Pitääkö Trumpille antaa turvapaikka?

Anonyymi

Oletetaan että Trump lähtee maanpakoon karkuun oikeutta.

Pitääkö esim. Suomen tarjota hänelle turvapaikka?

Toivottaako Sipilä (parankoon hän pian!) tervetulleeksi?

Tai jos hän matkustaa Suomen kautta johonkin kolmanteen maahan, saako Suomi hänet pidättää ja palauttaa Amerikkaan asianmukaiseti raskaihin kahleihin pistettynä ja saateltuna, vai onko Suomen annettava hänen jatkaa matkaansa?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy tarkemmin demareilta, heillä on valta auttaa ketä tykkäävät. Mutta jos Trump tuodaan Suomeen, niin lentokoneessa ei saa seisoa joku vihreitten Aino torjumassa maahanmuuttajapolitiikkaa!

    • Anonyymi

      Vain Pohjois-Korea voi tarjota hänelle turvapaikan, minkä varaan Trump varmaan virkansa aikana laski, ja sen johdosta järjesti niin monta tapaamista sinne.

    • Anonyymi

      Kyllä Suomi sopii paremmin. Välillä onkin tuntunut siltä, että Trump on Suomea hallitseva presidentti, niin paljon siitä Yle uutisiissa ja kaikenmaailman ohjelmissa kerrottiin. Trumpin vaikutus koko Suomen talouteen ja elintasoon on ollut todella suuri. Tyhmät vaan eivät ole vieläkään sitä tajunneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11605
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8791
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4373
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3934
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3626
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3570
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3419
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2375
    Aihe