Tuhansia videoita Capitolin tapahtumista on analysoitu ja tarkastajat ovat tulleet siihen johtopäätökseen, että mukana on ollut tuhansia antifan ja BLM, n kannattajia naamioituneina. Myös japanilaiset asiantuntijat ovat samaa mieltä.
Haastattelussa se todetaan.
https://oikeamedia.com/o1-152604
Haastattelussa se todetaan.
https://oikeamedia.com/o1-152604
Vastaukset 77
Vanhimmat
Persut analysoineet oikein tarkasti.
Onko japanissakin persuja? Kyllähän tuon arvasi miten se meni.
ANTIFA onkin kommunistien eli vasujen porukkaa.
No kyllä se tiedetään etteivät Persut mitään antifasisteja todellakaan ole.
Capitolia ei vallattu.
Ei täysin. Antifaan oli soluttautunut salaisen palvelun agentteja noutamaan Pelosin ym läppärit ja muuta dataa vaalipetoksesta.
Kenraali McInerney sanoo, että MAGA-joukko ei suorittanut rynnäkköä kongressirakennukseen valtaustarkoituksessa vaan seurasi provokaattoreita, joiden hän sanoi olevan Antifaa.
Antifaan oli kuitenkin soluttautunut salaisen palvelun agentteja, jotka veivät parisen kymmentä läppäriä, joista yksi kuului Nancy Pelosille. Juuri siitä syystä Pelosilla on kiire hoitaa Trump äkkiä tieltä keinolla millä hyvänsä. Tämä selitys on sikäli elegantti, että se selittää, miksi väenpaljous päästettiin kongressirakennukseen sisälle, ja ennen kaikkea, minkä takia sen annettiin poistua, vaikka oli tiedossa, että tietokoneita oli varastettu.
Selityksen kannalta ei ole väliä sillä, oliko Capitolin poliisi Antifan puolella vai salaisen palvelun puolella, sillä salainen palvelu oli Antifan sisällä.
McInerneyn selitys on elegantti myös sikäli, että hänen väitteensä Hammerista ja Scorecardista on niin laaja, että hän sai videolla sovitettua siihen myös viimeaikaiset puheet Leonardosta ja Roomasta käsin harjoitetusta vaalipetoksesta.
Kenraali pitää kuitenkin kiinni siitä, että Hammer ja Scorecard on välttämätön kaikkien petostoimien yhteensovittamiseen. Hän sanoi myös, että FBI:n entinen johtaja James Comey oli myynyt ne Kiinalle, mistä käsin tuo yhteensovittaminen tapahtui.
Sun foliohattus vuotaa tai se puuuttuu kokonaan.
Haluatko Kenraali McInerneyn puheen Suomennettuna vai taittuuko Lontoo? Voit toki kaivaa itsekkin, mut selvästikkään et ole muutakaan tietoa jaksanut kaivaa.
Tuo MAGA agenttien "läppärien nouto" operaatio on jo yleisessä tiedossa Yhdysvalloissa. Kenraali McInerney selvitti haastattelussa tuon operaation jo montapäivää sitten.
Eihän se nyt herrajjestas minun syyni ole että jenkkien kenraalikunnastakin löytyy yksi salaliittosekopää. Ei se nyt ole edes uutinen.
Siinäpä Kenraali McInerneyn selvitys "läppärien nouto operaatiosta" https://www.youtube.com/watch?v=-5GHwTtO24E
Yllättyikö joku?
No ei enää. Eiköhän kaikilla ole jo tiedossa kuinka herkkiä persut ovat hurahtelemaan noihin halpoihin salaliittohevonhuuhaateorioihin.
Seliseli. Säälittäviä nuo persutirallaat, kun eivät voi myöntää edes amerikankaimojensa trumputtajien mokia.
Samalla tavalla 2015 tapahtumat seli-selitettiin.
