Ihme jos ei hänen joka viikkoinen negatiivinen julkisuus ja sekoilu vaikuta bisneksiin ja aiheuta lapsessa pelkoa ja häpeää.
Steffun uskottavuus yrittäjänä ja isänä
Anonyymi
2151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kaikki kärsii ja se on ihan selvä asia.
Antakaa nyt jo olla, kyllä sitä negatiivistä julkisuutta on ollut yhdellä jos toisellakin ja niin hyvänä isukkina vaan itseään pitää, ei Therman kai lapselleen ole mitään tehnyt vai onko ? Kuka tämänkin Thermania vastaan suunnatun aloituksen on oikein tehnyt, voi hyvin arvata, mihin suuntaan katse kääntyy. Rahat ja koko familian ylläpito kelpasi aikoinaan, eikö teitä hävetä ?
Bisnekset menee normaalisti, ei siitä aloittajan tarvitse huolta kantaa.
Mitkä helkutin rahat ja mikä ylläpito? Kerropa yksityiskohtaisesti, varmaan sinulta löytyy tositteet niistä? Eihän jätkä edes perheensä asunnon vuokria maksanut ennen kuin vaatimus tuli käräjäoikeudesta, eikö Stefania hävetä, että noin käyttäytyi? Niin ainut, jonka tuota käytöstä pitää hävetä on perheen huoltaja/isä.
Kivenlahden punkkerista alkoi ja siihen päättyy tää juttu ☠️☠️😎
Se on tosi hupaisaa, aina kun Steppuli tai Sohvi OVAT KUSSEET OMIIN MUROIHINSA, ja sitä tapahtuu kiihtyvään tahtiin, niin kehoitetaan katse kääntämään Marttaan, eli sieltä löytyy syy.. en ymmärrä😅😅😅😂😂😂🤣🤣🤣
Aivan oikein kirjoitit tuosta negatiivisesta julkisuudesta, kun toista lyödään. Mutta... mutta miksi ilmoitit epäilyksesi aloittajasta? Tämä tyylisi ei valitettavasti tuota ilkeilyä saa loppumaan, tajuat sen itsekkin, mikäli olet aikuinen kommentoija. 😔😔😔
Nimenomaan tarkoituksella teki , joten ei todellakaan parempi kuin muutkaan me negatiivisia kommentteja kirjoittavat, päinvastoin kiero tapaus.
Tätä en voi ymmärtää 😂 Ja jos sitten huomauttaa asiasta, on heti Martinan lähipiiriä tai joku fani.
Nyt on sulla hieman tuulesta temmattua tietoa, ei siellä Eiranrannan asunnossa asunut, kuin Martina ja lapsensa. Olis Martina hoitanut vuokrat, kun kerran siellä asui. Eikös tällä vanhemmalla lapsella ole oma elättäjä, vai olenko väärässä ?
Miksi sitten Stefan kommentoi, että jätti kaikki alusta alkaen maksamatta kun yritti sillä tavalla saada avovaimonsa lapsineen muuttamaan pois? Tuskinpa on nimeään vuokrasopimukseen laittanut jos ei ole itse muka asunut siellä. Ja asuihan Sofian kanssa, joka kantoi kamansa saman tien sisään kun lensi ulos Ranta-ahojen kustantamasta asunnosta.
Stefu leikkii köyhää, jättää lahjaostokset maksamatta, ettei mee lahjaveroo, eikä herätä kateutta. Säästää Marbellan vuokrarahat ja muut käteiset tissibileisiin ja yksityisiin saunailtoihin.
Omilla rahoillaan voi Therman tehdä ihan mitä huvittaa, ehkä sulla olisi tarvetta niille rahoille ?
Verottaja voi olla vähän eri mieltä jos on saanut vuokrarahat pimeänä tai ehkä jopa tuotteena.
Sitä et sinä tule ikinä tietämään.
Ei nimi miestä pilaa, vaan mies pilaa nimensäkin tällä menolla.
Lasta käy sääliksi 😢
Mikä tämän aloituksen tarkoitus on ? Miksi mainitset siinä lapsenkin ?
Täällä paljon mollattiin jouluna Martinaa ettei ole tyttöjen kanssa. Taisipa olla vaikkei kuvannutkaan.
Termoksen sekoiluun tuskin tyttöä altisti.
Sama tuo on takuulla muuallakin, nyt kun s$ s sekoilee enemmän.
En ole nähnyt Thermanin sekoilevan, missä olet sinä hänet nähnyt " sekoilevan " ?? Voisit kertoa jos tiedät .
Taas vaan Therman parjaamista, osittain ihan tuulesta temmattua skeidaa, niin kuin kaikki aloittajan jutut.
"Niin makaa kuin petaa" .