On upeaa olla persu.

Anonyymi

Galluput kertovat että meitä on joka päivä yhä enemmän. Tottakai, koska yhä useampi suomalainen tajuaa että PS on ainut puolue joka ajaa jokaisen suomalaisen oikeuksia ja etua. Muille puolueille muslimiterroristit ovat tärkeämpiä kuin rehelliset suomalaiset.

7

128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikea käsittää keitä nämä muut ihmiset ovat. Emme toki ole yksi heimo, mutta isossa kuvassa pitäisi pitää Suomalaisten puolta.

      • Anonyymi

        Kyllä Perus On Paras !


    • Anonyymi

      En ole koskaan uskonut äänestämiseen, mutta nyt äänestän persuja koska se toinen osapuoli saattaa koko olemassaolon aivan nurinkuriseksi.
      Homus on muka normaalia, sukupuolia useita ja ihminen muka kasvissyöjä.

      Sitten puhutaan tasa-arvosta ja intersektionaalisesta feminismistä yhtäikaa, ja viimeksimainittu on kauimpana tasa-arvosta kuin mikään muu. Jopa luokkayhteiskunta on tasa-arvoisempi.

      Näiden vihervassarien on vielä helppo riehua, kun on riittävästi työtä tekevää tolkun väkeä, mutta jossain vaiheessa vihervasemmistolainen viha- ja rikkomispolitiikka menee liian pitkälle ja sitten taas veri virtaa, veikkaan niin. Sodat eivät lopu koskaan.

    • Anonyymi

      Tai paremminkin, on upeaa olla täysijärkinen, normaali ja tasapainoinen ihminen ja tämän seurauksena politiikassa ei voi sitoutua muuhun aatteeseen kuin siihen vähiten huonoon, eli perussuomalaisiin. Jos olisi sellainen puolue kuin "viherperussuomalaiset" niin liittyisin välittömästi sen jäseneksi. Se puolue pitäisi kiinni oikeasti merkityksellisistä vihreistä arvoista kuten maahanmuuttopolitiikan käsitteistön täydellinen uudistaminen, maailman väestön määrän vähentäminen, kehitysavun lopettaminen, joukkoliikenteen totaalinen uudistaminen, tiiviimpi asuminen, rahtilaivaliikenteen uudistaminen, politiikkaan pyrkivien ihmisten vähimmäisvaatimukset koulutuksen suhteen, lainsäädännön perusteellinen uudistaminen, ja etc,,,

      • Anonyymi

        Hyviä näkemyksiä nuo kaikki.


    • Anonyymi

      Nyt jo kauhistellaan kun kouluissa on tyttöjä ja poikia. Persuja se on äänestettävä, muuten tässä mennään ihan omituiseen yhteiskuntamalliin.

    • Anonyymi

      Huvittavaa kuinka Suomen tuhoajat palstalla meuhkaavat USA:n tapahtumista ihan kuin kyse olisi Suomen perussuomalaisten järjestämistä asioista rapakon takana. Ei järjen häivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      52
      5416
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      586
      3470
    3. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      84
      2919
    4. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      266
      2709
    5. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      96
      1810
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      657
      1730
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      485
      1424
    8. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      14
      1291
    9. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      19
      1187
    10. Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?

      Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .
      Kotimaiset julkkisjuorut
      183
      917
    Aihe