EU-maat, ja erityisesti Suomi, kipuilevat koronarokotusten hitauden kanssa. Siitä kai johtuu, että AstraZenecan rokotekin on ilmeisesti saamassa käyttöluvan tämä kuun lopulla.
Kyseinen rokote on jo markkinoilla olevia rokotteita huonompi. Se suojaa rokotettuja vain 70 prosenttisesti, kun markkinoilla jo olevien rokotteiden suoja on 95 prosenttia.
Jos sinulle tarjotaan AstraZenecan rokotetta, älä hyväksy sitä. Ainakaan minulle ei riitä 70 prosentin suoja. Jos hyväksyt sen, silloin sinulle jää 30 prosentin sairastumisriski, ja se on paljon.
Älä hyväksy AstraZenecan koronarokotetta
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Joidenkin hoitajien mielestä kyseessä on nuha tai influessa (esim. aasialaisen kaltainen). Siihen ei ole mitään lääkettä. Mrna-rokotetta ei pidä mennä ottamaan. Antti Heikkilän mukaan vaarallinen. Saattaa sotkeutua ihmisen rna-geenin kanssa.
Menetkö ottamaan muitakin eliön tai eläimen geenejä? Kuten, jos on apina, suden, käärmeen tai rotan rna:ta tarjolla?
Varmaan nuo alkavat jo epäilyttää.
Ihmisen rna on hyvä, siihen ei viruksen rna:ta tarvi ja pidä sotkea. - Anonyymi
AstraZeneca rokotetta ei pitäisi hyväksyä Suomessa käyttöön. Sen antama suoja on vain 70 prosenttia. Kymmenestä rokotetusta 7 saa suojan, mutta 3 ei saa. Pelottaa.
- Anonyymi
Toivottavasti EU:n viranomaiset eivät anna myyntilupaa kyseiselle rokotteelle.
- Anonyymi
AstraZenecan teho on 25% huonompi kuin muut. Minuun ei tätä rokotetta pistetä. Olen vaikka ilman rokotetta, mutta AstraZenecaniin en suostu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16810330- 552823
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan812539- 852371
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472104Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2431937- 441402
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131385Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873