Luotettava taksi

Anonyymi

Kyllä täytyy kehua Lähitaksia. Tuossa viereisellä koululla lapset odottaa koulukyytiä, ja aina taksi tulee ajoissa paikalle. Hyvä Lähitaksi.

7

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähitaksi on välitysyhtiö. Lähitaksilla ei ole yhtään autoa, eikä kuskia. Eli todellisuudessa kiität yksityisiä taksiyrittäjiä.

      Osasyy on erityisen tiukka lainsäädäntö ja toiminnan luvanvaraisuus. Alalla on vain vastuullisia ja rehellisiä ihmisiä. Tarvitaan liikennelupa ja taksinkuljettajan ajolupa. Rikosrekisterimerkintöjä tai verovelkoja ei saa olla. Ne ovat este luvan saannille.

      • Anonyymi

        Oikeassa olet, mutta näin maallikolle merkitsee auton kyljessä oleva lähitaksi / taksini logo paljon. Tuossa koululla näkee säännöllisesti samat autot. Hyvä yksityiset taksiyrittäjät.


    • Anonyymi

      Suksilla sivakoida kottiinsa jossei matalalattia taksi pääse etenemään?

    • Anonyymi

      LÄHITAKSI on suomen Paskin Taksi. Kallein ja epäluotettavin.

      • Anonyymi

        Lähitaksi on välitysyhtiö. Lähitaksilla ei ole yhtään autoa, eikä kuskia. Eli todellisuudessa kehoitat kaikkia Lähitaksin välityspalvelun alla olevia yrittäjiä irtisanomaan välityssopimukset. Olen samaa mieltä. Yrittäjien on järjetöntä elättää vapaamatkustajia, kuten välitysyhtiöitä. Ne ovat menneisyyden välistävetäjiä ja täysin tarpeettomia kaikille.


      • Anonyymi

        Uberi on tällä hetkellä kallein.


    • Anonyymi

      Fixutaxit ovat talvisin Saharassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      316
      7629
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      4017
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3458
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3211
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2874
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2718
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      53
      2551
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      68
      2336
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      77
      2148
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      101
      1983
    Aihe