Jatkuvaa spekulaatiota Ylen aamu tv:ssä

amerikan mallia Ylellä!

Kuunnellessa puhevälien katkeamisia, miten toimi ja ajatteli se ja se....

Venytettynä pitkään nämä spekuloinnit joka puolelta, saa katsojan ihmettelemään näiden seikkojen tarkoituksen tärkeyttä, täällä meidän oloissamme ??

Menneiden viikkokausien uutismässäily spekulaatioineen amerikassa, saa jo itsessään aikaan levottomuutta sikäläisissä osavaltioissa!

Miksi seurata sokeina amerikan lehdistön joka seikan uutislinjaa meillä ?

Tuntuu kuin USA:n lehdistö petaisi vain levottomuuden siemeniä ,viikon kuluttua virkaanastumisen juhlavuuteen.

Ylläpitämällä jatkuvaa uutisoimistaan demokraatit vastaan rebublikaanit heh heh ! Näin on jo luotu ruma varjo tulevaan manttelinperintään.

Sen sijaan että rauhotettaisi poliittista ilmapiiriä, keskittymällä kunnioittamaan presidentti Joe Bidenin virkaan astumista, sillä vakavuudella ja juhlallisuudella, mitä se useimmille amerikkalaisille merkitsee.

0

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä sä pelkäät

        Ettei tää etene?
        Ikävä
        103
        3883
      2. Satuit vain olemaan

        Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
        Ikävä
        48
        2761
      3. Vieläkö toivot, että kuulisit

        Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
        Ikävä
        114
        2579
      4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

        Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
        Ikävä
        39
        2088
      5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

        Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
        Ikävä
        31
        1870
      6. Mulla tulee vaan niin

        Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
        Ikävä
        26
        1668
      7. Rakastan sua

        Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
        Ikävä
        27
        1572
      8. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

        Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
        Ikävä
        76
        1429
      9. En tunne, en ymmärrä

        enkä muista 😱
        Ikävä
        22
        1378
      10. Olikohan se

        Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
        Ikävä
        8
        1311
      Aihe