Kunnallisvaait lähestyy ja Halla-aho munaa puolueensa

Anonyymi

Jotkut saattavat vielä äänestävää tätä valehtelevan ihmisen johtamaa puoluetta. Halla- aho valehtelee, eikä enää omaa muuta "ideaa" kuin maahanmuuton, ja samalla unohtaa puolueensa olleen halituksessa silloin, kun 30000 pakolaista tuli maahan.

Nykyhallituksen aikana maahan on tullut 200 pakolaista, joista peräti kaksi tuli Al Holista. Persujen aikaan vastaavia ihmisiä tuli muutama tuhat.

Rehellisyys koskettaa kaikkein vähiten Persupuoluetta ja huudettu valhe onkin heidän lippulaivansa. Normaalisti Suomessa ja varsinkin Satakunnassa on ymmärretty yhteistyön ja keskustelun merkitys.

Halla- aho ei huuda, mutta kannattaa Trumpismia, Putinismia, ja muita Suomeen täysin kuulumattomia oikeistoarvoja.

Vetoankin sinuun, että Rauma takaisin raumalaisille, älä päästä persua villiintymään, sillä se ei kuulu Suomen luontoon.

20

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa hyvin sanottu! Yhteisöllisyyttä ja yhteishenkeä Raumalla kaivataan, eikä tuota raivokasta persupuhetta, joka ei johda mihinkään hyvään.

      • Anonyymi

        Voi voi, ootelkaa ihan rauhassa, valkotakkiset on tulossa hakemaan, pannaan vain pillit pois päältä autosta, nii ei naapurit huomaan kun haetaan, ootelkaa iha rauhassa, valkotakkiset on kohta oven takana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi voi, ootelkaa ihan rauhassa, valkotakkiset on tulossa hakemaan, pannaan vain pillit pois päältä autosta, nii ei naapurit huomaan kun haetaan, ootelkaa iha rauhassa, valkotakkiset on kohta oven takana.

        Joo, pannaanko toinenki auto hakeen, jos niitä on useampia, ja pillit pannaan pois päältä, on täällä valkotakkisia hakemaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, pannaanko toinenki auto hakeen, jos niitä on useampia, ja pillit pannaan pois päältä, on täällä valkotakkisia hakemaan.

        Ois täällä kolmaski auto hakemaan, ja valkotakkisia riittää hakemaan isompaaki sakkia, ja pillit pannaan päälle, että naapurikin näkkee kun haetaan.


    • Anonyymi

      En tiennytkään, että Halla-Aho on Raumalla ehdolla?

    • Anonyymi

      Ketä äänestää on jokaisen oma asia. Kai jokainen ottaa selvää, mitä asioita hänen puolueensa ajaa. Nyt on muodostunut harha, koskien perussuomalaisia. Paljon on tullut äänestäjiä perussuomalaisiin muista puolueista. He luulevat, että perussuomalaiset muuttavat heidän asioitaan paremmaksi. Niin luulivat 5 vuotta sitten, huomaten ettei mikään muuttunut. Nykyiset perussuomalaiset hajotti puolueen, jota Soini oli rakentanut yli 20 vuotta. Kaikki johtui vallan janosta ja puolueella ei ollut mitään perinteitä hallituksessa olemiseen. Toivotaan perussuomalaisille taas hallituspaikkaa. Ikävä kyllä, sama toistuu, siellä on Jussille jo tulossa kilpailijoita. Itse olen äänestänyt yhtä ja samaa kokoomusta 40 vuotta. Hyvin ovat minun asioitani ajaneet. Tiedän, että he pitävät lupauksistaan noin puolet, se riittää minulle.

      • Anonyymi

        Soini se käänsi takkinsa, koska "hillotolppa" kiinnosti niin paljon eli Soini petti puolueensa ja kannattajansa. Nykyinen Halla-Ahon johtama puolue on täysin eri kuin Soinin "takinkääntöpuolue" muutama vuosi sitten. Halla-Ahoa rehellisempää ihmistä on vaikea löytää eikä hän varmasti käännä takkiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Soini se käänsi takkinsa, koska "hillotolppa" kiinnosti niin paljon eli Soini petti puolueensa ja kannattajansa. Nykyinen Halla-Ahon johtama puolue on täysin eri kuin Soinin "takinkääntöpuolue" muutama vuosi sitten. Halla-Ahoa rehellisempää ihmistä on vaikea löytää eikä hän varmasti käännä takkiaan.

        H-aho & Suomen Sisu PS-puolueen sisällä ajaa fasismia Suomeen.
        Valehteleeko kukaan Suomessa niin härskisti kuin H-aho ? Ei.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Perussuomalaiset on rehellisin puolue, siksi niin moni vihaa sitä, pelkää eikä kestä totuutta. Valtamedia valehtelee ja aivopesee ihmisiä Perussuomalaisia vastaan

    • Anonyymi

      "Parta ei pahoille kasva"- sanotaan. Tämä mestari, joka ujoudestaan huolimatta toimii puolueensa mannekiininä.

      Totuus on aidosti se, että Persuissa on suuri enemmistö

      • Anonyymi

        Enemmistö MISTÄ? Yksinkertaisistako?


    • Anonyymi

      Persut on rasistinen liike, ei oikeastaan mikään puolue.
      Ei kai niitä kukaan vähänkään järkevä äänestä ?
      Ny ollaan perustamassa sinimustat-puoluetta,
      joka on vielä natsistisempi ja kysyn vaan onko sekin J. Mansikka-ahon
      puolue ?
      Mitä h*elkkaria Suomeen pitää laajentaa natsipohjaa perustamalla toinen puolue.
      Saako se PS:n näyttämään "kesymmältä" ?
      Pelottaa tämä meininki, ei me tarvita mitää fyyrereitä.

      • Anonyymi

        H-aho on ihminen suurella V:llä, valehtelija ja vääristelijä.


      • Anonyymi

        Mestari hoitaa asiat oikealle tolalle.


    • Anonyymi

      Tarkoitat varmaan demareita ,joilla ei mitään muuta agendaa kuin lisää veroja niin ,että älä päästä sosialisteja pilaamaan raumaa.

    • Anonyymi

      H-aho laukkauttaisi kaikki tuet, jos pääsisi päättämään totesi Kauppalehden haastettelussa. Lähes samoin Kokoomus/Orpo & Mykkänen-
      Lähtekööt vähävaraiset mummot ja papat maantietä mittaamaan pakkasella
      on heidän kanta.

    • Anonyymi

      Minä se menen ja äänestää rätkäytän SDPn ehdokasta. Tervetuloa joukkoon..

    • Anonyymi

      Moniko puoluejohtaja puhuu totta? En usko, että eduskunnassa olisin montakaan nykyistä riistäjää, jos olisivat tavoitteensa avoimesti kertoneet. Närtte vain peloissanne persut, vaikka vihreet leikkaa kaulaanne poikki, vassujen, ja kepulien suosiollisella avustuksella.

    • Anonyymi

      Persut on etnonationalistinen puolue. Se on selkosuomella kansallissosialistinen
      eli natsiaatteen puolue. Ei kai kukaan hullukaan haluaa Suomeen mitään
      "Kolmatta Valtakuntaa", jossa poltetaan muita kuin persuja ?
      nehän vaan on omasta mielestään "tosi suomalaisia".
      Ne on väärässä. Tosi suomalainen ei ole mikään hitleri.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      437
      7489
    2. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      218
      6429
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      94
      6176
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      208
      5662
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      38
      4522
    6. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4378
    7. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      4
      4169
    8. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      36
      3673
    9. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      116
      3600
    10. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3588
    Aihe