Tännehän on jo vihreiden toimistolta tultu puolustaan

Anonyymi

Ohisaloa, sen verran on ohari saanut takkiinsa viime aikoina. Tuo avaus "Halla-aho nolasi itsensä" on sen verran pitkä pläjäys, että sitä on ihan suunniteltu. Joku vihreä aktivisti asialla.

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän se Ohisalo on munannut itsensä kaksinaamaisuudellaan. Vihreät saa rikkoa lakia, mutta muiden pitäisi elää vihreiden määrittämien ohjeiden mukaan. Ollaan perussuomalaisista tai Halla-ahosta, mitä mieltä tahansa, niin hän sentään erotti kaksi asiaa toisistaan esim talouspolitiikassa tapahtuneet positiiviset teot ja sitten tuomitsi Trumpin typerän käytöksen ja väkivallan.
      Toista on vihervasemmistolaisten linjaukset antifan ja Blm-liikkeen väkivaltainen toiminta ja ihmisten tappaminen hyväksytään ja omien lakien rikkominen.

    • Anonyymi

      Ohisalo ei sovi sisäministeriksi.

    • Anonyymi

      On häpeällistä että maassa on ministeri tuollainen.

    • Anonyymi

      Kuntavaaleissa kiinnosta, että vihreät toi kuntiin hallituspuolueiden tuella ISIS-terroristeja.

    • Anonyymi

      Vihervassarit ovat mieleltään köyhiä js toimivay kuin pääministeri: seuraavat mitä muut tekevät ja sitten esittävät samat asiat kuin olisivat itse ne keksinyt, ja jopa vielä uskoo niin.
      Täällä se ilmenee juttujen kopiointina. Kun ei oma älli, kyky eikä uskottavuus riitä, on parempi ottaa muista mallia.
      Faktat vaan ei toimi käänteisenä. Mutta sitä he eivät tajua, eihän vihervassarit edes tunne käsitettä "totuus".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4417
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      117
      4291
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4210
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3978
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3414
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3271
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe