LAPUALTA
HENRIK HAAPAJÄRVI jatkaa valtiosihteerinä ja samalla muun muassa keskeisen koronavirustoimia koordinoivan ryhmän puheenjohtajana.
Asiasta pitäisi päättää torstaina valtioneuvoston istunnossa. Sdp:n puoluehallitus on jo käsitellyt nimitykset.
Haapajärvi toimi aikaisemmin Sdp:n ministeriryhmän erityisavustajien pomona ja Marinin läheisimpänä erityisavustajana
Henrik Haapajärvi Sanna Marinin valtiosihteeriksi
18
1520
Vastaukset
- Anonyymi
NIIN SITÄ PITÄÄ, ONNITTELUT
- Anonyymi
Hyvä mirs menee vähällä pilalle, kun on demari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä mirs menee vähällä pilalle, kun on demari.
Lapuan Sanomissa komia kuva Henrikistä, ja muutakin tietoa
- Anonyymi
Myös VNK:n sivuilla on kuva. Joku voisi käyttää herran vaatekaupassa.
- Anonyymi
Työväenluokan sorrettu kansa ei vaatteilla koreile.
Ne on kokoomuksen kykypuolueesta jotka hienostelvat vaatteilla taskuliinoilla ja ruseteilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työväenluokan sorrettu kansa ei vaatteilla koreile.
Ne on kokoomuksen kykypuolueesta jotka hienostelvat vaatteilla taskuliinoilla ja ruseteilla.Demarien käsi on kaikkien taskuissa. Mihinn ne muiden taskuista revityt rahat sitten laitetaan on toinen juttu varmaankin kulttuuria rikastuttavaan toimintaan.
- Anonyymi
Mahtaako olla terveysalan asiantuntija vai pystymetsästä revitty lahtari??
- Anonyymi
Sanna Marinin Suomessa koulutus ei kannata. Ylioppilaspohjalta valtiosihteeriksi.
- Anonyymi
Nippelitieto hidastaa asioiden valmistumista. Pääministerillä ja hänen oikealla kädellään eli valtiosihteerilläon kyllä takanaan kymmeniä tuhansia huippuosaajia kun vain on kyky paimentaa se osaaminen käytännön tuloksiksi.
- Anonyymi
ASENNE RATKAISEE
- Anonyymi
Tämä liittyy vahvasti siihen, että Marin pelaa jo nyt presidenttipeliä. Yrittää muun muassa tällä tavoin saada pohjalaiskannatusta.
- Anonyymi
Kyseinen Lapuan Sanomat sisälsi myös pitkän demari-mielipidekirjoituksen sekä jonkin muunkiin demareihin liityvän ulostulon, joka kuitenkaan sekään ei ollut maksettu mainos. Onko Lapuan Sanomien tarkoitus tukea demari-vaalityötä enemmänkin jatkossa?
- Anonyymi
Näkemys tuokin, tähän astiLapuan Sanomia on pidetty Pöntisen äänitorvena. Onko Pönde vaihtanut puoluetta.
- Anonyymi
Eikö pääministerin valtiosihteeksi löydy SDP:stä kuin hallintotieteiden ylioppilas?
- Anonyymi
Juhannukseen mennessä hallitus on nurin. Kaikki turhaa hehkutusta. Myös Haapajärvi joutuu kilometritehtaalle.
- Anonyymi
Katelkaas mitä mainostaa RASISMISTA VAPAA ESPOO
- espoohan on nyt täytetty aivan kuralle ja vaarojen paikaksi
- tällä porukalla on tarkoitus suomalainen laittaa vieraaksi kotimaassamme - Anonyymi
Hyvä, että pysyvät omana mätäpaiseenaan etelässä.
- Anonyymi
Kuinkahan on hommat menny? Onko Marin uskonu mitä avustajat käskee sen sanoa. Esim. Korona on ilmastonmuutoksen syytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.913942Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973297Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1232597Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2071908Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201774Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä951638Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m781622- 1101519
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11291- 571182