Turha enää odotella vaan nyt on aika kertoa meidän arvoistamme maailmalle.
Vetkuttelu kansakuntana on yhtä raukkamaista kuin koulukiusaamisen sivustakatsominen.
Nyt on hyvä hetki näyttää maailmalle mitä Suomi edustaa.
Suomen ilmoitettava poisjäännistä Valko-Venäjältä NYT
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tottakai me mennään veli Lukashenkon kisoihin. Kysykää vaikka Tamilta.
- Anonyymi
taas on typerykset täällä politikoimassa. kisapaikat on valittu. kummolan ja teikäläisten idioottien on turha hurskastella. Mitkä ne sinunkin arvosai ovat, tuskinpa edes itse niitä tiedät. Ja onko ne sinun arvosi muka ainoat oikeat??????????
- Anonyymi
Vastauksesi on valitettavan suppea ja vaikeasti ymmärrettävä huonon kieliasun vuoksi.
Takaisin kouluun? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastauksesi on valitettavan suppea ja vaikeasti ymmärrettävä huonon kieliasun vuoksi.
Takaisin kouluun?Suppea oli vastaus, suppea toki se oli, mutta eihän kaltaisellesi kieliasun somistajalle ja idiootille liian kattavaa pidä antaa.
- Anonyymi
No mitä se sinun Suomesi edustaa, oikeusvaltioperiaatetta, jossa on RIKOKSEEN SYYLLISTYNYT ULKOMINISTERI, tätäkö tarkoitit Suomen näytöllä,?????????????? Voi teitä reppanoita, joiden puheet ja teot ovat täysin eriparia!!!!!!!!! Puhutaan nyt sitten politiikasta kun sitä siihen vihaamaasi urheiluun yhdistät.
- Anonyymi
Suomen ongelmat eivät ole samassa mittakaavassa kuin VV:llä.
Mutta suosittelen kaikile teille Suomea kritisoiville ja VV:tä puolusteleville lentolippua ja mieluiten pysyvää muuttoa Minskiin. Ehkäpä siellä teitä ymmärretään ja arvonne pääsevät oikeuksiinsa? Otto Villen jalanjäljille veliseni, mutta hieman etelämmäs.
Tervemenoa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen ongelmat eivät ole samassa mittakaavassa kuin VV:llä.
Mutta suosittelen kaikile teille Suomea kritisoiville ja VV:tä puolusteleville lentolippua ja mieluiten pysyvää muuttoa Minskiin. Ehkäpä siellä teitä ymmärretään ja arvonne pääsevät oikeuksiinsa? Otto Villen jalanjäljille veliseni, mutta hieman etelämmäs.
Tervemenoa!Niimpä.
On paradoksi, että nämä Lukashenkon trollit ( ja muut vähä-älyiset ) puolustavat diktatuurin politiikkaa vapaan maailman välineillä eli esim tällaisilla keskustelupalstoilla, jotka ovat sallittuja vain demokratioissa.
- Anonyymi
telia on Sm-liigan koti, mustat miehet riehuvat Suomenlippu kädessään ..........KIITOS EI kummola , jatka vaan hienon liigan tuhoamista, sinultahan se käy, ei mitään nimiä, vai mitä kokomusta kummola. Olisisko jo aika vetäytyä, vai onko vielä jotain mitä vois tuhota? Pistä kummola merkille millainen olet, kerron sen sinulle, kun sinä eroat, vai jättääkö aika ennen, jos ei, niin sinä teet kaikkesi, että henkilö joka sinua eniten mielistelee, on seuraajasi, sellainen on tämä diktaattori kummola. On niin yhtä vaaleilla valitun Valko-Venäjän presidentin kanssa, että vihaa kaltaistaan.
- Anonyymi
Asiantuntija äänessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiantuntija äänessä.
Merkillepantavaa, HUOMASIT SEN HETI. että ASIANTUNTIJA ja REHTI TOLKUNMIÄS on nyt "äänessä"Ymmärrän , että se on helvetin vaikeaa myöntää, nyt näyttää siltä,että ylitit istesi, Olet oppinut ja ottanut neuvostani vaarin,siispä kerrataan vielä ....... niin tutulle ihmiselle , kuin itselleen, ei kannata valehdella. Kisat Valko-Venäjälle ja Latviaan, kummola jättäköön pallinsa välittömästi, ja Sm- liiga kerran viikossa NS, ilmaiskanaville, olkoonpa sitten mitä kanavia tahansa, kunhan kiurun verovirityksellä vaan näkyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t405218Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo733132Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel172981HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432871Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi381691Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271606Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k881594Hei, tiesittekö että Marinin hallituksen ministerit palkkasivat verorahoilla ystäviään
avustajikseen, voi ihme ja kumma? Ja tiesittekö, että vasemmiston kansanedustajien palkan maksaa veronmaksajat - hei tie11385Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4261305Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2331148