Jaha, joku persuttaja taas hönkinyt liikaa bensaa aamulla ja nyt fantasiat ovat karanneet pahemman kerran käsistä. VAi olisiko kyseessä Venäjäröllöjen aamupaska.. Tiedä häntä. Aika huvittava provo kyllä.
Aina se jaksaa ihmetyttää, että voiko oikeasti olla olemassa niin tyhmiä ihmisiä, että uskoisivat aivan sokeasti noin typeriä ääliömäisyyksiä. Mutta sitten aina muistaa, että ai niin, kysehän on persuista. Silloin normaaleilla raja-arvoilla ääliömäisen typeryyden suhteen ei olekaan mitään merkitystä.
Kumma muuten että siellä ameriikoissa on jo tunnistettu ja pidätetty pari sataa tuohon kongresssin turistiretkeen osallistunutta, varsin vapaamuotoisesti pukeutunutta uteliasta sisätilojen ihmettelijää. Eikä joukosta ole löytynyt yhtään ainoaa antifan jäsentä, mutta sitäkin enemmän tunnettujen äärioikeistolaisten liikkeiden tunnettuja jäseniä ja salaliittohörhöjä.
Samaa tietoa tuli paikan päältä jo samana päivänä?
Jälleen paljastui vihervasemmiston isänmaanpetturuus.
Olisi ollut yllättävää, ellei antifa olisi käyttänyt hyväkseen tilaisuutta joka nähtiin näin hyvin ennakolta. Tosin temppu on niin ikivanha, että ennakolta näkee myös sen, että antifan osuus Capitolin tapahtumiin vääjäämättä ajanoloon paljastuu.
Juuri siksi demokraateilla on niin valtava kiire. Asiasta pitäisi välittömästi kiihottua ja pörhääntyä. Kuka keksii kovempia syytteitä ja isompia väitteitä Trumpin "maanpetoksellisuudesta" on suuri sankari.
Käytännön toimenpiteisiin Trumppia vastaan on kiirehdittävä, ennen kuin koko juttu lässähtää. Normaali virkarikossyytteen kaava on se että ensin syytetään, sitten tutkitaan ja todisteiden pohjalta äänestetään. Demokraattien oma kaava on sellainen että ensin syytetään ja sitten kiihkon vallassa äänestetään. Sellainen demokraateille epämieluinen pieni ikävä juttu kuin väitteiden todenperäisyyden tutkiminen jätetään sikseen. Sehän voisi pilata koko suunnitelman.
Mutta kun hyökkääjät olivat äärioikeistoa sitä ei joku Patmos-hörhö muuksi muuta.
Antifa röröröröööö! :D :D :D Ei helvetti kuuntele nyt itseäsi. Kuka hullu kirjoittaa tällaista tuubaa tosissaan?
Antifa on demokraattien eli punavihreiden katupartio-osasto.
Mitkä tarkastajat? Nämä ovat aivan hillittömän hauskoja provoja, mutta kertokaa nyt kuinka paljon QAnonia siellä luetaan aamusta iltaan? Onko joku globalistisalaliitto tässä taustalla vaiko kommunistit? Missä se illuminati luuraa?
Voidaan rehellisesti myöntää että jenkeillä on paras tietotaito näistä hommista värivallankumouksineen?
😂👍🤣
Kyllä sinne oli lähetetty demokraattiaktivistejakin Trumpin mustaamisksi.
Ja Trump kehoitti puheessaan omia kannattajiaan menemään "sinne" ja häntä mustaamaan?
'Sinne' mentiin jo 5 minuuttua ennen Trumpin puheen alkua. Vartijat ystävällisesti avasivat ovet antifan iskujoukolle.
Ja sitten myöhemmin tulivat "antifan ikkunansärkijäyksiköt"? Miksi?
Katsokaa mitkä tahot oikeasti hyötyivät tästä 'hyökkäyksestä', ei ainakaan Trump ja hänen äänestäjänsä.
Saatiin huomio pois todellisesta ongelmasta eli vaalivilpistä.
