On upeaa olla persu.

Anonyymi

Galluput kertovat että meitä on joka päivä yhä enemmän. Tottakai, koska yhä useampi suomalainen tajuaa että PS on ainut puolue joka ajaa jokaisen suomalaisen oikeuksia ja etua. Muille puolueille muslimiterroristit ovat tärkeämpiä kuin rehelliset suomalaiset.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikea käsittää keitä nämä muut ihmiset ovat. Emme toki ole yksi heimo, mutta isossa kuvassa pitäisi pitää Suomalaisten puolta.

      • Anonyymi

        Kyllä Perus On Paras !


    • Anonyymi

      En ole koskaan uskonut äänestämiseen, mutta nyt äänestän persuja koska se toinen osapuoli saattaa koko olemassaolon aivan nurinkuriseksi.
      Homus on muka normaalia, sukupuolia useita ja ihminen muka kasvissyöjä.

      Sitten puhutaan tasa-arvosta ja intersektionaalisesta feminismistä yhtäikaa, ja viimeksimainittu on kauimpana tasa-arvosta kuin mikään muu. Jopa luokkayhteiskunta on tasa-arvoisempi.

      Näiden vihervassarien on vielä helppo riehua, kun on riittävästi työtä tekevää tolkun väkeä, mutta jossain vaiheessa vihervasemmistolainen viha- ja rikkomispolitiikka menee liian pitkälle ja sitten taas veri virtaa, veikkaan niin. Sodat eivät lopu koskaan.

    • Anonyymi

      Tai paremminkin, on upeaa olla täysijärkinen, normaali ja tasapainoinen ihminen ja tämän seurauksena politiikassa ei voi sitoutua muuhun aatteeseen kuin siihen vähiten huonoon, eli perussuomalaisiin. Jos olisi sellainen puolue kuin "viherperussuomalaiset" niin liittyisin välittömästi sen jäseneksi. Se puolue pitäisi kiinni oikeasti merkityksellisistä vihreistä arvoista kuten maahanmuuttopolitiikan käsitteistön täydellinen uudistaminen, maailman väestön määrän vähentäminen, kehitysavun lopettaminen, joukkoliikenteen totaalinen uudistaminen, tiiviimpi asuminen, rahtilaivaliikenteen uudistaminen, politiikkaan pyrkivien ihmisten vähimmäisvaatimukset koulutuksen suhteen, lainsäädännön perusteellinen uudistaminen, ja etc,,,

      • Anonyymi

        Hyviä näkemyksiä nuo kaikki.


    • Anonyymi

      Nyt jo kauhistellaan kun kouluissa on tyttöjä ja poikia. Persuja se on äänestettävä, muuten tässä mennään ihan omituiseen yhteiskuntamalliin.

    • Anonyymi

      Huvittavaa kuinka Suomen tuhoajat palstalla meuhkaavat USA:n tapahtumista ihan kuin kyse olisi Suomen perussuomalaisten järjestämistä asioista rapakon takana. Ei järjen häivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      65
      5235
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2306
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      110
      2197
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1895
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1839
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1760
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1194
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      257
      1155
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1051
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      69
      966
    Aihe