https://yle.fi/uutiset/3-11732766
Kyse on sadoista eri paikoista ja kymmenistä tuhansista terroristeista. Ja koko ajan tulee lisää terroristeja, jos Trumpia ei saada pois virasta ja olemaan hiljaa.
Kaikkien republikaanien on tunnustettava Bidenin voitto ja Loser Trumpin tappio ja kerrottava tämä kansalle useampaan kertaan. Koskee jokaista.
Republikaanit eivät välitä, vaikka heidän johtajansa ammutaan. Tuleepahan tilaa nuremmille.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Terroristit aloittavat nuorimmista. Säästävät vanhimmat!
- Anonyymi
Ihmeen sitkeää porukaa. Osa oli ihan terveitä vielä 5 vuotta sitten.
- Anonyymi
Aika yleistä. Kun tulee suuri suosio, luulee olevansa kaikki voipa. Ja kun suosio loppuun, on ongelmia käsittää missä ollaan ja miksi. Ongelmahan ei koskaan ole itsessä.
- Anonyymi
Mitch McConnell (r) yrittää pelastaa oman nahkansa. Ei ole tyhmä. On mukana tukemassa Trumpin virkarikossyytettä. Iso vaikutus. Hän on yleensä saanut taivuteltua lähes kaikki senaattorit puolelleen.
- Anonyymi
Ei onnistunut taivuttamaan käytännössä yhtään kongressin edustajaa. Yrittikö edes? Hänkin valehtelee ja huijaa aina.
- Anonyymi
Jonkun pitäisi valvoa kongressin ja senaatin toimintaa. Perustuslaissa on monta aukkoa.
- Anonyymi
Perustuslain korjaaminen on jo aloitettu. Tulossa useita lisäyksiä ja tarkennuksia, Kaikkia ei tulevalla senaatilla saa ihan helposti läpi. Niiden läpimeno voi viedä useita vuosia. Republikaanit vastustavat kaikkea, mikä estäisi epärehellisen pelin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä18811688- 298174
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586136Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715076- 384842
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai464442Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1104337- 1163799
- 803310
- 481811