Capitolin valtaajat olivat naamioituneita kiinalaisia.
Valtauksesta voidaan todeta:
1. Se on USA:n sisäpoliittisen historian kenties häpeällisin hetki ja tapahtuma.
2. Sitä ei saa mitenkään häivytettyä kevyeksi kepposeksi tai käytännön pilaksi, kuten alussa yritttiin. "Pojat on poikia, varsinkin parin Budweiserin jälkeen"
3. Siis Trumputtajien ainoksi keinoksi jää yritys puhua se "jonkun muun" suorittamaksi.
Asiasta löytyy runsaasti lisätietoa hakutermillä #myötähäpeä
Suomessakin näyttää olevan noita trumpisteiksi niin voimakkaasti samaistuneita että heitä vaivaa sama myötähäpeä.
Kognitiivinen dissonanssi on asia mikä tässä myös tulee mieleen.
Onhan niitä, kokonainen puolueellinen. Persussuomalaiset.
Tuostahan on runsaasti todisteita, että antifa siellä oli primus motor. Koko juttu oli suunniteltu vesittämään ne tosiseikat että Biden voitti vaalit petoksella ja Trump keräsi Washingtoniin 0,5-1 miljoonaa vihaista kansalaista. 75 miljoonaa ihmistä äänesti Trumppia. Hän on suositumpi kuin esim. Obama.
Tulee mieleen faktoissa pysyminen.
Äärioikeisto häpäisi itsensä. Tämä tulee näkymään kansainväisesti. Taitaa keljuttaa?
Sadat antifan jäsenet olivat pukeutuneet näkymättömyysviitoihin ja näin heitä ei nähty kuvissa, kun he työnsivät patrootit väkisin kongressiraknnukseen.
Kävipä se nopeasti! NSA:lla on todella tehokkaat vakoikukoneet näköjään!
Suuri Isänmaallinen Tempaus olikin "vastustajan" ansiota?
En nyt usko että uskot siihen itsekään.
Videokuvista on tunnistettu kymmeniä tunnettuja antifan riehujia.
Ei ole.
https://abc7chicago.com/capitol-riot-arrest-list-arrests-of-arrested-rioters-fbi-most-wanted/9560865/
On.
Demokraattien yliampuvat toimet osoittaa että jotain hämärää tässä väkisinkin on?
Sitä minäkin, että anarkistit tekivät tämän Capitolin valtauksen. Yrittävät saada kaaosta maailmaan.
> Myös japanilaiset asiantuntijat ovat samaa mieltä.
Niin siis se "japanilaiset asiantuntijat" on yksi, noin 25-vuotias nainen nimeltään Masako Ganaha, ja hän kommentoi yhtä Capitoliin tunkeutumisen videota.
Tähän mennessä ei ole kuvista tunnistettu käytännössä ainoatakaan Antifan jäsentä.
Ne kaikkein aggressiivisimmat ja hölmöimmin pukeutuneet sarvipäät ovat olleet Q-Anon liikkeen kannattajia.
Eihän tuollaisilla mellakoilla ykeensä juuri minkäänlaista johtajaa ja johtoa ole paikan päällä. Kiihkoissaan oleva, minkä tahansa aatteen väki rynnistää eteenpäin, toinen toisiansa kirittäen, että kuka saa enemmän tuhoa aikaiseksi.
Mellakoitsijoiden aikomuksena ei tosiaan ollut vallankumous ja vallan anastaminen. Enemmän kaikkia kiinnosti ottaa kamerallaan kuvia sisään tunkeutumisen jälkeen. Silkkaa tavoitteetonta katuhölmöilyä.
Sen tapahtuneen asian Demokraatit sitten poliittista etua saadakseen paisuttelivat vallan anastamispyrkimykseksi ja maanpetokseksi.
Olet väärässä.
