LAPUALTA
HENRIK HAAPAJÄRVI jatkaa valtiosihteerinä ja samalla muun muassa keskeisen koronavirustoimia koordinoivan ryhmän puheenjohtajana.
Asiasta pitäisi päättää torstaina valtioneuvoston istunnossa. Sdp:n puoluehallitus on jo käsitellyt nimitykset.
Haapajärvi toimi aikaisemmin Sdp:n ministeriryhmän erityisavustajien pomona ja Marinin läheisimpänä erityisavustajana
Henrik Haapajärvi Sanna Marinin valtiosihteeriksi
18
1528
Vastaukset
- Anonyymi
NIIN SITÄ PITÄÄ, ONNITTELUT
- Anonyymi
Hyvä mirs menee vähällä pilalle, kun on demari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä mirs menee vähällä pilalle, kun on demari.
Lapuan Sanomissa komia kuva Henrikistä, ja muutakin tietoa
- Anonyymi
Myös VNK:n sivuilla on kuva. Joku voisi käyttää herran vaatekaupassa.
- Anonyymi
Työväenluokan sorrettu kansa ei vaatteilla koreile.
Ne on kokoomuksen kykypuolueesta jotka hienostelvat vaatteilla taskuliinoilla ja ruseteilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työväenluokan sorrettu kansa ei vaatteilla koreile.
Ne on kokoomuksen kykypuolueesta jotka hienostelvat vaatteilla taskuliinoilla ja ruseteilla.Demarien käsi on kaikkien taskuissa. Mihinn ne muiden taskuista revityt rahat sitten laitetaan on toinen juttu varmaankin kulttuuria rikastuttavaan toimintaan.
- Anonyymi
Mahtaako olla terveysalan asiantuntija vai pystymetsästä revitty lahtari??
- Anonyymi
Sanna Marinin Suomessa koulutus ei kannata. Ylioppilaspohjalta valtiosihteeriksi.
- Anonyymi
Nippelitieto hidastaa asioiden valmistumista. Pääministerillä ja hänen oikealla kädellään eli valtiosihteerilläon kyllä takanaan kymmeniä tuhansia huippuosaajia kun vain on kyky paimentaa se osaaminen käytännön tuloksiksi.
- Anonyymi
ASENNE RATKAISEE
- Anonyymi
Tämä liittyy vahvasti siihen, että Marin pelaa jo nyt presidenttipeliä. Yrittää muun muassa tällä tavoin saada pohjalaiskannatusta.
- Anonyymi
Kyseinen Lapuan Sanomat sisälsi myös pitkän demari-mielipidekirjoituksen sekä jonkin muunkiin demareihin liityvän ulostulon, joka kuitenkaan sekään ei ollut maksettu mainos. Onko Lapuan Sanomien tarkoitus tukea demari-vaalityötä enemmänkin jatkossa?
- Anonyymi
Näkemys tuokin, tähän astiLapuan Sanomia on pidetty Pöntisen äänitorvena. Onko Pönde vaihtanut puoluetta.
- Anonyymi
Eikö pääministerin valtiosihteeksi löydy SDP:stä kuin hallintotieteiden ylioppilas?
- Anonyymi
Juhannukseen mennessä hallitus on nurin. Kaikki turhaa hehkutusta. Myös Haapajärvi joutuu kilometritehtaalle.
- Anonyymi
Katelkaas mitä mainostaa RASISMISTA VAPAA ESPOO
- espoohan on nyt täytetty aivan kuralle ja vaarojen paikaksi
- tällä porukalla on tarkoitus suomalainen laittaa vieraaksi kotimaassamme - Anonyymi
Hyvä, että pysyvät omana mätäpaiseenaan etelässä.
- Anonyymi
Kuinkahan on hommat menny? Onko Marin uskonu mitä avustajat käskee sen sanoa. Esim. Korona on ilmastonmuutoksen syytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537472Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305159Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y412641- 2612248
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812208Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont642063Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5632013Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.541043Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2711022Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.64994