Olisko yhdistyminen paikallaan.
Keuruulle haetaan kuntajohtajaa
Anonyymi
669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pienimäki vois johtaa keuruuta ja ähtäriä.
Saadaanhan me keuruulaiset myöskin omat Pandat ja parikyt miltssiä velkaa sen tiimoilta? Meillä on Keulink johon nuo velat voi piilottaa (vrt. case lämpölaitos).
Meillä on kyllä ihan valmiiksi homeinen hotelli kaupungille myytäväksi, eli ihan kaikkea ei tarvii rakentaa.
Toki sen toisen uimahallin voistte kustantaa meillekkin tasapuolisuudenb nimissä, jos tehtäis vaihteeks korpeen sinne uuden eläintarha viereeen, me keuruulaiset kun voi käydä siinä keskustan uimahallissa.
Ootko mummu nyt Keuruulainen?
Emme huoli ähtäriä.
Vain osan voimme ottaa.Puolipitäjää..
Käyttehän muutenkin meillä kaupoilla
Voinko siis jättää hakuliitteet Keuruun kunnanjohtajan paikkaan kunnan sisäänkirjaamoooon
Tottakai voit! Tosin jos ainoina meriitteinä on lainarahan tukeminen Pandan Ahteriin niin voi olla vaikeaa tulla valituksi.