Niillä oli aivan oikeasti sellainen luulo, Trumpin ja muiden senpäiväisten tapahtuman puhujien ansiosta, että tunkemalla itsensä kongressirakennukseen, että voisivat muka jotenkin vaikuttaa 3.11.2020 pidettyjen presidentinvaalien tulokseen.
Näin muodoin on aivan oikein pitää myös Trumpia vähintäänkin osasyyllisenä tapahtumaan.
Kun"puolueeton"media paukuttaa päivästä toiseen ettei vilppiä ole tapahtunut niin siitä jo vakuuttuu että jotain hämärää on tapahtunut?😂👍🤣
Just, tuo kauhea paasaaminen ja kieltäminen ja salaliittohöpötykseksi haukkuminen saa tämän aikaan. puoolueeton media kun olisi malttanut olla hiljaa niin he olisivat päässeet kuin koira veräjästä mutta pitivät asiaa koko ajan esillä. Sopii minulle.
Kun kuukausikaupalla paasataan ilman minkäänlaista näyttöä, että vaalivilppiä olisi tapahtunut, niin se on kansankiihotusta.
No, sitten salkkarimedia olisi paasannut että "valtamedia haluaa vaieta vaalivilppiväitteistä - vaalivilppi on siis totuus!".
Jos ns. valtamedia kertoo uutisena oikeudenkäynneistä- ja istunnoista, joissa todetaan, että mitään todisteita vaalivilpistä ei ole esitetty, niin ei se ole mitään paasaamista.
Se on uutisointia.
Sehän tässä hupaisaa onkin meidän a studiossa vahingossa lipsautettiin yksi totuus että monessa osavaltiossa rikottiin usan perustuslakia ja tämä on fakta?
Nimittäin silloin on toimittu laittomasti äänten laskennassa älkää hyvät ihmiset uskoko kaikkea mitä lööpeissä lukee? 🤗🤗
"Sehän tässä hupaisaa onkin meidän a studiossa vahingossa lipsautettiin yksi totuus että monessa osavaltiossa rikottiin usan perustuslakia "
-Äänestys järjestetään jokaisessa osavaltiossa ihan heidän itse parhaaksi näkemällään tavalla. Valtrakunnantasoista tyleistä ja yhtäläistä äänestys-sapluunaa ei siis kerta kaikkiaan ole olemassakaan.
Sitten tullaankin yksilöimättömään väitteeseesi, että vaaleissa olisi jotenkin muka rikottu "perustuslakia"
Kerropas lisää, tämä kuulostaa vallan mielenkiintoiselle!!
Onko teillä persuilla jokin sisäinen pakko olla myöntämättä olleenne väärässä vaikka se olisi kuinka päivänselvää? Mieluummin nolaatte itsenne kehittelemällä täysin aivottomia salaliittoteorioita kuin tunnustatte veikanneenne väärää hevosta?
Jos perustuslakia on rikottu niin onhan se selvää että osa äänistä ei ole laillisia?
Niin sekava aloitus että on pakko kysyä onko se tehty vahvan mielialalääkityksen alaisena, vaiko muuten vain täyttä ymmärrystä vailla?
Aika provopaskaa, mutta mikäs se hullun hiljentäisi.
Miksi OikeaMedia jatkaa salaliittoteorioiden levittämistä?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16656277/miksi-oikeamedia-on-muuttunut-trump--salkkarisivustoksi
Sillä oli aikanaan todella lupaava alku mutta sittemmin siitä on tullut VääräMedia.
Ihanko totta olet niin tollo että tuon uskot. Salaliittokuplassako elät.
Niitä tunkeutujiahan on tunnistettu ja nimetty vaikka kuinka paljon, kun olivat niin tolloja että eivät peittäneet kasvojaan. Äärioikeistolaisia trumpisteja kaikki tyynni, se selviää heidän sometilejään tarkastelemalla. Mm. älykääpiöitä jotka uskovat QAnon salaliittoteoriaan johon voi uskoa vain täystollo.
