Ensin Brexit, sitten kaaos USA:ssa, seuraavaksi EU:n hajoaminen. Se on täysin varma 2020-luvulla mutta tapahtuuko jopa vuoteen 2025 mennessä?
EU tulee tuhoutumaan 2020-luvulla
9
55
Vastaukset
- Anonyymi
2021 Suomen hallitus kaatuu, myös Ruotsin hallitus kaatuu.
Ruotsidemokraatit ruotsissa valtaan, Suomessa Perussuomalaiset.
EU:n typerille säännöille ja ryöstöille sanotaan ensimmäisen kerran EI!
Fixit Swexit italexit ym tulevat ajankohtaisiksi ja siinä se sitten olikin.- Anonyymi
Ja sen jälkeen persut huutaa Putinin tänne.
Valitettavasti se on niin mustavalkoista, täällä on joku EU tai Putin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sen jälkeen persut huutaa Putinin tänne.
Valitettavasti se on niin mustavalkoista, täällä on joku EU tai Putin.Sillon on jo uudet hornetit ja vähän muutakin kivaa.
Näyttää siltä että itse kuulut siihen porukkaan joka huutaa sen putinin tänne.
- Anonyymi
..Manjaana valtioiden talous kaatuu. Saksalaisten rahat eivät riitä euroopan varas-talouksien pelastamiseen. Ranska, Italia, Espania, Kreikka, Irlanti, Portugali, ovat takuu siitä että yli 10 biljoonan euron velat eivät lankea ainakaan maksuun. Painetaanko uusi raha eurooppaan, kun velat on nollattava? pankit kaatuvat. Tulee hetken suuri lama ja lama, kenties nälänhätääkin osissa manjaana eurooppaa?...
- Anonyymi
Ensin (1.4.2025) EU muuttuu liittovaltioksi (Saksan neljäs valtakunta (Dan. 7)), joka kestää 3,5 vuotta. Sitten se tuhoutuu Natsi-Saksan tavoin.
Euron tilalle uudeksi maksuvälineeksi tulee COVID-rokotteessa oleva RFID-siru sekä mobiilimaksaminen.
Kyllä, nälänhätääkin on odotettavissa (Matt. 24). Alkanut -ja voimistuva- lama on suurempi kuin -80-luvun suurlama.
- Anonyymi
Ei Saksa mihinkään kaadu,päinvastoin ovat hyvillään kun verenimijät lähtee liitosta,Saksa pärjää taas vaikka itsekseen kuten pärjäsi natsiaikoinakin,ei ne tarvi ketään hännystelijöiksi,muille voi koittaa taasen kovat ajat ja kuolemat. Elämä on vain kaikkivoipaista selviytymistä päivästä toiseen ja kaikin tavoin, ei mitään muuta.
- Anonyymi
Tuotahan odottavat vesi kielellä Kiina, Venäjä ja tietenkin ystävänsä persut.
- Anonyymi
Trumpin aikana tuli lähes täystyöllisyys ja yhdysvaltain hitoria selvästi pisin yhtämittainen talouden nousu. Upeita näyttöjä Trumpilta.
Hala-ahokin totesi että pettyi Trumpiin kautensa lopulla, kun ei tajunnut tappiota ja käyttäytyi huonosti.
Halla-aho taas täysin oikeassa.- Anonyymi
Älä jaksa jankuttaa noita moneen kertaan valeiksi osoitettuja höpötyksiä. Trumpin kaudella työttömyys nousi 2 % ja maan talouden pisin nousukausi on edelleen 1948 - 1975 välinen aika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938932Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414471Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462726Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681120