Ei onnistuisi Usassa jossa poliittinen johto on businessmiesten renki. Kiina näyttää mallia vai mitä läntinen valevasemmisto?
Kiina laittoi Jack Man ojennukseen, miljardööri on kansan palvelija
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Seuraavaksi laitetaan ojennukseen Sammy Chang, Larry Li, Mike Liang, Martin Wang...
Anglosiionistisen imperiumin viimeisetkin rikkaruohot kiskotaan veke. Hong Kong ei ole Britanniaa ja Taiwankin joutuu myöhemmin tunnustamaan reaalipolitiikan faktat. - Anonyymi
Tässä on kyse samasta mikä aikoinaan aiheutti 1400-luvulla konfliktin hallitsijadynastian ja kauppaporvariston välillä. Skisma päättyi siihen että hallitsijadynastian määräsi valtavan, 10 kertaa eurooppalaista suuremman kauppalaivaston hävitettäväksi.
Kiinan poliittinen johto on jo ajat sitten analysoinut nuo tapahtumat 600 vuoden takaa ja hoitaa tällaisen väistämättömän konfliktin aikaisemmassa vaiheessa pienemmin vaurioin. Liikemiehet tietävät nyt paikkansa eivätkä hypi nenille. Kiinassa miljardöörit eivät ole kansan palvelijoita, vaan he ovat kommunistisen diktatuurin palvelijoita , jos haluavat miljardööreinä pysyä.
- Anonyymi
Ehkäpä on ollut ongelmia saada ANT - ryhmän (alibaba, aliexpress) asiakastietoja riittävän tehokkaasti Kiinan kansanarmeijan tiedustelupalvelun käyttöön eikä myytyihin laitteisiinkaan ole asennettu riittävästi vakoiluohjelmia. Huaweillähän ei tuota ongelmaa ole ollut kun suostuivat auliisti siihen mitä vaadittiin.
Totalitaarisissa valtioissa ihmisen katoamiseen riittää se, että astuu väärän henkilön varpaille. Joskus syyksi riittää jo se, että sattuu olemaan olemassa. Näinhän Kiinassa on käynyt yli miljoonalle uiguurille. Anonyymi kirjoitti:
Ehkäpä on ollut ongelmia saada ANT - ryhmän (alibaba, aliexpress) asiakastietoja riittävän tehokkaasti Kiinan kansanarmeijan tiedustelupalvelun käyttöön eikä myytyihin laitteisiinkaan ole asennettu riittävästi vakoiluohjelmia. Huaweillähän ei tuota ongelmaa ole ollut kun suostuivat auliisti siihen mitä vaadittiin.
Totalitaarisissa valtioissa ihmisen katoamiseen riittää se, että astuu väärän henkilön varpaille. Joskus syyksi riittää jo se, että sattuu olemaan olemassa. Näinhän Kiinassa on käynyt yli miljoonalle uiguurille.Voimme vain arvailla. Kiina on totaaliseen kontrolliin perustuva diktatuuri ja hallinto voi edellyttää näiltä yhtiöiltä ihan mitä tahansa. Samoin Huaweilta.
- Anonyymi
En tiennytkään, että miljardöörit ovat keskeinen osa kommunismia - Karl Marx ei kai maininnut moisesta mitään..
- Anonyymi
Asia pitäisi myös lännessä käsittää: kuka tahansa bisnesmies on poliitikkojen armoilla kun vain poliitikot sitä valtaa uskaltavat käyttää. Kiinassa ja Venäjällä miljardöörit eivät hypi nenille.
Mutta todellakin Usassa joku DNC ja Biden ovat vain Wall Streetin ja korporaatioiden sätkynukkeja.
-----Stieglitz----- - Anonyymi
Kumpi voittaa: se jolla on rahat vai se jolla on laki ja järjestelmä takanaan? Tämä muistutus niille jotka väittävät että miljardöörit hallitsevat maailmaa. Hallitsevat vain jos poliitikot antavat hallita.
- Anonyymi
Läntinen laki ja järjestelmä ei vaan salli että maan johtoa arvosteleva laitetaan vain sen takia koulutusleirille. Ei edes persuja laiteta.
OIisiko poliittisen johdon aika näyttää persuille paikkansa.
- Anonyymi
Jo oli aikakin. Jo nimi Jack Ma kertoo oleellisen. Tyyppi on mitä ilmeisemmin anglosiionistisen imperiumin bulvaani. Siinä mielessä hyvä että kaikki hänen kanssaan veljeilleet ovat nyt merkittyjä miehiä ja naisia. Hong Kong on osa Kiinaa ja sille anglosiionistit eivät voi mitään vaikka kuinka kälättävät. Next step: Taiwan.
- Anonyymi
Etunimensä lienee myöhemmin käyttöön otettu lempinimi kansainvälistä kauppaa varten ja oikea nimensä on kiinalainen.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Ma
Tuon mukaan miehen nimi on oikeasti "Ma Yun".
- Anonyymi
Ja kansa on kommunistisen puolueen orja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12714255Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va255886Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545571SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525428Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2045138Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2954300HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.334005"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13537Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan203494