Republikaanit eivät välitä, vaikka heidän johtajansa ammutaan. Tuleepahan tilaa nuremmille.

Anonyymi

https://yle.fi/uutiset/3-11732766

Kyse on sadoista eri paikoista ja kymmenistä tuhansista terroristeista. Ja koko ajan tulee lisää terroristeja, jos Trumpia ei saada pois virasta ja olemaan hiljaa.

Kaikkien republikaanien on tunnustettava Bidenin voitto ja Loser Trumpin tappio ja kerrottava tämä kansalle useampaan kertaan. Koskee jokaista.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Terroristit aloittavat nuorimmista. Säästävät vanhimmat!

    • Anonyymi

      Ihmeen sitkeää porukaa. Osa oli ihan terveitä vielä 5 vuotta sitten.

    • Anonyymi

      Aika yleistä. Kun tulee suuri suosio, luulee olevansa kaikki voipa. Ja kun suosio loppuun, on ongelmia käsittää missä ollaan ja miksi. Ongelmahan ei koskaan ole itsessä.

    • Anonyymi

      Mitch McConnell (r) yrittää pelastaa oman nahkansa. Ei ole tyhmä. On mukana tukemassa Trumpin virkarikossyytettä. Iso vaikutus. Hän on yleensä saanut taivuteltua lähes kaikki senaattorit puolelleen.

      • Anonyymi

        Ei onnistunut taivuttamaan käytännössä yhtään kongressin edustajaa. Yrittikö edes? Hänkin valehtelee ja huijaa aina.


    • Anonyymi

      Jonkun pitäisi valvoa kongressin ja senaatin toimintaa. Perustuslaissa on monta aukkoa.

      • Anonyymi

        Perustuslain korjaaminen on jo aloitettu. Tulossa useita lisäyksiä ja tarkennuksia, Kaikkia ei tulevalla senaatilla saa ihan helposti läpi. Niiden läpimeno voi viedä useita vuosia. Republikaanit vastustavat kaikkea, mikä estäisi epärehellisen pelin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9879
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      187
      5612
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      162
      5210
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      74
      4865
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2429
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2269
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      333
      1963
    8. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1655
    9. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1597
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1153
    Aihe