EU tulee tuhoutumaan 2020-luvulla

Anonyymi

Ensin Brexit, sitten kaaos USA:ssa, seuraavaksi EU:n hajoaminen. Se on täysin varma 2020-luvulla mutta tapahtuuko jopa vuoteen 2025 mennessä?

9

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      2021 Suomen hallitus kaatuu, myös Ruotsin hallitus kaatuu.
      Ruotsidemokraatit ruotsissa valtaan, Suomessa Perussuomalaiset.
      EU:n typerille säännöille ja ryöstöille sanotaan ensimmäisen kerran EI!
      Fixit Swexit italexit ym tulevat ajankohtaisiksi ja siinä se sitten olikin.

      • Anonyymi

        Ja sen jälkeen persut huutaa Putinin tänne.
        Valitettavasti se on niin mustavalkoista, täällä on joku EU tai Putin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sen jälkeen persut huutaa Putinin tänne.
        Valitettavasti se on niin mustavalkoista, täällä on joku EU tai Putin.

        Sillon on jo uudet hornetit ja vähän muutakin kivaa.
        Näyttää siltä että itse kuulut siihen porukkaan joka huutaa sen putinin tänne.


    • Anonyymi

      ..Manjaana valtioiden talous kaatuu. Saksalaisten rahat eivät riitä euroopan varas-talouksien pelastamiseen. Ranska, Italia, Espania, Kreikka, Irlanti, Portugali, ovat takuu siitä että yli 10 biljoonan euron velat eivät lankea ainakaan maksuun. Painetaanko uusi raha eurooppaan, kun velat on nollattava? pankit kaatuvat. Tulee hetken suuri lama ja lama, kenties nälänhätääkin osissa manjaana eurooppaa?...

      • Anonyymi

        Ensin (1.4.2025) EU muuttuu liittovaltioksi (Saksan neljäs valtakunta (Dan. 7)), joka kestää 3,5 vuotta. Sitten se tuhoutuu Natsi-Saksan tavoin.
        Euron tilalle uudeksi maksuvälineeksi tulee COVID-rokotteessa oleva RFID-siru sekä mobiilimaksaminen.
        Kyllä, nälänhätääkin on odotettavissa (Matt. 24). Alkanut -ja voimistuva- lama on suurempi kuin -80-luvun suurlama.


    • Anonyymi

      Ei Saksa mihinkään kaadu,päinvastoin ovat hyvillään kun verenimijät lähtee liitosta,Saksa pärjää taas vaikka itsekseen kuten pärjäsi natsiaikoinakin,ei ne tarvi ketään hännystelijöiksi,muille voi koittaa taasen kovat ajat ja kuolemat. Elämä on vain kaikkivoipaista selviytymistä päivästä toiseen ja kaikin tavoin, ei mitään muuta.

    • Anonyymi

      Tuotahan odottavat vesi kielellä Kiina, Venäjä ja tietenkin ystävänsä persut.

    • Anonyymi

      Trumpin aikana tuli lähes täystyöllisyys ja yhdysvaltain hitoria selvästi pisin yhtämittainen talouden nousu. Upeita näyttöjä Trumpilta.

      Hala-ahokin totesi että pettyi Trumpiin kautensa lopulla, kun ei tajunnut tappiota ja käyttäytyi huonosti.

      Halla-aho taas täysin oikeassa.

      • Anonyymi

        Älä jaksa jankuttaa noita moneen kertaan valeiksi osoitettuja höpötyksiä. Trumpin kaudella työttömyys nousi 2 % ja maan talouden pisin nousukausi on edelleen 1948 - 1975 välinen aika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5499
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3647
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      3005
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      300
      1898
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1407
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe