...samoin tulee käymään Trumpin suomalaisille fanaatikoille eli Persussuomalaisille.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/864f84ed-4bd7-4382-a97a-84b4c333af50
Joko uskotte Persut, että meidän suvakkien ennustus käy toteen täälläkin?
Menikö Persut nyt yöunet??
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/864f84ed-4bd7-4382-a97a-84b4c333af50
Joko uskotte Persut, että meidän suvakkien ennustus käy toteen täälläkin?
Menikö Persut nyt yöunet??
Vastaukset 37
Vanhimmat
Hyvä puoli: Tänne perussuomalaisten osastoon saa kirjoitella. Muutamiin muihin osastoihin kirjoitus helposti katoaa johonkin selityksittä.
Kyllä rehellisesti sanoen Trump on itse aiheuttanut ongelmia itselleen. Se mitä hän sanoin nauhoitetussa puheessaan kannattajilleen ennen hyökkäystä kongressiin on raskauttavaa tietoa. Ei sitä voi muuntaa tai selitellä jälkikäteen. Kyllä se katsotaan kaikkialla maailmassa pahaksi virheeksi , kyllä hänen oma puolueensa sen tietää. Se on rikos. Niin se olisi tulkittu Suomessakin, ja selityksittä.
Kaikista selvimmin kuvaa presidentti Trumpia entinen senaattori ja näyttelijä Arnold Schwarzenegger. Se löytyy netistä. Hän on myös republikaani. Se kannattaa kuunnella ja lukea. Trumpin syrjäyttäminen oli pakko tehdä. Sen tekivät äänestäjät ja sen jälkeen mm. rahamaailma omalla tahollaan. Trumpin olotila ei ole kehuttava, se on erittäin vaikea. Ei kyllä käy ainakaan kateeksi.
Kysymys ei ole siitä, mitä Trump sanoi tai ei, vaan siitä, Trump on meidän mies.
Aatteemme vahva sanansaattaja!!!
PS.
joo, niinhän halla-aho ja huhtasaari meille edelleenkin toitottaa
https://yle.fi/uutiset/3-11737013?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Kannattaa persujen lukea tuo ylennuutinen. Onpa sekaisin republikaanit ja kenen syytä ja mitä vielä tapahtuu ennen vallan vaihtoa.
Tuohan on hulluutta. Ei väliä mitä Trump sanoo ja mihin se johtaa. Kuulostaa Hitlerin aikaisilta tapahtumilta. Tai äärikristittyjen touhuilta.
Tuo on nyt taas sitä "me persut" antipersun huutelua.
Ainakaan Halla-aho ei ole tuollaista totittanut, eikä kyllä kai Huhtasaarikaan.
Kun persu kieltää olemassa olevan ongelman, sitä ongelmaa ei enää ole?
Älkää ny viittikö itteänne kusettaa...
Mitenkäs se huhtiksen Nobelpalkintoehdotus menikään?
Vasurihan puhuu kuin trumppi ;D
Trump on huono johtaja ja erittäin huono häviäjä.
Huonona itsekkäänä johtajana hän saattoi puolueensa ja ydinkannattajansa kuseen.
Koko hänen valtakautensa politiikassa on saanut lukea Twitter järjettömyyksiä, joita hän on jaellut. Ja niitä on sitten vielä joku uskonut.
Sellainen kansa millainen johtaja. Eikai sille mitään voi. Toivottavasti Suomi ei ajaudu samaan vaikka välillä oireita tuntuu olevan samaan suuntaan.
Kun katsoo esim. tätä keskustelua, ei voi kuin htodeta rodun romahtaneen maassamme. Olipa sananvapautta tai ei, kaikki mielipiteet eivät vain ansaitse julkisuutta.
Terv. Epäilijä
kallonmittaajien kannatus katoaa
Näinkö koulussasi opetettiin?
Kuubalaiset on pistetty heti karenssiin, sama kommunistin fobia jatkuu pentagonissa?🇨🇦🇨🇦🇨🇦
Kyllähän Trumpin kohtalo on järkytys persuille. Pahempi, mitä ikinä suostuvat myöntämään. Chiquitan hinta nousussa, banaania kuluu. Heidän loanheitto-osastonsa näkyy myös olevan toimintansa äärirajoilla.
jep, chiquita oireilee pahasti, mutta eihän tuo olekaan luomubansku.
Trump ei tainnut saada Nobelpalkintoa, jota persut hänelle esittivät? Onko prosessi jo ohi, vai laittoikohan Nobelkomitea kirjeen roskiin? Toisaalta saako niinkään tehdä? Voisiko kirjeen hakea sieltä pois, vaikkapa takaoven kautta, sillai hienotunteisesti.
Voihan sen kirjeen yrittää laittaa vihervasureitten tekemäksi väärennökseksi? Jaa, eikö enää onnistu. No eihän se muutenkaan hyvin mene, alkaa Suomessa usko horjumaan persuihin. Olisko vuoden 2015 soturimaahanmuuttoaallolla osuutta asiaan. Uskottavuusongelma?
Ehkä persutkin ovat sitä mieltä, että perheitä me ulkomailta tänne tarvitaan.
Olen ihmeissäni? Persuille kelpas tuhansittain nuoria sotilaskarkureita 2015, nyt muutama äiti lapsineen ei.
Sinulta tuntuu menneen, niin kuin järkikin. Mitä Trumpin ongelmat kuuluvat Perussuomalaisille ?
Kertoohan se todellisuuden- ja suhteellisuudentajun puutteesta. Ei epäilystä keneltä puuttuvat.
Trumpilta ja myös Halla-aholta ne puuttuvat, kaikki normaalit ovat sen huomanneet.
vihervassuilla on kommentoinnin taso romahtanut pahasti ;DDD
Hiekkalaatikko tyhjä?
kaikki kommentit on hyviä, sinua ne vain ärsyttävät suunnattomasti
Saman pesuveden mukana menee trumpin kuin persujenkin kannatus
Trumpin kannatuksella nyt ei ole mitään tekemistä PS kannatuksen kanssa.
Ei mitään.
Saahan sitä hipsteri toivoa...
Älä unta näe. Sen eestä löytää...
seliseli heeeehhehheee...asia on juuri päinvastoin.
olette kaikki maailman persut samaa skeidaa eri paketissa.
Valtavia turvatoimia rakennetaan Washington dc ensi keskiviikoksi hullujen jenkkipersujen takia kun uuden presidentin virkavalan vannomispäivä koittaa.
FBI on saanut paljon vihjeitä väkivaltaisista aikeista ja lisäksi paljastanut niitä omien selvitystensä ansiosta.
Ei voi muuta sanoa kuin että hulluja ovat nuo väkivaltaa kannattavat ääripersut niin maailmalla kuin meilläkin.
👍👍👍Juuri näin.
Millaiset turvatoimet pitää kuntavaaleihin järjestää öyhöpopulistien varalta? Vasarat kun saattavat taas heilua, jos vaalitulos on yhtä trumpilaisen väärä öyhöttäjien mielestä.
Öyhöti öyhöti...keksi jotain uusia sanoja, alkaa olla kulunut jo tuo.
Olet vaan raskaasti pettynyt siitä, että persuus on romahtanut alennustilaan koko maailmassa.
Ei ihan vähän huolestuttavaa ole kun virkaanastujaisten kenraaliharjoitukset ovat tänään peruttu näiden äärioikeistolaisten väkivallan uhan takia!
Vasurihan puhuu kuin trumppi ;D.
Niinhän Se Liikin kertoi että hän on tehnyt kommunismin hyväksi enemmän kuin yksikään diktaattori.