myös Bidenin tukemia antifan ja blm jäseniä, mutta sehän ei ole relevantti asia ollenkaan vaan sitä parempaa väkivaltaa.

"Ennen kuin väkijoukko lähti liikkeelle, Trump oli kiihottanut heitä puheessaan, jossa hän toisti tuttuja väitteitään. Vaalit on varastettu, helpolla ei pidä luovuttaa. Osa paikalle kokoontuneista ihmisistä uskoi vakaasti puolustavansa demokratiaa. Samoin he uskoivat, että Trump jatkaa presidenttinä."

Kiihottanut? Jos te idiootit joskus seuraisitte vaikka oikeita tiedoituksia valkoisesta talosta, niin ei tarvitsisi ottaa osaa paskanjauhantaan ja vääristettyyn uutisointiin.
Mutta orjahan tekee, mitä isäntä käskee, eikö vain?

"Kyseessä oli täydellinen demokratian irvikuva. Musta hetki. Painajainen.

Nyt olemme nähneet mitä tapahtuu, kun ihmisille syydetään valheita vuosikausia. Kun valheet esittää riittävän vaikutusvaltainen henkilö – Yhdysvaltain presidentti – osa ihmisistä uskoo. Trump on syytänyt salaliittoteorioita. Puhunut ihan mitä sattuu. Kun media tarkistaa hänen puheidensa faktoja ja toteaa ne vääriksi, vika on mediassa. Fakenews – vääriä uutisia. Älkää uskoko mediaa, uskokaa minua, Trump on julistanut.

Ja osa ihmisistä uskoo."

Täyttä paskaa taas, nyt näemme mitä tapahtuu kun Media syytää valheita vuosikausia ja kirjoittelee tällaisia valhekirjoituksia.
Kun media tarkistelee faktoja? milloin IS on viimeksi tarkistanut faktoja taikka korjannut uutisointiaan? Kyllä vika on todellakin mediassa, ei ole näkynyt tutkivaa journalismia enää vuosiin vaan pelkkää trumpvastaista kampanjaa.
Ja osa ihmisistä uskoo? Totta kai uskoo ennemmin totuutta kuin median paskanjauhantaa. On meillä sentään silmät ja järki tehdä omiakin havaintoja.

"Viimeistään nyt kaikille populisteille ja salaliittoteorioita viljeleville johtajille pitäisi olla selvää, mitä valheiden puhumisesta seuraa. Valheet ja todellisuus törmäävät jossain vaiheessa. Jälki on rumaa ja se saattaa demokratian alennustilaan. Joe Bidenilla on valtava työ, kun hän yrittää yhdistää kansakuntaa. Amerikkalaiset elävät keskenään hyvin erilaisia todellisuuksissa."

Viimeistään nyt näette kuinka media toimii ja syöttää teille mielipiteen kuinka tulee ajatella ja luottaa sokeasti median viljelemiin mielipiteisiin ja valheisiin. Jälki on tosiaan rumaa ja saattaa median alennustilaan. Joe Biden, joka oli tukemassa antifan ja blm mellakoitsijoiden rikoksia, ei todellakaan yritä yhdistää kansakuntaa vaan luo enemmän laittomuutta ja epäjärjestystä.
Todellisuuksia on monia, ja IS todellisuus sekä Bidenin todellisuus on totuudesta kaukana.

Ja onneksi esim IS:lla on isot arkistot tallessa omista uutisistaan, ja kun tulee se hetki, jolloin valhe ja todellisuus kohtaa, niin silloin IS iskee se alennustila.
Odotan innolla, millaisia selityksiä on tulossa kun tämä tapahtuu.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistamme hyvin BLM Antifa mellakat USA:ssa.

      Ainoa joka vaati LAW & ORDER oli Yhdysvaltain presidentti Trump.
      Ja Trump toimi tilanteen vaatimalla tavalla, kun media oli taas laittomuutta ja epäjärjestystä tukemassa ja huutelemassa, uutisoimassa typeriä valheita ja täten TODISTETUSTI KIIHOTTAMASSA.

      Ja media KEHTAAKIN vielä kirjoittaa tarkistavansa faktoja!

      Ja nytkö media vielä uskoo, että ei olisi ansainnut valemedia nimeä?
      Media on ansainnut ihan itse omilla valeuutisoinneillaan ja kampanijoillaan sen arvonimensä.
      Totuutta media ei kestä ja avoimesti tukee laittomuutta ja epäjärjestystä sekä tosissaan uskoo, että vaalipetos Biden yhdistäisi kansan?
      Joe Biden, joka AVOIMESTI OLI TUKEMASSA LAITTOMUUTTA JA EPÄJÄRJESTYSTÄ, miten tällainen ihminen voisi yhdistää kansan?

      Mutta jatkakaan vaan valheiden levittämistä ja propagandaanne, mitä syvempää kuoppaa kaivatte, sitä syvemmältä itsenne löydätte.

    • Anonyymi

      Paikallisen poliisipäällikön versio tapahtumista antaa kieltämättä hiukan kummallisen kuvan koko tilanteesta. https://www.is.fi/

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eikös nyt ole viisi kuollutta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      111
      1348
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      132
      697
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      485
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      480
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      468
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    13. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      94
      457
    14. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    15. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    20. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    Aihe