Hyvinkää kouluvertailu: Martti vs Hakalantalo sekä Tapainlinna vs Puolimatka

Anonyymi

Hei!

Osaisiko joku asiallisesti vastata kysymykseen siitä, kumpi koulu on toimivampi alakoulu Hakala vai Martti? Entä yläkoulu, Puolimatka vai Tapainlinna?

Kiinnostaa yleinen ilmapiiri, opettajien motivaatio ja vaihtuvuus, rehtorin osaaminen ja sitoutuneisuus, sisäilma, remontit tms.

Tapainlinna ilmeisesti melko täynnä, mutta millainen muuten? Mikä on Puolimatkan "kuntouttava" luokka? Onko se luokka, johon kootaan kaupungin pahimmat häiriköt, jotka eivät muissa kouluissa pärjää, vai joku muu? Miten Hakalan ja Martin runsaat pienryhmät, onko resursoitu riittävästi, vai meneekö muunkin henkilökunnan aika näihin ryhmiin?

Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista!

2

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hakala

    • Anonyymi

      Martti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1391
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1205
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      808
    Aihe