Kirkkoko kusettaa, häh?

Anonyymi

Juuri tämän takia erosin kirkosta, koska kirkko toimii häikäilemättömästi ja lainvastaisesti ja käyttää saamiaan verorahoja rikollisuuteen, kun tukee rikollista toimintaa hyväksymällä väärennetyt kuolintodistukset jne. ja tekee vääriä valituksia Euroopan ihmisoikeusjärjestölle Suomesta!

Kyseessä on Pakolaisneuvonta, ulkomaalaisoikeuteen erikoistunut lakitoimisto ja järjestö.

Ilmeisesti järjestö ei edes yrittänyt selvittää paperin aitoutta vaan vei asian suoraan EIT:hen. Tarina kun sopi sen omiin tavoitteisiin.
Kirkon Pakolaisapu ry. on pyhä lehmä. Pakolaisapu on myös yksi esimerkki siitä, kuinka valtionkirkko on hylännyt ydintoimintonsa.

Näiden kaikkien 2015 vuoden Suomeen tulleiden lääkäreiden, kirurgien ja muiden hyvin koulutettujen nuorten miesten paperit pitäisi tarkastaa, nyt kun on tullut ilmi tällainen heikko lenkki meidän järjestelmässä.

2

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko se kirkko joka hyväksyi kuolintodistuksen vai käräjäoikeus

    • Anonyymi

      Itse erosin kirkosta ja ammattliitosta säästi silloin markka aikaan 2000mk vuodessa
      Rskennutin omakotitalon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4717
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      180
      4462
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      113
      1886
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1691
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1453
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1169
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      367
      1162
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      68
      1066
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      72
      1039
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      978
    Aihe