IS puoluejohtajatentti: "Erkki lähetti Jussi Halla-aholle kysymyksen, milloin ”hän siivoaa puolueesta natsit pois” Voivatko vihreät mennä politiikassa enää alemmas"
Erkki fucking who from Punavuori?
Erkki Pohjois-Karjalasta kysyy
12
58
Vastaukset
- Anonyymi
Kun kannatus putoaa alle 5 % jo ennen kuntavaaleja, niin pakko on yrittää.
- Anonyymi
Säälittävän huvittavaa ja epätoivoista tyhmimmältä puolueelta, vihreiltä. Oikeasti eihän se ole edes mikään puolue.
- Anonyymi
VOIHAN VITSI:) Vihreät itse ovat natsien siittämiä hippiäisiä. Ja sitäkautta pelkkää moraalitonta rottaporukkaa.
- Anonyymi
Totta, ensimmäisen vihreän puolueen perustivat natsit. Nykyvihreiden alkuisä oli taas stalinistien ja natsien rakkauden hedelmä.
Joku voisi kysyä Ohisalolta voiko natsismista seurata hyvää?
- Anonyymi
Mitä vielä näemmekään pienpuolueilta ennen vaaleja. Paniikki nyt ainakin näyttäis olevan jo tapissa. Persuja hakataan kuin vierasta sikaa joka puolelta, "sivistyneesti nuijalla päähän".
- Anonyymi
En usko Erkin olleen Pohjois-Karjalasta vaan teini Punavuoren lähistöltä
- Anonyymi
Erkki on kepulainen.
- Anonyymi
Erkki on kyllä vanhoja SMP n miehiä. Vähän Katajan kaltainen. Haluaa takaisin sen vanhan pienen ihmisen asialla olevan puolueen. Turha on toivonsa. Persut ovat nyt äärioikeiston ja rasistien yhteenliittymä. Vanhat SMPn jäärät saavat vasarasta.
- Anonyymi
Halvemmaksi huo*aksi ei vihreä enää voi mennä.
- Anonyymi
Eipä tämäkään Erkki mieti kuinka tekopyhiä itse vihervassut ovat. He roudaavat maahan juutalaisten vihollisia suoraan lähi-idästä ja näinollen nostavat omalta osaltaan antisemitismia. Mitä enemmän maanosassa on juutalaisten vihollisuskontoa, sitä komempaa on antisemitismi.
- Anonyymi
Siis kovempaa on antisemitismi.
- Anonyymi
mikä vherhomo kyseli?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697107Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2613118SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521869Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11337Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31202Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51067- 1011013
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40962Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0941