Korona ja pelit

Anonyymi

Hienoa että lapset ja nuoret voivat jälleen harrastaa alle 10 hengen ryhmiin jaettuin täällä Pirkanmaallakin. Hieman mietityttää kuitenkin, että pelejä on täällä ilmeisesti lupa pelata normaalisti, ilman yleisöä kuitenkin.
Tuolloinhan kaukalossa ja vaihtoaitiossa on n. 40 hlöä.
Liiton sivuillakin viitataan vain alueellisiin suosituksiin, joissa ei kuitenkaan ilmene tämä asia ainakaan selvästi. Tai sitten en ole vaan löytänyt näitä ohjeita.
Löytyykö tietoa?

9

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakin Ilveksen ja Tapparan U20, U18 ja U16 on treenannut jäällä jo pidempään koko joukkueen kanssa. Noin 20 pelaajaa jokaisessa tapahtumassa ja toimihenkilöt päälle.

      • Anonyymi

        Koko ajan kai kaikki joukkueet on Pirkanmaalla reenannut.


      • Anonyymi

        Eli ajettu päin punaista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koko ajan kai kaikki joukkueet on Pirkanmaalla reenannut.

        No nyt se sitten kolahti omaan nilkkaan.


    • Anonyymi

      no vittu ei olla stadissa reenattu, saatanan kommarit

      • Anonyymi

        No ei ole kukaan stadista puhunutkaan, Tampere reenaa.


    • Anonyymi

      Lahjattomat treenaa! Tosin ei treella koronaa kai olekaan?

    • Anonyymi

      Tällä hetkellä Pirkanmaalla linjaus taitaa olla se, että sm-sarjojen pelejä saa pelata. Missään tätä ei ole selvästi sanottu, mutta hyvä näin kuitenkin, että edes jotain sarjoja avataan ja seurataan tilannetta.

    • Anonyymi

      ismoa lainatakseni vittu kun vituttaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      142
      10781
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5160
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2363
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2073
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1661
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1492
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1184
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1146
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      905
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      862
    Aihe