Oikeamedia = valemedia
Videoita on analysoitu ja tutkittu ja todettu, ettämukana on ollut ammattimaisesti tomivia anfifan ja BLM:n agitaattoreita, jotka ovat esiintyneet Trumpin kannattajina ja vyrittäneet villitä ihmisiä riehumaan. Taisi harmittaa, kun enempää ei hajonnut kuin muutama ikkuna. muutama ihmisuhrikin siinä sivussa.
Etteköhän mene taas polvistelemaan BLM hengessä ja kerro kuinka huonoja ihmisiä olette.
"Videoita on analysoitu ja tutkittu ja todettu, ettämukana on ollut ammattimaisesti tomivia anfifan ja BLM:n agitaattoreita, jotka ovat esiintyneet Trumpin kannattajina ja vyrittäneet villitä ihmisiä riehumaan."
-Näytät kuuluvan helposti narrattavissa olevaan kansanosaan, kun ilman todisteita noin jonninjoutavia loruja uskot.
-Veikkaan, että ollessasi pieni, äiti varoitti toistuvasti sinua namuja tarjoavista vieraista sedistä?
Miltäs tuntui, kun et uskonut?
Miltä itsestäsi tuntui, kun niin hyvin tunnut tietävän? En ole moisiin täällä stadissa törmännyt, ehkä omat kokemuksesi on konkreettisempia. Ei tarvitse avautua enempää, kiitos vain.
Voitko myöskään näitä asioita todistaa virheelliseksi? Nämä anarkistithn rakastavat erilaisia naamioleikkejä, sehän on Suomessakin nähty, torvet torvia soittelemassa pellenaamarit päässä. Mutta sehän kuuluu siihen fiksuun ja aikuiseen käytökseen eikövain. Taidat kuulua siihen kansanosaan, joka lammasmaisesti uskoo sitä, mitä vihervassarimedia tarjoaa. Lammasmaisesti, kun menee samaa laulua määkien ja yhteneväisyyttä tuntien.
Opettele ajattelemaan itse, älä mene sokeana lauman mukana.
Persupelkurit eivät ota vastuuta teoistaan vaan syyttävät naapurin penskoja.
> Totuus että monessa osavaltiossa rikottiin usan perustuslakia ja tämä on fakta?
Perustuslaki tosiaan sanoo millä tavalla vaaleissa pitää esimerkiksi tunnistaa äänestäjän henkilöllisyys. Noissa vaa'ankieliosavaltioissa oikeusistuin antoi ennen vaaleja päätöksiä, että tunnistautumista ei tarvita.
Vaikka tuomioistuin antaakin päätöksen, on se laiton silloin kun se selkeästi rikkoo perustuslakia. Tätä perustuslain rikkomista ei ole toistaiseksi saatu minnekään USA:n oikeusistuimiin tutkittavaksi, vaan asia on torpattu heti esikäsittelyssä.
Englannin kielen taitoiset voivat kuunnella mitä tuo mies kertoo videolla . Suosittelen.
Turvakameran videolla näkyy kuinka republikaanisenaattori päästää riehujia rakennukseen ovesta.
Sanoiko se, että tervetuloa te rakkaat ja arvokkaat terroristit?
https://rudyscommonsense.podbean.com/
Kuunnelkaa Rudyn kommentit hulinoista. Yli 50 vuoden lakikokemus puhuu...
Kasvojentunnistusohjelmat ovat nykyisin niin tehokkaita, ettei mene kuin pikku hetki tunnistaa niiden riehujien henkilöllisyys ja taustat, joiden kasvot eivät olleet peitettyinä ja joiden naamakuvia löytyy netistä tai viranomaisten arkistoista.
Niinhän on ilmeisesti tehtykin. Tulos oli odotettu.
Persuaviisistako sen luit?
Pistä linkki meille muillekin!
Ja niin kieroja nämä antifa-kommunistit olivat, että noudattivat presidentti Trumpin käskyjä!