Valekuollut irakki - ministeriöt sokeita tökeröille papruille
"KRP:N esitutkinnan perusteella miehen kuolemaan liittyvät väärennykset olivat heikkotasoisia. Miksi Suomen viranomaiset eivät siis havainneet kuolintodistuksen puutteita laatiessaan vastausta EIT:lle?
Yksikönpäällikkö Krista Oinonen ulkoministeriöstä kertoi kuulusteluissa, että Suomen vastaus EIT:lle perustui sisä- ja oikeusministeriön sekä Maahanmuuttoviraston lausuntoihin."
Koko stoori:
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000007732406.html
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voiko tällaiseen EU:n ihmisoikeustuomioistuimeen luottaa, joka tutkimatta asettaa syytteitä.
- Anonyymi
Siksi koska maahanmuuttovirasto on itse sanonut että 'jo luettua asiakirjaa ei lueta toistamiseen', eli jos paperi on tullut diplomaattilähteiden tai jonkun muun suomen edustuston kautta, niin maahanmuuttovirasto ei enää lue ja/tai käsittele paperia sen enempää 'koska se on jo luettu', niin ei muuta kuin leimaa vaan paperiin ja eteenpäin, ja lisää kahvia ja munkkeja.
Jos poliisi lukee paperin niin se on jo lottovoitto.
Oikeudessa ne viimeistään käydään tai pitäisi käydä läpi, tai ainakin asiantuntijatuomari käy ne läpi ja referoi. - Anonyymi
Suomalaiset suvakkiviranomaiset ovat ilman epäilyä tahallaan jättäneet havaitsematta kuolintodistuksen virheet, kuten puuttuvan kuolinpäivän, jotta Suomi todettaisiin syylliseksi palutetun miehen kuolemaan, ja se joutuisi korvaamaan näille huijareille. Ne jotka ovat virkavastuulla rikkoneet lakia törkeästi, tulisi saada viimein vastuuseen. Potkut, sekä vähintään kymmenien tuhansien eurojen sakot, jos ei jopa vankeustuomio.
- Anonyymi
Kyllä. Syylliset löytyvät täältä:
"Yksikönpäällikkö Krista Oinonen ulkoministeriöstä kertoi kuulusteluissa, että Suomen vastaus EIT:lle perustui sisä- ja oikeusministeriön sekä Maahanmuuttoviraston lausuntoihin."
- Anonyymi
Oikeuslaitoksen on syytä pitää huolta tenavista, jos suomalaiset abortoi enenevissä määrin.
- Anonyymi
No suvakki virkailijalla oli Ruusunpunaiset lasit päässä, ne suodattaa kaiken todellisuuden pois ja jättää näkyviin vain unelmahöttö valheet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Liikenne topissa
Mitäs liedenpohjassa tekeillä ku kuus kutosen liikenne katkaistu..poliisioperaatio4311257Naisen vessakäynti suhteen alussa
Mä olin ihastukseni kaa viettämässä viikonloppua. Eka kertaa yövyin miehen luona. Toisen yön jälkeisenä aamuna mulla meni vatsa aivan sekaisin. Oltiin1447939Maisa se jaksaa valehdella
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/28acb452-15ff-470d-80c3-511ad69abec0 Taas on syytön, taas on todisteita jotka jossain vaiheessa paljastaa Ma2166448- 253660
Karanteenimääräyksiä rikkovaa ei rangaista.
Ulkomailta tuleva koronatartuttaja saa Suomessa liikuskella ja juhlia estoitta. Omantunnon kysymys on noudattaako karanteenimääräyksiä toista on mones1602514