Hienoa että lapset ja nuoret voivat jälleen harrastaa alle 10 hengen ryhmiin jaettuin täällä Pirkanmaallakin. Hieman mietityttää kuitenkin, että pelejä on täällä ilmeisesti lupa pelata normaalisti, ilman yleisöä kuitenkin.
Tuolloinhan kaukalossa ja vaihtoaitiossa on n. 40 hlöä.
Liiton sivuillakin viitataan vain alueellisiin suosituksiin, joissa ei kuitenkaan ilmene tämä asia ainakaan selvästi. Tai sitten en ole vaan löytänyt näitä ohjeita.
Löytyykö tietoa?
Korona ja pelit
9
749
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin Ilveksen ja Tapparan U20, U18 ja U16 on treenannut jäällä jo pidempään koko joukkueen kanssa. Noin 20 pelaajaa jokaisessa tapahtumassa ja toimihenkilöt päälle.
- Anonyymi
Koko ajan kai kaikki joukkueet on Pirkanmaalla reenannut.
- Anonyymi
Eli ajettu päin punaista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko ajan kai kaikki joukkueet on Pirkanmaalla reenannut.
No nyt se sitten kolahti omaan nilkkaan.
- Anonyymi
no vittu ei olla stadissa reenattu, saatanan kommarit
- Anonyymi
No ei ole kukaan stadista puhunutkaan, Tampere reenaa.
- Anonyymi
Lahjattomat treenaa! Tosin ei treella koronaa kai olekaan?
- Anonyymi
Tällä hetkellä Pirkanmaalla linjaus taitaa olla se, että sm-sarjojen pelejä saa pelata. Missään tätä ei ole selvästi sanottu, mutta hyvä näin kuitenkin, että edes jotain sarjoja avataan ja seurataan tilannetta.
- Anonyymi
ismoa lainatakseni vittu kun vituttaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-438699Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036398Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain804812Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194558- 1604446
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.692993- 1652186
- 652078
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1562015- 481795