Vaalikeskustelut, kamalaa kateltavaa ja kuultavaa.

Anonyymi

Keskustelut näyttää nyt menevän näissä paneeleissa, ennen kuntavaaleja tosi tylsiksi ja typeräksi, jos ne on tämän tasoisia.

Keskustelijoitten taso on ainakin näissä puoluejohtajien paneeleissa surkeaa! Tätä porukkaa ei kannata päästää paneeleihin. Ei jaksa kattoa!
Aiheet on pääosin persujen syyttelyä jostain yksittäisestä sanasta, tai äänenpainosta. Varsinkin ohisalo harrastaa tätä, kun ei löydä omia avuja.
Jos persujen kannatus olisi vasureitten luokkaa, niin näistä ehkä säästyttäis. Ei tällaista kukaan jaksa kuunnella. Osittain juontajienkin typeryyttä, että pörinä menee tähän suuntaan. Jaaritellaan vaan toisten puolueitten lyömiseksi. Oman puolueen kannatusta yritetään nostaa, yrittäen toisia puolueita mollata ja syyttää muualla maailmassa tapahtuneista asioita heitä.
Kysymystenkin taso on täysin pikkukakkosen tasolla.
Mitään taloudesta, tai ihmisten kurjuudesta ei tässäkään paneelissa tullut yhtään mitään selvennystä!

Samoin on eduskunnassakin vaan toisten ihmisten henkilökohtaista syyttelyä, jostain edustajien omista asioista ja toinen asia on vaan korona. Pitäis keskittyä jo politiikkaan ja yleisesti maan asioihin, eikä edustajien tekstiviesteihin tai seikkailuihin.
Tulevat keskustelut saa olla mun puolesta.

5

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juotajienkin tasa on surkea. Ei mitään asiantuntemusta, että vois esittää tiukkoja kysymyksiä.
      Asiantuntijoita omalta alaltaan tekemään myös kysymyksiä.
      Mikrovfonien sulku myös, kuten Trampillekin.

    • Anonyymi

      Stadi on jo niin pilalla ja vastenmielinen paikka elää, että ei voisi vähempää kiinnostaa miten menee sen tulevaisuus. Äänestän elämäni ensimmäistä kertaa PS: ää ihan vaan kettuillakseni nykyiselle menolle Stadissa. Ei vois vähempää kiinnostaa mihin suuntaan maailman toimivin(hahhahhah) kaupunki(lue tuppukylä) menee. Pitäkää tunkkinne. :D

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja Kepulihan sanoi että vaaleissa ei mitata kannatusta

    • Anonyymi

      Asiaan voi vaikuttaa se ,että puolueisiin otetaan kevyin perustein ehdokkaita joiden poliittinen tietämys on hyvin rajallinen. Tarkoitus on ymmärrettävästi, ehdokas määrää kasvattamalla hakea kannatuksen lisäystä, mutta asialla on haittapuolensa. Politiikkaan kun lähdetään heikolla poliittisella tietämyksellä ,asiain hoito kärsii ja pahimmillaan poliittinen aate väljähtyy opportunismin lisäännyttyä puolueessa jolloin käy kuin sinisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      105
      11004
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      148
      10271
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      8011
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      180
      6468
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      45
      5466
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5031
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      143
      4317
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      22
      4198
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      53
      3977
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3574
    Aihe