https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suuseksitavat-jotka-altistavat-yleistyville-syoville-jopa-yli-nelinkertainen-riski/8034682#gs.qifl5y
Kannattaa lopettaa suuseksi.
Aina uusien tuttavuuksien kanssa käytettävä kondomia, joka suojaa seksitaudeilta
Kannattaa lopettaa suuseksi.
Aina uusien tuttavuuksien kanssa käytettävä kondomia, joka suojaa seksitaudeilta
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tulkoon syöpä, suuseksi parasta
Päinvastoin. Vaginassa on terveellisiä vitamiineja miehille. Ongelma taitaakin olla miesten oma huonompi hygienia.
Terveisin Reginan Vanki
Hyi olkoon, naisen alapää on todellinen tautipesä. Taudit kulkeutuu lähes poikkeuksetta naislta miehille, mutta onneksi ne tarttuu miehille herkästi vain suun kautta.
Eikä ole. Olet pelkuri. Vaginan nuoleminen on kaunista.
Liittyy siihen kun ollaan kymmenien eri kumppaneiden kanssa seksisuhteessa. Oman kumppanin pidäkkeetön nuoleminen ja imeminen on turvallista.
Ei ole, yksi syy että naisella aukot lähekkäin ja peräsuolesta pääsee kaikki bakteerit vaginaan, varsinkin kun narubikinit persevaosta kuljettaa niitä. Levittävät istuessaankin joka paikkaan ja altaisiin. Pitäisi ehdottomasti kieltää, ovat ällöttävän näköisiäkin.
Ei kai niitä aikuiset naiset käytä.
Teinit korkeintaan.
Rannoilla vaikka kuinka paljon ja TV-ohjelmissakin.
Tutkimuksen tärkein viesti oli että suusyöpä oli kytköksissä tapauksiin jossa oltiin seksisuhteissa yli 10 partnerin kanssa. Siis aivan sama kuin tavan seksissäkin. Jos on kumppaninsa kanssa eikä hypi joka sänkyyn on turvassa.
Siis jälleen kerran kristityt olivat oikeassa. Muslimien suhteen en mene takuuseen jos ukolla on neljä vaimoa ja 10 jalkavaimoa voi ukon suuhun kasvaa vaikka pesäpallon kokoinen paukura.
Nimeomaan näin. Kun alkaa laumaeläimeksi ei kyllä saa sitä laumasuojaa suuseksistäkään. Nähtiinhän miten Tegnellille kävi Ruotsissa koronan kanssa.
Aatteleppas ihan ite että kai se huuliherpes voi tarttua mieheltä siihen naisen alapäähän?
Se "per-vers-si tapa" -viesti oli poistettu....
Yksikin tautinen horo riittää saamaan taudin.
Joku pahasti viksallaan ylläpidossa, koska kuvittelee suuseksin olevan vain heteroiden oikeus.
Timo ja Tuomas
Teitä ei tänne kaivata. Hus hus pois. Täällä palvotaan vain vaginaa.
Mutta mitä sanoo Juhani ja Eero?
Joko Haavistolla on suusyöpä???
Sankkerinsyömä jorma kitalaessa käy terveyden päälle.
"Joka ei vaginaa nuole ei pidä leipää syömän", näin vanha kansa ennen vanhaan.
Joka römpsää nuolee, sillä syöpä. Wanha viisaus!